STELICA SERV-COM S.R.L.
CUI 5402211 · J33/401/1994
STELICA SERV-COM S.R.L. are CUI 5402211, nr. de înregistrare J33/401/1994, înmatriculată pe 17.03.1994. Sediul social e în Sat Vama, Comuna Vama, jud. Suceava. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 3.939.001 lei, profit net 92.703 lei, 13 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-17 | COMUNA VAMA | Plante vii, bulbi, radacini, butasi si a | 3 mii lei |
| 2024-06-17 | COMUNA VAMA | Produse de curatenie (Rev.2) | 2 mii lei |
| 2024-06-17 | COMUNA VAMA | Articole de papetarie si alte articole d | 1 mii lei |
| 2024-05-29 | Scoala Gimnaziala "Iorgu G. Toma" Vama | Articole de birou (Rev.2) | 8 mii lei |
| 2023-12-11 | Scoala Gimnaziala "Iorgu G. Toma" Vama | Produse de curatenie (Rev.2) | 11 mii lei |
| 2023-10-24 | COMUNA VAMA | Diverse produse alimentare (Rev.2) | 3 mii lei |
| 2023-10-24 | COMUNA VAMA | Produse de curatenie (Rev.2) | 4 mii lei |
| 2023-10-03 | Scoala Gimnaziala "Iorgu G. Toma" Vama | Produse de curatenie (Rev.2) | 5 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 3,9 mil lei · mediana 199 mii lei | de 20× mediana |
| Profit net | 93 mii lei · mediana 3 mii lei | de 33× mediana |
| Salariați | 13 · mediana 1 | de 13× mediana |
| Marjă netă | 2.4% · mediana 1.6% | 150% din mediană |
| Cifră pe salariat | 303 mii lei · mediana 224 mii lei | 135% din mediană |
Comparat cu 270.691 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3.939.001 | 3.439.504 | 3.278.462 | 2.732.914 | 2.440.309 | 2.315.569 | 1.893.595 | 1.714.163 | 1.622.532 | 1.510.094 | 1.558.555 | 1.294.699 | 838.431 | 863.102 | 838.680 |
| Venituri totale | 3.975.791 | 3.480.604 | 3.308.840 | 2.755.791 | 2.444.228 | 2.315.569 | 1.893.595 | 1.714.163 | 1.760.411 | 1.510.094 | 1.569.755 | 1.294.699 | 838.431 | 863.103 | 838.682 |
| Cheltuieli totale | 3.868.763 | 3.373.129 | 3.097.578 | 2.703.702 | 2.330.468 | 2.185.345 | 1.834.587 | 1.661.698 | 1.681.487 | 1.414.716 | 1.466.108 | 1.267.841 | 836.921 | 860.059 | 837.425 |
| Profit / pierdere brută | 107.028 | 107.475 | 211.262 | 52.089 | 113.760 | 130.224 | 59.008 | 52.465 | 78.924 | 95.378 | 103.647 | 26.858 | 1.510 | 3.044 | 1.257 |
| Profit / pierdere netă | 92.703 | 89.657 | 182.198 | 29.992 | 97.848 | 107.069 | 40.077 | 35.324 | 62.194 | 79.897 | 87.053 | 22.376 | 1.196 | 2.538 | 1.066 |
| Active imobilizate | 241.668 | 75.418 | 200.116 | 139.126 | 53.488 | 61.061 | 41.929 | 12.486 | 17.621 | 22.901 | 22.911 | 28.203 | 26.467 | 31.723 | 37.433 |
| Active circulante | 2.151.439 | 2.139.838 | 1.893.957 | 1.770.429 | 1.522.333 | 1.035.337 | 802.073 | 690.623 | 605.502 | 425.159 | 326.131 | 238.015 | 207.571 | 204.206 | 199.770 |
| Stocuri | 1.930.149 | 1.886.830 | 1.569.116 | 1.497.235 | 1.277.801 | 919.676 | 769.027 | 664.160 | 554.009 | 417.994 | 322.512 | 234.672 | 198.217 | 201.614 | 194.682 |
| Creanțe | 94.207 | 90.871 | 148.273 | 131.133 | 70.460 | 21.136 | 23.093 | 21.145 | 48.020 | 3.798 | 64 | 0 | 8.379 | 1.962 | 2.243 |
| Casa și conturi la bănci | 127.083 | 162.137 | 176.568 | 142.061 | 174.072 | 94.525 | 9.953 | 5.318 | 3.473 | 3.367 | 3.555 | 3.343 | 975 | 630 | 2.845 |
| Datorii | 1.434.076 | 1.348.927 | 1.317.401 | 1.315.081 | 1.011.340 | 629.865 | 484.538 | 383.722 | 339.060 | 226.191 | 207.070 | 211.299 | 201.495 | 204.582 | 208.394 |
| Capitaluri proprii | 959.031 | 866.329 | 776.672 | 594.474 | 564.481 | 466.533 | 359.464 | 319.387 | 284.063 | 221.869 | 141.972 | 54.919 | 32.543 | 31.347 | 28.809 |
| Capital subscris vărsat | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 13 | 14 | 12 | 12 | 11 | — | 11 | 12 | — | 11 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 28.03.1994 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Câmpulung Moldovenesc |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | STELICA SERV-COM SRL |
| Nr. reg. com. | J33/401/1994 |
| EUID | ROONRC.J33/401/1994 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1994-03-17 |
| Sediu social | Str. Ştefan cel Mare, 94, Sat Vama Com. Vama, SUCEAVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. SUCEAVA, SAT VAMA COM. VAMA, STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.94 |
| Telefon | 0740234608 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CABANA VIKINGILOR BUCOVINA S.R.L. | aceeași clădire |
| COSMIN DAN CONSTRUCT S.R.L. | aceeași clădire |
| ENERGY PLAN S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| FARA CUVINTE S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| MARCOARI S.R.L. | aceeași clădire |
| RELAXEAZATE LA VAMA S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| TIPO-TOP-TUR S.R.L. | aceeași clădire |
| ARC BUCOVINA TURISM S.R.L. | 380 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4711 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Suceava
| 712220 | ZAMCA SRL |
| 713110 | JUNIOR GABRIEL 79 SRL |
| 713187 | CLIO COM SRL |
| 713705 | B+B SRL |
| 714182 | LUMIAX SRL |
| 714204 | STEFAN CEL MARE SRL |
| 714220 | CORA SRL |
| 715200 | GLADIOLA SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25