PROPED CONSTRUCT SRL
CUI 5258087 · J1993005745401
PROPED CONSTRUCT SRL are CUI 5258087, nr. de înregistrare J1993005745401, înmatriculată pe 25.02.1993. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 2, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7112. În 2024: cifră de afaceri 225.088 lei, profit net 67.085 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 225 mii lei · mediana 172 mii lei | 131% din mediană |
| Profit net | 67 mii lei · mediana 31 mii lei | 214% din mediană |
| Marjă netă | 29.8% · mediana 23.6% | 126% din mediană |
Comparat cu 103.298 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 225.088 | 208.939 | 141.089 | 91.973 | 145.139 | 79.247 | 236.249 | 190.257 | 273.928 | 252.120 | 194.727 | 186.956 | 249.960 | 174.093 |
| Venituri totale | 226.673 | 208.939 | 141.090 | 91.973 | 145.139 | 79.247 | 236.249 | 190.257 | 273.928 | 252.120 | 194.727 | 186.956 | 249.985 | 174.126 |
| Cheltuieli totale | 139.430 | 155.526 | 69.458 | 43.645 | 99.835 | 72.785 | 231.546 | 122.112 | 189.959 | 190.711 | 142.778 | 124.399 | 152.316 | 104.320 |
| Profit / pierdere brută | 87.243 | 53.413 | 71.632 | 48.328 | 45.304 | 6.462 | 4.703 | 68.145 | 83.969 | 61.409 | 51.949 | 62.557 | 97.669 | 69.806 |
| Profit / pierdere netă | 67.085 | 45.020 | 67.400 | 46.068 | 43.852 | 5.670 | 2.340 | 66.241 | 78.490 | 53.845 | 46.105 | 56.869 | 90.178 | 65.282 |
| Active imobilizate | 146.948 | 203.831 | 260.714 | — | — | — | -32 | — | — | — | 2.966 | 3.468 | 3.468 | 2.495 |
| Active circulante | 160.518 | 51.711 | 56.711 | 126.965 | 117.106 | 70.815 | 92.233 | 111.236 | 155.022 | 117.086 | 85.797 | 97.082 | 132.710 | 134.832 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | 2.058 | 1.627 | 3.848 | 9.597 | 1.627 | 1.627 | 1.627 |
| Creanțe | 17.345 | 15.775 | 41.774 | 16.834 | 11.793 | 6.222 | — | 27.172 | 17.247 | 16.595 | 15.004 | 9.372 | 18.898 | 31.248 |
| Casa și conturi la bănci | 143.173 | 35.936 | 14.937 | 110.131 | 105.313 | 64.593 | 92.233 | 82.006 | 136.148 | 96.643 | 61.196 | 86.083 | 112.185 | 101.957 |
| Cheltuieli în avans | — | 4.870 | 4.816 | — | 25.600 | 25.600 | 25.600 | 754 | 641 | — | 564 | 570 | — | — |
| Datorii | 12.689 | 32.721 | 139.570 | 11.694 | 5.388 | 2.948 | 9.004 | 5.502 | 36.895 | 22.963 | 2.944 | 2.558 | 94.485 | 29.368 |
| Capitaluri proprii | 294.777 | 227.691 | 182.671 | 115.271 | 137.318 | 93.467 | 108.797 | 106.488 | 118.768 | 94.123 | 86.383 | 98.562 | 41.693 | 107.959 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 07.01.2003 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 7112 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PROPED CONSTRUCT SRL |
| Nr. reg. com. | J1993005745401 |
| EUID | ROONRC.J1993005745401 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1993-02-25 |
| Sediu social | Str. Fluierului, 30 C, Sector 2 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. FLUIERULUI, NR.30 C |
| Telefon | 0723178596 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| POSITIVE MEDIA CONSULTING SRL inactiv | aceeași clădire |
| STUDIEZ S.R.L. | aceeași clădire |
| LALA MEDIA PRODUCTION S.R.L. | aceeași clădire |
| RCP 2000 TRADING GRUP SRL | aceeași clădire |
| AIM TECH S.R.L. | 23 m |
| DELMON METAL SRL inactiv | 23 m |
| HYPERVISION SERVICES SRL inactiv | 24 m |
| ROYAL TEA IMPEX S.R.L. inactiv | 29 m |
| AD CONSULTING SRL | 31 m |
| CONTRAST RESEARCH CONSULTING S.R.L. | 31 m |
| DELI 33 CAFE SRL | 31 m |
| MAPPERS CONSULT SRL | 31 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 7112 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (21)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08