PREMIUM SRL
CUI 5647807 · J1994000403284
PREMIUM SRL are CUI 5647807, nr. de înregistrare J1994000403284, înmatriculată pe 04.05.1994. Sediul social e în Sat Ianca, Comuna Ianca, jud. Olt. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4730. În 2025: cifră de afaceri 2.682.959 lei, profit net 19.525 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 2,7 mil lei · mediana 199 mii lei | de 14× mediana |
| Profit net | 20 mii lei · mediana 3 mii lei | 690% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 0.7% · mediana 1.6% | 44% din mediană |
| Cifră pe salariat | 1,3 mil lei · mediana 224 mii lei | 599% din mediană |
Comparat cu 270.641 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2.682.959 | 2.392.664 | 1.583.544 | 757.446 | 585.489 | 859.377 | 860.147 | 725.233 | 782.098 | 907.348 | 1.128.028 | 1.120.885 | 1.414.111 | 1.959.930 |
| Venituri totale | 2.682.959 | 2.392.664 | 1.583.544 | 758.736 | 585.489 | 900.296 | 860.147 | 725.233 | 782.098 | 907.348 | 1.128.028 | 1.120.893 | 1.414.120 | 1.959.932 |
| Cheltuieli totale | 2.641.830 | 2.265.125 | 1.479.465 | 887.542 | 635.656 | 1.044.077 | 845.529 | 716.763 | 758.517 | 880.185 | 1.093.192 | 1.106.868 | 1.409.290 | 1.923.085 |
| Profit / pierdere brută | 41.129 | 127.539 | 104.079 | -128.806 | -50.167 | -143.781 | 14.618 | 8.470 | 23.581 | 27.163 | 34.836 | 14.025 | 4.830 | 36.847 |
| Profit / pierdere netă | 19.525 | 107.133 | 88.243 | -136.380 | -56.023 | -152.439 | 6.955 | 1.505 | 19.784 | 22.778 | 29.151 | 11.631 | 2.536 | 30.797 |
| Active imobilizate | 232.754 | 198.652 | 182.380 | 164.654 | 164.654 | 164.654 | 161.596 | 16.327 | 16.327 | 16.327 | 16.327 | 20.160 | 40.159 | 11.647 |
| Active circulante | 402.330 | 372.612 | 278.553 | 34.090 | 192.767 | 272.398 | 452.546 | 491.662 | 498.064 | 471.498 | 475.689 | 452.600 | 541.085 | 509.272 |
| Stocuri | 330.265 | 313.423 | 235.037 | 28.458 | 190.892 | 272.061 | 419.914 | 437.046 | 467.663 | 449.334 | 454.723 | 449.589 | 442.013 | 442.959 |
| Creanțe | 52.401 | 35.000 | 11.978 | 1.404 | — | — | 11.920 | 10.909 | 3.974 | 11.313 | 6.553 | 2.033 | 39.784 | 60.415 |
| Casa și conturi la bănci | 19.664 | 24.189 | 31.538 | 4.228 | 1.875 | 337 | 20.712 | 43.707 | 26.427 | 10.851 | 14.413 | 978 | 59.288 | 5.898 |
| Datorii | 476.330 | 432.035 | 428.837 | 326.267 | 349.708 | 373.317 | 358.344 | 396.892 | 404.799 | 398.017 | 402.208 | 382.952 | 491.436 | 433.647 |
| Capitaluri proprii | 158.754 | 139.229 | 32.096 | -127.523 | 7.713 | 63.735 | 255.798 | 111.097 | 109.592 | 89.808 | 89.808 | 89.808 | 89.808 | 87.272 |
| Capital subscris vărsat | — | 200 | — | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | — | — | 3 | — | 3 | 3 | 3 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Wed May 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 19.05.1994 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Corabia |
| CAEN principal | 4730 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PREMIUM SRL |
| Nr. reg. com. | J28/403/1994 |
| EUID | ROONRC.J1994000403284 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1994-05-04 |
| Sediu social | Str. Corabiei, 26, Sat Ianca Com. Ianca, OLT |
| Domiciliu fiscal | JUD. OLT, SAT IANCA COM. IANCA, STR. CORABIEI, NR.26 |
| Telefon | 0249537243 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| LUPU & LUPU SRL | 40 m |
| AGROGRAND SERV SRL | 279 m |
| DAC - LORIANCA SRL | 371 m |
| YWN CRISTI CONSTRUCT S.R.L. | 845 m |
| GRI ANIG CONSTRUCT SRL inactiv | 873 m |
| VLADY-MAR NICOLA SRL | 906 m |
| COAFOR FRIZERIE MARY L & M S.R.L. inactiv | 916 m |
| AXB EXPRES LOGISTIC S.R.L. | 956 m |
| AGRO BRABECEANU SRL S.R.L. | 1.003 m |
| GIULYDALIS S.R.L. inactiv | 1.006 m |
| DANMIRA SRL | 1.040 m |
| AGRO LUCA DAB S.R.L. | 1.060 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4730 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (10)
Alte firme din Olt
| 1516760 | INNES SRL |
| 1517880 | GLOBUS SRL |
| 1519090 | ALCON SRL |
| 4247438 | PETROMARK OIL SRL |
| 5647831 | OSACA SRL |
| 6192886 | RUSOIL SRL |
| 6218633 | EUROGENETIC SRL |
| 6490556 | EUROHAN SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08