VALENTINO STAR IMPEX SRL
CUI 5749530 · J1994010532402
VALENTINO STAR IMPEX SRL are CUI 5749530, nr. de înregistrare J1994010532402, înmatriculată pe 02.06.1994. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 3, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 292.840 lei, profit net 15.436 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 293 mii lei · mediana 199 mii lei | 147% din mediană |
| Profit net | 15 mii lei · mediana 3 mii lei | 545% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 5.3% · mediana 1.6% | 331% din mediană |
| Cifră pe salariat | 293 mii lei · mediana 224 mii lei | 131% din mediană |
Comparat cu 270.695 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 292.840 | 220.894 | 360.847 | 184.970 | 155.161 | 239.143 | 561.670 | 301.092 | 175.118 | 82.288 | 99.486 | 38.824 | 129.382 | 184.084 | 91.246 |
| Venituri totale | 292.923 | 220.894 | 360.847 | 184.970 | 155.161 | 239.143 | 561.700 | 301.192 | 175.118 | 82.288 | 99.486 | 38.824 | 129.382 | 184.084 | 91.246 |
| Cheltuieli totale | 274.209 | 187.360 | 225.453 | 205.087 | 133.061 | 208.038 | 488.357 | 261.076 | 185.422 | 96.379 | 105.331 | 44.736 | 131.341 | 181.491 | 105.581 |
| Profit / pierdere brută | 18.714 | 33.534 | 135.394 | -20.117 | 22.100 | 31.105 | 73.343 | 40.116 | -10.304 | -14.091 | -5.845 | -5.912 | -1.959 | 2.593 | -14.335 |
| Profit / pierdere netă | 15.436 | 30.751 | 126.052 | -21.967 | 20.549 | 28.714 | 67.726 | 39.136 | -12.791 | -16.560 | -8.830 | -7.077 | -5.468 | 2.593 | -14.335 |
| Active imobilizate | 61.189 | 61.188 | 63.986 | 63.986 | 63.986 | 63.986 | 63.986 | 63.986 | 63.650 | 63.650 | 63.650 | 61.054 | 61.054 | 61.054 | 43.289 |
| Active circulante | 515.122 | 349.139 | 127.882 | 683.016 | 629.350 | 537.216 | 347.928 | 527.322 | 672.718 | 528.998 | 418.183 | 382.397 | 301.870 | 327.798 | 337.558 |
| Stocuri | 338.166 | — | — | 602.995 | 564.045 | 470.625 | 280.895 | 513.948 | 572.999 | 436.647 | 337.538 | 307.566 | 237.690 | 255.065 | 272.974 |
| Creanțe | 176.576 | 82.450 | 96.513 | 80.021 | 64.639 | 65.632 | 49.178 | 10.848 | 99.218 | 90.037 | 80.283 | 71.354 | 62.397 | 67.169 | 61.657 |
| Casa și conturi la bănci | 380 | 266.689 | 31.369 | — | 666 | 959 | 17.855 | 2.526 | 501 | 2.314 | 362 | 3.477 | 1.783 | 5.564 | 2.927 |
| Datorii | 338.216 | 187.708 | 0 | 681.186 | 605.553 | 533.968 | 373.394 | 551.932 | 804.710 | 647.432 | 520.057 | 472.845 | 384.425 | 404.885 | 399.472 |
| Capitaluri proprii | 238.095 | 222.619 | 191.868 | 65.816 | 87.783 | 67.234 | 38.520 | 39.376 | -68.342 | -54.784 | -38.224 | -29.394 | -21.501 | -16.033 | -18.625 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 02.06.1994 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | VALENTINO STAR IMPEX SRL |
| Nr. reg. com. | J1994010532402 |
| EUID | ROONRC.J1994010532402 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1994-06-02 |
| Sediu social | Str. Vlăhiţa, 4, Sector 3 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR. VLAHITA, NR.4, BL.M3K, SC.1, ET.7, AP.38 |
| Telefon | 0721253389 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 8TIM CONSULT EQUIPMENT SRL | aceeași clădire |
| ALERT ARC-AUTO SRL | aceeași clădire |
| AT SUNSET STUDIOS S.R.L. | aceeași clădire |
| ATHENEUM FAST CONSTRUCT SRL inactiv | aceeași clădire |
| AUTOMAC CONSTRUCT S.R.L. | aceeași clădire |
| C&C CRISTAR TRADING SRL inactiv | aceeași clădire |
| CLONARU ACCOUNTING S.R.L. | aceeași clădire |
| COMODE TAXI SRL | aceeași clădire |
| DARI & CORI PROFESIONAL TRADE SRL | aceeași clădire |
| EDUARD CONSTRUCŢII DESIGN SRL inactiv | aceeași clădire |
| ELECOR CURĂŢENIE REALĂ SRL inactiv | aceeași clădire |
| EURO GIFTS SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4711 | 2019 – 2025 |
| 4781 | 2011 – 2018 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (22)
Sunt 22 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (13)
Alte firme din Bucureşti
| 2834 | IMPRODEX TERRA SRL |
| 3180 | DANCAR IMPORT EXPORT SRL |
| 3635 | MULTICOM IODAN SRL |
| 6410 | ARIANA PRODEXIM SRL |
| 7106 | ROMAS PREXIM SRL |
| 7360 | TAHINA TRADING SRL |
| 8128 | BLUE STAR B F COM IMPEX SRL |
| 8187 | TARACOM SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25