EVA MEDIA SRL
CUI 5525362 · J1994000509304
EVA MEDIA SRL are CUI 5525362, nr. de înregistrare J1994000509304, înmatriculată pe 22.03.1994. Sediul social e în Municipiul Satu Mare, jud. Satu Mare. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6622. În 2025: cifră de afaceri 61.476 lei, profit net 25.216 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 61 mii lei · mediana 111 mii lei | 55% din mediană |
| Profit net | 25 mii lei · mediana 23 mii lei | 111% din mediană |
| Marjă netă | 41% · mediana 26.9% | 152% din mediană |
Comparat cu 14.292 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 61.476 | 47.196 | 58.318 | 67.173 | 53.884 | 42.658 | 43.469 | 41.107 | — | — | 400 | 0 | 0 | 21.975 | 15.625 |
| Venituri totale | 61.476 | 47.196 | 58.318 | 67.173 | 53.884 | 42.658 | 43.469 | 41.107 | 33.260 | 22.950 | 400 | 0 | 0 | 37.079 | 18.651 |
| Cheltuieli totale | 31.457 | 63.137 | 78.309 | 57.021 | 36.525 | 30.679 | 21.644 | 21.040 | 19.333 | 19.605 | 7.237 | 454 | 98 | 52.054 | 34.785 |
| Profit / pierdere brută | 30.019 | -15.941 | -19.991 | 10.152 | 17.359 | 11.979 | 21.825 | 20.067 | 13.927 | 3.345 | -6.837 | -454 | -98 | -14.975 | -16.134 |
| Profit / pierdere netă | 25.216 | -16.413 | -20.574 | 9.481 | 16.820 | 11.595 | 21.391 | 19.655 | 13.596 | 2.886 | -6.849 | -454 | -98 | -14.975 | -16.134 |
| Active imobilizate | — | 1.025 | 2.051 | 3.419 | 5.471 | 6.155 | 2.199 | 2.199 | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 16.588 | 13.069 | 6.694 | 13.300 | 16.254 | 5.831 | 3.136 | 13.797 | 6.240 | 3.127 | 124 | 1.533 | 1.568 | 1.566 | 1.829 |
| Stocuri | 1.809 | 859 | 859 | 639 | 639 | 3.005 | 560 | 260 | 260 | — | — | — | 0 | 38 | 38 |
| Creanțe | 7.240 | 5.309 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.512 | 1.512 | 1.512 | 1.656 |
| Casa și conturi la bănci | 7.539 | 6.901 | 5.835 | 12.661 | 15.615 | 2.826 | 2.576 | 13.537 | 5.980 | 3.127 | 124 | 21 | 56 | 16 | 135 |
| Datorii | 17.945 | 40.667 | 18.905 | 6.305 | 20.792 | 27.873 | 32.818 | 64.870 | 74.768 | 85.251 | 85.134 | 79.693 | 79.274 | 79.174 | 64.462 |
| Capitaluri proprii | -1.357 | -26.573 | -10.160 | 10.414 | 933 | -15.887 | -27.483 | -48.874 | -68.528 | -82.124 | -85.010 | -78.160 | -77.706 | -77.608 | -62.633 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | — | — | 3 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RELUARE ACTIVITATE din data 15.03.2011 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare |
| CAEN principal | 6622 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | EVA MEDIA SRL |
| Nr. reg. com. | J1994000509304 |
| EUID | ROONRC.J1994000509304 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1994-03-22 |
| Sediu social | Str. Depozitelor, 44, Mun. Satu Mare, SATU MARE |
| Domiciliu fiscal | JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. DEPOZITELOR, NR.44 |
| Telefon | 0744601485 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ARCA MEAT DISTRIBUTION SRL | 37 m |
| BALA ECO SRL | 37 m |
| BITEA SRL | 37 m |
| ITALIAN STORE SRL inactiv | 37 m |
| LIOMANI SRL | 37 m |
| NORD SIMEX SRL | 37 m |
| REGALLIS VISIONNAIRE S.R.L. | 37 m |
| SIRCA ROMANA SRL | 37 m |
| STABLE INTERIORS S.R.L. inactiv | 37 m |
| ALPAKREST SRL inactiv | 105 m |
| STINGEY STORO SRL | 121 m |
| CONSTRUCTII MONTAJ SA | 163 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 6622 | 2016 – 2025 |
| 161 | 2011 – 2015 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Satu Mare
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25