VASKA SRL
CUI 5626740 · J1993000700519
VASKA SRL are CUI 5626740, nr. de înregistrare J1993000700519, înmatriculată pe 16.07.1993. Sediul social e în Loc. Lehliu-Gară, Oraş Lehliu Gară, jud. Călăraşi. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4721. În 2025: cifră de afaceri 419.038 lei, profit net 52.252 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 419 mii lei · mediana 199 mii lei | 211% din mediană |
| Profit net | 52 mii lei · mediana 3 mii lei | de 18× mediana |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 12.5% · mediana 1.6% | 781% din mediană |
| Cifră pe salariat | 419 mii lei · mediana 224 mii lei | 187% din mediană |
Comparat cu 270.691 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 419.038 | 408.321 | 336.428 | 291.323 | 243.603 | 242.886 | 248.552 | 328.832 | 281.487 | 293.914 | 263.198 | 136.359 | 152.254 | 164.924 | 123.344 |
| Venituri totale | 419.038 | 421.321 | 336.428 | 291.323 | 243.603 | 242.886 | 248.552 | 328.832 | 296.487 | 293.914 | 263.198 | 136.359 | 152.256 | 165.837 | 123.344 |
| Cheltuieli totale | 359.837 | 329.291 | 341.787 | 292.459 | 239.427 | 238.272 | 249.609 | 322.946 | 285.454 | 299.056 | 243.057 | 139.365 | 150.684 | 160.782 | 124.591 |
| Profit / pierdere brută | 59.201 | 92.030 | -5.359 | -1.136 | 4.176 | 4.614 | -1.057 | 5.886 | 11.033 | -5.142 | 20.141 | -3.006 | 1.572 | 5.055 | -1.247 |
| Profit / pierdere netă | 52.252 | 85.311 | -8.723 | -4.049 | 1.740 | 2.348 | -3.542 | 2.605 | 8.218 | -8.081 | 12.245 | -7.096 | -2.669 | 5.055 | -1.247 |
| Active imobilizate | 928 | 3.155 | 4.842 | 4.842 | 4.842 | 5.880 | 6.918 | 7.956 | 8.994 | 10.032 | 11.070 | 12.108 | 13.146 | 14.184 | 11.170 |
| Active circulante | 67.341 | 102.971 | 8.275 | 5.025 | 9.277 | 5.716 | 10.887 | 16.893 | 12.148 | 16.028 | 22.927 | 6.278 | 10.906 | 12.609 | 4.251 |
| Stocuri | 5.345 | 280 | 3.487 | 1.973 | 8.008 | 4.330 | 4.657 | 2.459 | 3.923 | 4.106 | 5.215 | 3.787 | 106 | 2.200 | 2.148 |
| Creanțe | — | 31.636 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 146 | 16 | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 61.996 | 71.055 | 4.788 | 3.052 | 1.269 | 1.386 | 6.230 | 14.434 | 8.225 | 11.922 | 17.712 | 2.345 | 10.784 | 10.409 | 2.103 |
| Datorii | 25.008 | 32.567 | 22.793 | 10.820 | 11.022 | 10.239 | 18.797 | 22.298 | 21.196 | 34.333 | 34.188 | 30.823 | 29.393 | 29.465 | 23.148 |
| Capitaluri proprii | 43.261 | 73.559 | -9.676 | -953 | 3.097 | 1.357 | -992 | 2.551 | -54 | -8.273 | -191 | -12.437 | -5.341 | -2.672 | -7.727 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 13.05.1994 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Lehliu-Gara |
| CAEN principal | 4721 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | VASKA SRL |
| Nr. reg. com. | J1993000700519 |
| EUID | ROONRC.J1993000700519 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1993-07-16 |
| Sediu social | Str. Nicolae Titulescu, 58M, Orş. Lehliu-Gară, CĂLĂRAŞI |
| Domiciliu fiscal | JUD. CĂLĂRAŞI, ORŞ. LEHLIU-GARĂ, STR. NICOLAE TITULESCU, NR.58M |
| Telefon | 640557 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| A&A INENAUSBAU COMPANY SRL inactiv | aceeași clădire |
| ACTIV TRAVANDI SRL | aceeași clădire |
| ADANOS FOOD KEBAP S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| AGRO CARINA INDUSTRIES SRL | aceeași clădire |
| AGROFLOR SRL | aceeași clădire |
| AGROGENERAL SRL inactiv | aceeași clădire |
| AMY SRL | aceeași clădire |
| ANDRE AXT ASIG S.R.L. | aceeași clădire |
| AUTONOVA SRL | aceeași clădire |
| BOGDAN PESC S.R.L. | aceeași clădire |
| BONY 2004 SRL inactiv | aceeași clădire |
| CASA LEXMOB DESIGN S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (4)
| 4721 | 2018 – 2025 |
| 111 | 2017 |
| 4721 | 2012 – 2016 |
| 4711 | 2011 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Călăraşi
| 1912099 | ZEFIR - EXPRESS SRL |
| 1912579 | DRAVIS IMPEX SRL |
| 1922599 | SIMION SNC |
| 4293698 | INA SRL |
| 4731224 | LIVIU AIOANE SRL |
| 5627389 | CAZAN K.M. SNC |
| 6023054 | ANGHEL ORIZONT SNC |
| 6261587 | BAZAVAN SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25