GABLUC S.R.L.
CUI 5369719 · J1994000010525
GABLUC S.R.L. are CUI 5369719, nr. de înregistrare J1994000010525, înmatriculată pe 06.01.1994. Sediul social e în Municipiul Giurgiu, jud. Giurgiu. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 150. În 2025: cifră de afaceri 99.014 lei, profit net 36.477 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 99 mii lei · mediana 254 mii lei | 39% din mediană |
| Profit net | 36 mii lei · mediana 8 mii lei | 484% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | 36.8% · mediana 3.2% | de 12× mediana |
| Cifră pe salariat | 99 mii lei · mediana 214 mii lei | 46% din mediană |
Comparat cu 11.857 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 99.014 | 92.196 | 44.271 | 76.808 | 66.650 | 75.249 | 9.101 | 49.615 | 122.437 | 99.503 | 935.633 | 279.904 | 653.075 | 187.868 | 429.387 |
| Venituri totale | 119.254 | 157.074 | 106.633 | 247.897 | 222.550 | 334.643 | 109.108 | 253.164 | 318.910 | 260.396 | 1.031.707 | 292.576 | 692.492 | 234.242 | 438.637 |
| Cheltuieli totale | 80.508 | 200.505 | 290.892 | 289.806 | 213.199 | 237.207 | 227.109 | 432.463 | 489.795 | 251.335 | 419.790 | 412.811 | 324.741 | 1.590.507 | 543.927 |
| Profit / pierdere brută | 38.746 | -43.431 | -184.259 | -41.909 | 9.351 | 97.436 | -118.001 | -179.299 | -170.885 | 9.061 | 611.917 | -120.235 | 367.751 | -1.356.265 | -105.290 |
| Profit / pierdere netă | 36.477 | -43.431 | -184.720 | -42.733 | 9.351 | 97.436 | -118.001 | -179.609 | -170.885 | 9.061 | 611.917 | -120.235 | 367.751 | -1.356.265 | -105.290 |
| Active imobilizate | 228.579 | 233.555 | 238.618 | 243.738 | 254.792 | 268.773 | 315.996 | 339.844 | 351.455 | 393.614 | 385.502 | 371.983 | 321.456 | 281.789 | 293.493 |
| Active circulante | 71.965 | 101.543 | 189.196 | 316.888 | 156.377 | 142.266 | 132.399 | 146.929 | 152.465 | 333.150 | 366.290 | 337.267 | 348.323 | 1.821.440 | 566.162 |
| Stocuri | 10.417 | 7.350 | 31.311 | 93.903 | 26.407 | 23.524 | 21.881 | 43.973 | 70.849 | 68.470 | 75.039 | 93.674 | 22.809 | 12.014 | 3.075 |
| Creanțe | 45.411 | 66.217 | 124.103 | 222.492 | 123.098 | 118.706 | 107.403 | 102.433 | 81.367 | 275.504 | 291.132 | 240.576 | 325.224 | 1.792.436 | 561.351 |
| Casa și conturi la bănci | 16.137 | 27.976 | 33.782 | 493 | 6.872 | 36 | 3.115 | 523 | 249 | -10.824 | 119 | 3.017 | 290 | 16.990 | 1.736 |
| Cheltuieli în avans | 461 | 0 | 644 | 0 | 1.525 | 558 | 93 | 686 | 863 | 2.865 | 2.998 | 1.796 | 817 | 1.753 | 960 |
| Datorii | 1.662.268 | 1.731.081 | 1.779.254 | 1.724.945 | 1.533.419 | 1.535.043 | 1.672.489 | 1.591.702 | 1.427.661 | 1.479.866 | 1.556.238 | 2.124.411 | 1.963.726 | 3.765.863 | 1.124.446 |
| Venituri în avans | 26.344 | 28.100 | 29.857 | 31.613 | 33.369 | 39.999 | 36.881 | 38.638 | 40.394 | 42.150 | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -1.387.607 | -1.424.083 | -1.380.653 | -1.195.932 | -1.154.094 | -1.163.445 | -1.260.882 | -1.142.881 | -963.272 | -792.387 | -801.448 | -1.413.365 | -1.293.130 | -1.660.881 | -263.831 |
| Capital subscris vărsat | 90.000 | 90.000 | 90.000 | 90.000 | 90.000 | 90.000 | 90.000 | 90.000 | 90.000 | 90.000 | 90.000 | 90.000 | 90.000 | 90.000 | 90.000 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 6 | 7 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 22.03.1994 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Giurgiu |
| CAEN principal | 150 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | GABLUC S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J1994000010525 |
| EUID | ROONRC.J1994000010525 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1994-01-06 |
| Sediu social | Drm. Fermei, 35-39, Mun. Giurgiu, GIURGIU |
| Domiciliu fiscal | JUD. GIURGIU, MUN. GIURGIU, DRM. FERMEI, NR.35-39 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (4)
| 150 | 2025 |
| 7739 | 2023 – 2024 |
| 150 | 2015 – 2022 |
| 7739 | 2011 – 2014 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (25)
Alte firme din Giurgiu
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25