NOVIDENT SRL
CUI 5823474 · J1994011818400
NOVIDENT SRL are CUI 5823474, nr. de înregistrare J1994011818400, înmatriculată pe 21.06.1994. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 5, jud. Bucureşti. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8623. În 2025: cifră de afaceri 111.495 lei, profit net 12.050 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 111 mii lei · mediana 220 mii lei | 51% din mediană |
| Profit net | 12 mii lei · mediana 40 mii lei | 30% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 10.8% · mediana 22.2% | 49% din mediană |
| Cifră pe salariat | 111 mii lei · mediana 202 mii lei | 55% din mediană |
Comparat cu 38.019 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 111.495 | 85.638 | 71.485 | 62.950 | 45.565 | 46.065 | 74.629 | 62.349 | 44.697 | 33.252 | 34.988 | 37.017 | 52.973 | 54.213 | 67.775 |
| Venituri totale | 111.495 | 85.638 | 75.505 | 62.950 | 45.565 | 46.463 | 74.629 | 62.349 | 44.697 | 33.252 | 34.988 | 37.017 | 52.973 | 54.213 | 67.775 |
| Cheltuieli totale | 96.168 | 89.844 | 84.986 | 61.294 | 30.895 | 53.986 | 65.166 | 68.005 | 36.530 | 28.154 | 33.170 | 35.457 | 50.158 | 47.295 | 60.662 |
| Profit / pierdere brută | 15.327 | -4.206 | -9.481 | 1.656 | 14.670 | -7.523 | 9.463 | -5.656 | 8.167 | 5.098 | 1.818 | 1.560 | 2.815 | 6.918 | 7.113 |
| Profit / pierdere netă | 12.050 | -6.775 | -10.198 | 709 | 13.303 | -8.171 | 8.724 | -6.279 | 6.826 | 4.100 | 768 | 449 | 1.249 | 5.811 | 5.975 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | 0 | — | — | — | — | — | — | 0 | 314 |
| Active circulante | 19.469 | 9.598 | 11.962 | 20.356 | 26.140 | 12.420 | 14.820 | 9.112 | 16.834 | 7.895 | 5.278 | 6.712 | 6.802 | 11.273 | 8.994 |
| Creanțe | 2.248 | 1.601 | 5.219 | 5.038 | 4.861 | 4.838 | 3.118 | — | — | — | — | 1.194 | 988 | 1.655 | 2.438 |
| Casa și conturi la bănci | 17.221 | 7.997 | 6.743 | 15.318 | 21.279 | 7.582 | 11.702 | 9.112 | 16.834 | 7.895 | 5.278 | 5.518 | 5.814 | 9.618 | 6.556 |
| Datorii | 8.512 | 10.691 | 6.280 | 4.476 | 10.969 | 10.551 | 10.065 | 13.081 | 14.524 | 5.585 | 2.968 | 4.402 | 4.492 | 8.964 | 6.998 |
| Capitaluri proprii | 10.957 | -1.093 | 5.682 | 15.880 | 15.171 | 1.869 | 4.755 | -3.969 | 2.310 | 2.310 | 2.310 | 2.310 | 2.310 | 2.310 | 2.310 |
| Capital subscris vărsat | 202 | 202 | 202 | 202 | 202 | 202 | 202 | 202 | 202 | 202 | 202 | 202 | 202 | 202 | 202 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 21.06.1994 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 8623 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | NOVIDENT SRL |
| Nr. reg. com. | J1994011818400 |
| EUID | ROONRC.J1994011818400 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1994-06-21 |
| Sediu social | Str. Apolodor, 13-15, Sector 5 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR. APOLODOR, NR.13-15, ET.P, AP.52 |
| Telefon | 0217787602 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| 24 H PLAY SRL inactiv | aceeași clădire |
| ANGELS TOUCH BEAUTY S.R.L. | aceeași clădire |
| AS AUDIT SRL | aceeași clădire |
| BOLO JOBS S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| BUCURIE PURĂ S.R.L. | aceeași clădire |
| DESIGN ART PERFORMANCE SRL | aceeași clădire |
| DGM TURISM S.R.L. | aceeași clădire |
| FEROM TRAINING SRL inactiv | aceeași clădire |
| FHF SPECIAL CONTAINERS SRL | aceeași clădire |
| IKIGON S.R.L. | aceeași clădire |
| INERU GLOBAL SRL inactiv | aceeași clădire |
| RAMURA STUDIO S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 8623 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (13)
Sunt 13 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25