NORD MARIVAS S.R.L.
CUI 5534344 · J24/571/1994
NORD MARIVAS S.R.L. are CUI 5534344, nr. de înregistrare J24/571/1994, înmatriculată pe 21.03.1994. Sediul social e în Municipiul Baia Mare, jud. Maramureş. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4932. În 2025: cifră de afaceri 102.444 lei, pierdere netă 64.895 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 102 mii lei · mediana 158 mii lei | 65% din mediană |
| Profit net | -65 mii lei · mediana 5 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | -63.3% · mediana 3.2% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 51 mii lei · mediana 175 mii lei | 29% din mediană |
Comparat cu 94.321 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 102.444 | 106.860 | 101.487 | 180.110 | 79.020 | 79.020 | 89.442 | 97.658 | 99.077 | 81.401 | 49.676 | 61.151 | 52.142 | 53.522 | 40.768 |
| Venituri totale | 102.444 | 122.898 | 107.604 | 180.110 | 79.020 | 79.020 | 93.335 | 98.667 | 99.077 | 83.401 | 49.676 | 61.151 | 52.142 | 54.172 | 40.768 |
| Cheltuieli totale | 166.315 | 162.101 | 114.256 | 129.119 | 40.124 | 40.124 | 63.532 | 88.020 | 69.189 | 59.835 | 45.705 | 40.106 | 36.643 | 60.480 | 71.629 |
| Profit / pierdere brută | -63.871 | -39.203 | -6.652 | 50.991 | 38.896 | 38.896 | 29.803 | 10.647 | 29.888 | 23.566 | 3.971 | 21.045 | 15.499 | -6.308 | -30.861 |
| Profit / pierdere netă | -64.895 | -40.251 | -7.706 | 47.754 | 37.337 | 37.337 | 28.421 | 9.670 | 28.125 | 21.064 | 2.481 | 19.210 | 14.121 | -6.308 | -30.861 |
| Active imobilizate | 56.396 | 83.175 | 113.377 | 3.423 | — | — | — | 3.671 | 13.391 | 23.111 | 32.831 | — | 8.038 | 16.066 | 27.965 |
| Active circulante | 22 | 288 | 3.363 | 76.044 | 45.584 | 45.584 | 8.237 | 733 | 420 | 456 | 28 | 457 | 385 | 451 | 93 |
| Stocuri | 0 | 0 | 1.953 | 0 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Creanțe | 0 | 0 | 544 | 196 | 173 | 173 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 22 | 288 | 866 | 75.848 | 45.411 | 45.411 | 8.237 | 733 | 420 | 456 | 28 | 457 | 385 | 451 | 93 |
| Datorii | 114.861 | 77.012 | 55.038 | 5.509 | 571 | 571 | 562 | 25.150 | 44.228 | 82.109 | 112.466 | 82.545 | 109.721 | 131.936 | 137.169 |
| Venituri în avans | 0 | 0 | 15.000 | 0 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -58.443 | 6.451 | 46.702 | 73.958 | 45.013 | 45.013 | 7.675 | -20.746 | -30.417 | -58.542 | -79.607 | -82.088 | -101.298 | -115.419 | -109.111 |
| Capital subscris vărsat | 8.200 | 8.200 | 8.200 | 8.200 | 8.200 | 8.200 | 8.200 | 8.200 | 8.200 | 8.200 | 8.200 | 8.200 | 8.200 | 8.200 | 8.200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 0 | 2 | 1 | 1 | — | 2 | 2 | — | 1 | — | 1 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 21.04.1994 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş |
| CAEN principal | 4932 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | NORD MARIVAS SRL |
| Nr. reg. com. | J24/571/1994 |
| EUID | ROONRC.J24/571/1994 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1994-03-21 |
| Sediu social | Str. Macului, 1, Mun. Baia Mare, MARAMUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, STR. MACULUI, NR.1, AP.30 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ACCOUNT CONCEPT SRL | aceeași clădire |
| BB-KID DRIVER S.R.L. | aceeași clădire |
| CADET MEDIA S.R.L. | aceeași clădire |
| CAHOL BETON SRL | aceeași clădire |
| CAHOL EDIL SRL | aceeași clădire |
| CAHOL PROIECT SRL inactiv | aceeași clădire |
| CAMY SRL inactiv | aceeași clădire |
| FRAŢII STAN DUO S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ILLA SOFT SERV SRL | aceeași clădire |
| INTER SP CRISBO SRL inactiv | aceeași clădire |
| MITCHAM SRL | aceeași clădire |
| STAN BROTHERS S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4932 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (32)
Sunt 32 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (0)
Niciunul.
Alte firme din Maramureş
| 2195847 | GETAX SA |
| 2203109 | SZEKO SRL |
| 2217023 | TRANSPORT-ARDELEAN SNC |
| 2224543 | SUSANI SRL |
| 2952288 | L.E.C.-BERNI SRL |
| 2952300 | BOBIMOT SRL |
| 3360624 | NICULINA-PETRUS S.R.L. |
| 5308169 | KOLPOS SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08