KALGACO WAL SRL
CUI 5304272 · J1993001903133
KALGACO WAL SRL are CUI 5304272, nr. de înregistrare J1993001903133, înmatriculată pe 22.03.1993. Sediul social e în Municipiul Constanţa, jud. Constanţa. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7112. În 2025: cifră de afaceri 3.046.951 lei, profit net 419.904 lei, 9 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 3,0 mil lei · mediana 172 mii lei | de 18× mediana |
| Profit net | 420 mii lei · mediana 31 mii lei | de 13× mediana |
| Salariați | 9 · mediana 1 | 900% din mediană |
| Marjă netă | 13.8% · mediana 23.6% | 58% din mediană |
| Cifră pe salariat | 339 mii lei · mediana 176 mii lei | 192% din mediană |
Comparat cu 103.298 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3.046.951 | 2.957.808 | 3.807.083 | 3.713.133 | 2.059.473 | 1.416.139 | 1.239.553 | 1.098.538 | 1.261.597 | 736.827 | 439.453 | 472.428 | 1.072.025 | 1.501.465 | 6.028.946 |
| Venituri totale | 3.071.119 | 3.068.510 | 3.825.159 | 3.713.520 | 2.059.473 | 1.416.139 | 1.239.553 | 1.098.538 | 1.261.660 | 737.947 | 439.471 | 517.449 | 1.493.317 | 1.785.014 | 6.041.876 |
| Cheltuieli totale | 2.573.131 | 2.332.884 | 2.309.548 | 2.250.951 | 1.402.586 | 1.120.570 | 1.194.308 | 654.319 | 1.020.096 | 666.587 | 433.931 | 639.336 | 1.440.570 | 1.853.638 | 5.992.090 |
| Profit / pierdere brută | 497.988 | 735.626 | 1.515.611 | 1.462.569 | 656.887 | 295.569 | 45.245 | 444.219 | 241.564 | 71.360 | 5.540 | -121.887 | 52.747 | -68.624 | 49.786 |
| Profit / pierdere netă | 419.904 | 623.811 | 1.388.826 | 1.431.008 | 636.292 | 282.213 | 32.849 | 433.240 | 230.421 | 71.360 | 5.540 | -121.887 | 52.101 | -68.624 | 49.786 |
| Active imobilizate | 948.146 | 691.068 | 790.794 | 695.206 | 448.533 | 462.411 | 451.100 | 442.020 | 465.474 | 483.285 | 503.664 | 594.268 | 757.541 | 492.086 | 377.510 |
| Active circulante | 1.306.800 | 2.866.230 | 2.860.217 | 2.238.900 | 1.448.799 | 1.068.831 | 719.160 | 472.582 | 355.650 | 386.174 | 376.230 | 392.104 | 413.683 | 519.725 | 1.298.734 |
| Stocuri | 272.813 | 268.144 | 202.785 | 324.209 | 279.021 | 246.318 | 259.615 | 154 | 6.066 | 37.391 | 93.215 | 10.754 | 6.385 | — | 66.122 |
| Creanțe | 709.009 | 1.130.240 | 718.267 | 1.254.956 | 938.830 | 809.745 | 438.875 | 365.201 | 303.990 | 283.651 | 257.414 | 373.882 | 346.791 | 437.890 | 1.224.543 |
| Casa și conturi la bănci | 324.978 | 1.467.846 | 1.939.165 | 659.735 | 230.948 | 12.768 | 20.670 | 107.227 | 45.594 | 65.132 | 25.601 | 7.468 | 60.507 | 81.835 | 8.069 |
| Cheltuieli în avans | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | — | — | — |
| Datorii | 1.578.889 | -63.289 | 654.235 | 1.326.156 | 335.796 | 605.998 | 527.230 | 229.256 | 569.019 | 847.775 | 929.571 | 1.041.589 | 1.099.553 | 992.241 | 1.588.050 |
| Capitaluri proprii | 681.057 | 3.625.587 | 3.001.776 | 1.612.950 | 1.566.536 | 930.244 | 648.030 | 690.346 | 257.105 | 26.684 | -44.677 | -50.217 | 71.671 | 19.570 | 88.194 |
| Capital subscris vărsat | 105.210 | 105.210 | 105.210 | 105.210 | 105.210 | 105.210 | 105.210 | 105.210 | 105.210 | 105.210 | 105.210 | 105.210 | 105.210 | 105.210 | 105.210 |
| Număr mediu de salariați | 9 | 10 | 11 | 9 | 7 | 8 | 8 | 6 | 4 | 4 | 4 | 6 | 6 | 4 | 4 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 09.03.1994 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa |
| CAEN principal | 7112 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | KALGACO WAL SRL |
| Nr. reg. com. | J1993001903133 |
| EUID | ROONRC.J1993001903133 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1993-03-22 |
| Sediu social | Str. Ilarie Voronca, 9, CAMERA 5, Mun. Constanţa, CONSTANŢA |
| Domiciliu fiscal | JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. ILARIE VORONCA, NR.9, CAMERA 5, ET.1 |
| Telefon | 0241694607 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ARIES CREWING SRL | aceeași clădire |
| LXG HOME S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| VDT CORPORATION S.R.L. | aceeași clădire |
| KATS BUILD SRL inactiv | 36 m |
| ADANA ET BUSINESS S.R.L. | 39 m |
| BAFA EURO CONSTRUCT SRL inactiv | 39 m |
| DAN ACTIV WIND POWER S.R.L. | 39 m |
| GALIP ERGEAN SRL inactiv | 39 m |
| LIN RETAIL SHOP S.R.L. | 39 m |
| LUXURY MIX JAD S.R.L. inactiv | 39 m |
| PANCOS INVEST SRL inactiv | 39 m |
| STIL-VEN INVESTIMENT S.R.L. inactiv | 39 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 7112 | 2016 – 2025 |
| 3832 | 2011 – 2015 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (8)
CAEN autorizat (51)
Alte firme din Constanţa
| 1890012 | GENERAL ENGINEERING PETROLIUM S.R.L. |
| 1891743 | VIA-CONFORT SRL |
| 1898857 | ELMAR TRADING SRL |
| 1902206 | GERA SRL |
| 1903651 | TOTAL CONSTRUCT SRL |
| 2749322 | DECOR SRL |
| 2985005 | URANUS S.R.L. |
| 3959721 | VAMIG SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08