PIATA DE GROS SA
CUI 5622225 · J40/27929/1993 · este sub incidența Legii nr. 85/2006
PIATA DE GROS SA are CUI 5622225, nr. de înregistrare J40/27929/1993, înmatriculată pe 20.12.1993. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 4, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 6820. În 2025: cifră de afaceri 357.429 lei, pierdere netă 4.516 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 357 mii lei · mediana 124 mii lei | 287% din mediană |
| Profit net | -5 mii lei · mediana 17 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Marjă netă | -1.3% · mediana 19.4% | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 55.919 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 357.429 | 352.474 | 356.379 | 289.123 | 245.794 | 355.530 | 306.777 | 636.378 | 376.824 | 372.294 | 477.990 | 604.891 | 388.170 | 348.526 |
| Venituri totale | 358.072 | 352.474 | 356.379 | 294.888 | 2.743.886 | 2.476.354 | 312.606 | 14.771.036 | 441.533 | 434.196 | 478.185 | 604.892 | 389.264 | 366.176 |
| Cheltuieli totale | 362.588 | 289.235 | 355.839 | 369.795 | 680.354 | 1.987.868 | 421.469 | 2.470.534 | 492.905 | 549.665 | 673.977 | 2.540.053 | 3.890.014 | 3.496.315 |
| Profit / pierdere brută | -4.516 | 63.239 | 540 | -74.907 | 2.063.532 | 488.486 | -108.863 | 12.300.502 | -51.372 | -115.469 | -195.792 | -1.935.161 | -3.500.750 | -3.130.139 |
| Profit / pierdere netă | -4.516 | 63.239 | 540 | -74.907 | 2.063.532 | 488.486 | -108.863 | 12.300.502 | -51.372 | -115.469 | -195.792 | -1.935.161 | -3.500.750 | -3.130.139 |
| Active imobilizate | 19.356 | 19.356 | 34.000 | 74.061 | 278.652 | 380.992 | 1.799.895 | 1.903.299 | 2.659.502 | 2.803.374 | 2.960.928 | 3.117.971 | 3.275.709 | 3.982.412 |
| Active circulante | 475.815 | 1.227.914 | 1.168.791 | 1.141.370 | 3.622.129 | 3.005.994 | 1.266.415 | 13.266.440 | 631.236 | 736.792 | 741.106 | 745.282 | 656.248 | 624.091 |
| Stocuri | — | — | — | 65.019 | 65.019 | 65.019 | 65.019 | 65.019 | 65.019 | 250.168 | 250.168 | 258.392 | 259.987 | 263.272 |
| Creanțe | 321.795 | 307.873 | 307.396 | 326.483 | 343.365 | 341.001 | 342.729 | 327.678 | 351.843 | 371.138 | 396.085 | 441.905 | 374.418 | 328.188 |
| Casa și conturi la bănci | 154.020 | 920.041 | 861.395 | 749.868 | 3.213.745 | 2.599.974 | 858.667 | 12.873.743 | 214.374 | 115.486 | 94.853 | 44.985 | 21.843 | 32.631 |
| Datorii | 105.806.562 | 106.554.144 | 106.558.260 | 106.571.440 | 109.614.722 | 111.164.459 | 111.244.266 | 123.245.529 | 123.732.517 | 123.739.600 | 123.786.571 | 123.732.947 | 121.872.131 | 118.908.227 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | 88.004 | 81.281 | 15.794 | 21.617 | 21.045 | 40.097 | 34.455 | 19.536 |
| Capitaluri proprii | -105.311.391 | -105.306.874 | -105.355.469 | -105.356.009 | -105.713.941 | -107.777.473 | -108.265.960 | -108.157.071 | -120.457.573 | -120.221.051 | -120.105.582 | -119.909.791 | -117.974.629 | -114.321.260 |
| Capital subscris vărsat | 12.527.690 | 12.527.690 | 12.527.690 | 12.527.690 | 12.527.690 | 12.527.690 | 12.527.690 | 12.527.690 | 12.527.690 | 12.527.690 | 12.527.690 | 12.527.690 | 12.527.690 | 12.527.690 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | 4 | 4 | — | 5 | 7 | 7 | 10 | 10 | 15 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Fri Mar 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 20.12.1993 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 6820 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PIATA DE GROS SA |
| Nr. reg. com. | J40/27929/1993 |
| EUID | ROONRC.J40/27929/1993 |
| Formă juridică | SA |
| Înmatriculare | 1993-12-20 |
| Sediu social | Bld. Metalurgiei, 132, CORP C1, BIROUL 3, Sector 4 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, B-DUL METALURGIEI, NR.132, CORP C1, BIROUL 3, ET.1 |
| Telefon | 0722153350 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 8CON MADO S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| A&M NET-SALES INVEST SRL | aceeași clădire |
| A.F.B. KANDIMARIA S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ABT MONTAJ DIVERS S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ACUMIA S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| AD FINEM CONSULTING S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ADASEB DEVELOPMENT S.R.L. | aceeași clădire |
| ADE CAFFE-GRILL S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ADIA ART BUSINESS S.R.L. | aceeași clădire |
| ADM PRO DEVELOPMENT S.R.L. | aceeași clădire |
| ADV HORECA DISTRIBUTION S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| AFG NO LIMITS S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 6820 | 2012 – 2025 |
| 6810 | 2011 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (621)
Sunt 621 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Bucureşti
| 19 | BUCUR OBOR SA |
| 94 | COMPIL PIPERA SA |
| 116 | CONECT BUSINESS PARK SA |
| 124 | JECO TRADING SA |
| 132 | DIASFIN SA |
| 167 | CI-CO SA |
| 302 | UNISEM SA |
| 337 | METALOGLOBUS SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25