SIGMA SRL
CUI 570222 · J1992000077065
SIGMA SRL are CUI 570222, nr. de înregistrare J1992000077065, înmatriculată pe 29.01.1992. Sediul social e în Municipiul Bistriţa, jud. Bistriţa-Năsăud. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4712. În 2025: cifră de afaceri 14.368 lei, profit net 9.067 lei, 0 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 14 mii lei · mediana 199 mii lei | 7% din mediană |
| Profit net | 9 mii lei · mediana 3 mii lei | 320% din mediană |
| Salariați | 0 · mediana 1 | 0% din mediană |
| Marjă netă | 63.1% · mediana 1.6% | de 39× mediana |
Comparat cu 270.680 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 14.368 | 18.343 | 18.989 | 38.924 | 51.632 | 10.850 | 14.369 | 123.072 | 52.019 | 24.617 | 46.984 | 100.313 | 31.228 |
| Venituri totale | 14.368 | 18.343 | 18.989 | 38.924 | 51.632 | 10.850 | 8.055 | 139.619 | 43.008 | 24.632 | 51.281 | 143.132 | 36.528 |
| Cheltuieli totale | 4.841 | 20.916 | 21.797 | 43.263 | 19.959 | 10.384 | 14.624 | 145.013 | 50.038 | 36.205 | 66.381 | 132.742 | 38.523 |
| Profit / pierdere brută | 9.527 | -2.573 | -2.808 | -4.339 | 31.673 | 466 | -6.569 | -5.394 | -7.030 | -11.573 | -15.100 | 10.390 | -1.995 |
| Profit / pierdere netă | 9.067 | -3.073 | -3.262 | -5.580 | 30.701 | -248 | -6.929 | -6.657 | -7.950 | -12.312 | -16.510 | 7.381 | -1.995 |
| Active circulante | 97.957 | 87.108 | 87.585 | 93.545 | 111.327 | 90.334 | 81.380 | 88.832 | 60.568 | 38.886 | 33.732 | 34.629 | 16.509 |
| Stocuri | 93.339 | 85.830 | 86.229 | 89.582 | 107.159 | 89.493 | 80.229 | 79.637 | 55.881 | 37.487 | 31.706 | 32.849 | 15.829 |
| Creanțe | 0 | — | — | — | — | 204 | 194 | — | 3.504 | — | — | 742 | 39 |
| Casa și conturi la bănci | 4.618 | 1.278 | 1.356 | 3.963 | 4.168 | 637 | 957 | 9.195 | 1.183 | 1.399 | 2.026 | 1.038 | 641 |
| Datorii | 128.051 | 126.005 | 123.409 | 126.107 | 122.419 | 113.484 | 104.284 | 111.464 | 76.463 | 59.163 | 41.697 | 26.083 | 17.339 |
| Capitaluri proprii | -30.094 | -38.897 | -35.824 | -32.562 | -11.092 | -23.150 | -22.904 | -22.632 | -15.895 | -20.277 | -7.965 | 8.546 | -830 |
| Capital subscris vărsat | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 0 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 3 | 5 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Apr 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 18.02.1993 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud |
| CAEN principal | 4712 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SIGMA SRL |
| Nr. reg. com. | J06/77/1992 |
| EUID | ROONRC.J1992000077065 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-01-29 |
| Sediu social | Pţa. Mică, 9, Mun. Bistriţa, BISTRIŢA-NĂSĂUD |
| Domiciliu fiscal | JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, MUN. BISTRIŢA, PŢA. MICĂ, NR.9 |
| Telefon | 0263233860 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 9DVR JOCURI SRL inactiv | aceeași clădire |
| ACCURAT SRL | aceeași clădire |
| ANCHIDIM CONSTRUCT S.R.L. | aceeași clădire |
| G.P.S BN - HOLDING SRL inactiv | aceeași clădire |
| GAALE IMAGE S.R.L. | aceeași clădire |
| GRIGA CONSTRUCT SRL inactiv | aceeași clădire |
| GRIGA SRL | aceeași clădire |
| INDCOOP ENERGY S.R.L. | aceeași clădire |
| INDCOOP SA inactiv | aceeași clădire |
| PIELOLUX SRL inactiv | aceeași clădire |
| SMART & CRAFT DOINGS S.R.L. | aceeași clădire |
| CATHARSIS INTERNATIONAL COM SRL | 43 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (5)
| 4712 | 2025 |
| 4791 | 2019 – 2024 |
| 6920 | 2017 – 2018 |
| 3299 | 2016 |
| 6920 | 2012 – 2015 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Bistriţa-Năsăud
| 566574 | VICTORITA SRL |
| 567294 | MERIDIAN SRL |
| 570435 | VIOMAR SRL |
| 575114 | ANGELI SRL |
| 577107 | POPASUL GARII SRL |
| 3094344 | CRETU SAMSON SRL |
| 3095935 | BONA-DEA-INFOSERVICE SRL |
| 3536446 | RARAUL COMSERV SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25