DRAVION PROD COM SRL
CUI 5495415 · J2001000691238
DRAVION PROD COM SRL are CUI 5495415, nr. de înregistrare J2001000691238, înmatriculată pe 24.09.2001. Sediul social e în Loc. Buftea, Oraş Buftea, jud. Ilfov. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 508.187 lei, profit net 182.731 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 508 mii lei · mediana 199 mii lei | 256% din mediană |
| Profit net | 183 mii lei · mediana 3 mii lei | de 65× mediana |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 36% · mediana 1.6% | de 23× mediana |
| Cifră pe salariat | 254 mii lei · mediana 224 mii lei | 114% din mediană |
Comparat cu 270.641 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 508.187 | 622.635 | 618.858 | 356.602 | 219.839 | 252.834 | 235.354 | 226.989 | 218.441 | 250.518 | 114.784 | 80.030 | 62.959 | 125.175 | 143.043 |
| Venituri totale | 1.082.513 | 1.145.839 | 618.858 | 356.602 | 219.839 | 252.834 | 235.354 | 227.517 | 221.835 | 253.395 | 116.987 | 84.365 | 67.294 | 129.133 | 143.043 |
| Cheltuieli totale | 899.782 | 869.375 | 558.666 | 305.435 | 234.571 | 276.150 | 262.677 | 258.662 | 244.433 | 268.957 | 131.285 | 100.715 | 83.295 | 135.151 | 144.105 |
| Profit / pierdere brută | 182.731 | 276.464 | 60.192 | 51.167 | -14.732 | -23.316 | -27.323 | -31.145 | -22.598 | -15.562 | -14.298 | -16.350 | -16.001 | -6.018 | -1.062 |
| Profit / pierdere netă | 182.731 | 260.651 | 54.004 | 47.600 | -16.933 | -25.772 | -29.677 | -33.420 | -24.816 | -18.084 | -17.797 | -18.881 | -17.760 | -6.074 | -1.458 |
| Active imobilizate | 32.243 | 10.218 | 11.493 | 12.769 | 14.044 | 15.957 | 17.233 | 18.508 | 19.784 | 21.060 | 2.263 | 2.411 | 2.558 | 2.706 | 2.854 |
| Active circulante | 95.707 | 49.728 | 261.294 | 22.365 | 17.499 | 37.006 | 27.252 | 28.080 | 38.314 | 69.658 | 175.910 | 187.654 | 159.379 | 101.452 | 118.244 |
| Stocuri | 44.760 | 34.178 | 249.419 | 1.248 | 1.248 | 6.538 | 1.248 | 1.987 | 22.159 | 63.383 | 165.254 | 174.075 | 137.869 | 95.551 | 109.772 |
| Creanțe | 26.683 | — | 7.706 | 14.698 | 14.954 | 610 | 610 | 610 | 509 | 59 | 9.244 | 15.477 | 8.957 | 205 | 7.020 |
| Casa și conturi la bănci | 24.264 | 15.550 | 4.169 | 6.419 | 1.297 | 29.858 | 25.394 | 25.483 | 15.646 | 6.216 | 1.412 | -1.898 | 12.553 | 5.696 | 1.452 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 4 | — | — |
| Datorii | 104.018 | 42.327 | 517.428 | 130.875 | 157.951 | 234.820 | 200.570 | 172.996 | 151.086 | 158.890 | 248.240 | 242.335 | 195.818 | 122.132 | 132.998 |
| Capitaluri proprii | 23.932 | 17.619 | -244.641 | -95.741 | -126.408 | -181.857 | -156.085 | -126.408 | -92.988 | -68.172 | -70.067 | -52.270 | -33.877 | -17.974 | -11.900 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Fri Mar 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 24.09.2001 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Buftea |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | DRAVION PROD COM SRL |
| Nr. reg. com. | J2001000691238 |
| EUID | ROONRC.J2001000691238 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2001-09-24 |
| Sediu social | Str. Mihai Eminescu, 1, Orş. Buftea, ILFOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. ILFOV, ORŞ. BUFTEA, STR. MIHAI EMINESCU, NR.1 |
| Telefon | 0745135520 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ALMIGIS SRL inactiv | aceeași clădire |
| CREDIBILIARE S.R.L. | aceeași clădire |
| ERIMEG TRANS SRL inactiv | aceeași clădire |
| FLORIMAR IMPEX SRL inactiv | aceeași clădire |
| MARY & FAN SRL | aceeași clădire |
| SCORPIONS MARKET S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| TWIN'S COMPANY SRL inactiv | aceeași clădire |
| ADI & CRIS CONSULTING SRL inactiv | 25 m |
| ALEX OPERATING TEAM S.R.L. inactiv | 25 m |
| AMOREEA TEXTIL SRL inactiv | 25 m |
| ASARIO GRUP SRL inactiv | 25 m |
| CANDY REVOLUTION S.R.L. | 25 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4711 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (21)
Sunt 21 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (9)
Alte firme din Ilfov
| 16295 | MACOMI EX SRL |
| 16309 | ALCOM R X R SRL |
| 17312 | GRISMID IMPEX SRL |
| 20369 | ARGESEL IMPEX SRL |
| 21968 | BOGALI EXIM S.R.L. |
| 22394 | FIDES PROD COM SRL |
| 26523 | COMERT SERVICII MERY VAS IMPEX SRL |
| 30877 | TAMIGA SERCO S.R.L. |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08