ACS SERVICE AUTO SRL
CUI 5901041 · J1994002422131
ACS SERVICE AUTO SRL are CUI 5901041, nr. de înregistrare J1994002422131, înmatriculată pe 29.06.1994. Sediul social e în Municipiul Constanţa, jud. Constanţa. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 9531. În 2025: cifră de afaceri 4.102.809 lei, profit net 1.158.231 lei, 12 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 4,1 mil lei · mediana 129 mii lei | de 32× mediana |
| Profit net | 1,2 mil lei · mediana 4 mii lei | de 317× mediana |
| Salariați | 12 · mediana 1 | de 12× mediana |
| Marjă netă | 28.2% · mediana 3.6% | 783% din mediană |
| Cifră pe salariat | 342 mii lei · mediana 112 mii lei | 307% din mediană |
Comparat cu 30.790 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 4.102.809 | 1.008.039 | 2.425.816 | 168.539 | 40.336 | 40.336 | 40.336 | 40.336 | 23.529 | 20.000 | 19.355 | 20.321 | 60.319 | 157.061 | 260.155 |
| Venituri totale | 4.146.646 | 1.009.389 | 2.426.520 | 168.539 | 40.337 | 40.336 | 40.336 | 41.058 | 23.529 | 20.000 | 22.350 | 24.636 | 62.275 | 197.728 | 280.279 |
| Cheltuieli totale | 2.766.457 | 970.178 | 1.083.989 | 117.508 | 27.799 | 29.553 | 30.773 | 31.695 | 45.640 | 26.440 | 52.609 | 159.157 | 240.193 | 365.837 | 484.176 |
| Profit / pierdere brută | 1.380.189 | 39.211 | 1.342.531 | 51.031 | 12.538 | 10.783 | 9.563 | 9.363 | -22.111 | -6.440 | -30.259 | -134.521 | -177.918 | -168.109 | -203.897 |
| Profit / pierdere netă | 1.158.231 | 27.523 | 1.318.265 | 48.739 | 11.326 | 9.601 | 8.352 | 8.131 | -22.817 | -7.040 | -30.929 | -135.260 | -179.786 | -168.109 | -203.897 |
| Active imobilizate | 1.249.717 | 515.047 | 566.963 | 425.119 | 449.229 | 460.579 | 472.964 | 485.349 | 498.748 | 433.718 | 450.021 | 659.689 | 367.862 | 342.815 | 399.580 |
| Active circulante | 1.305.084 | 1.166.290 | 1.619.408 | 767.921 | 634.576 | 608.854 | 598.450 | 569.716 | 539.365 | 540.847 | 526.472 | 541.839 | 647.997 | 806.747 | 921.425 |
| Stocuri | 113.722 | 9.034 | 11.411 | 106 | 106 | 106 | 106 | 111 | 111 | 111 | 111 | 134 | 1.039 | 19.406 | 15.241 |
| Creanțe | 270.822 | 934.133 | 1.396.965 | 710.397 | 631.465 | 607.011 | 596.401 | 568.745 | 538.678 | 540.425 | 525.167 | 529.868 | 629.228 | 663.118 | 776.443 |
| Casa și conturi la bănci | 920.540 | 223.123 | 211.032 | 57.418 | 3.005 | 1.737 | 1.943 | 860 | 576 | 311 | 1.194 | 11.837 | 17.730 | 124.223 | 129.741 |
| Cheltuieli în avans | 2.717 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 1.053.663 | 439.533 | 475.525 | 83.868 | 23.372 | 20.327 | 31.908 | 23.912 | 15.091 | 9.080 | 3.968 | 5.902 | 8.473 | 10.942 | 14.276 |
| Capitaluri proprii | 1.503.855 | 1.241.804 | 1.710.846 | 1.109.172 | 1.060.433 | 1.049.106 | 1.039.506 | 1.031.153 | 1.023.022 | 965.485 | 972.525 | 1.195.626 | 1.007.386 | 1.138.620 | 1.306.729 |
| Capital subscris vărsat | 4.360 | 3.350 | 3.350 | 3.350 | 3.350 | 3.350 | 3.350 | 3.350 | 3.350 | 3.350 | 3.350 | 4.000 | 500 | 500 | 500 |
| Număr mediu de salariați | 12 | 5 | 6 | 1 | 0 | 0 | — | — | — | 0 | 0 | 3 | 5 | 6 | 10 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 11.07.1994 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa |
| CAEN principal | 9531 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ACS SERVICE AUTO SRL |
| Nr. reg. com. | J1994002422131 |
| EUID | ROONRC.J1994002422131 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1994-06-29 |
| Sediu social | Str. Medeea, 1-1C, LOT 1 + LOT 2, Mun. Constanţa, CONSTANŢA |
| Domiciliu fiscal | JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. MEDEEA, NR.1-1C, LOT 1 + LOT 2 |
| Telefon | 0744579630 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| L & N NICK SRL | aceeași clădire |
| METAL CONF CONSTRUCT SRL | aceeași clădire |
| MILT ICE S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| MONALGO COMPANY S.R.L. | aceeași clădire |
| NICK ICELAND S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| ATTY & FERY CONSTRUCT SRL inactiv | 15 m |
| AUTO OLI TRANS BUSINESS S.R.L. | 15 m |
| B. AFFAIRES OK SRL inactiv | 37 m |
| EST BIKE ADVENTURE SRL | 37 m |
| LENROK SRL inactiv | 37 m |
| M.C. KLIMATIC SRL inactiv | 37 m |
| C&A FREIGHT SYSTEMS S.R.L. | 72 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (4)
| 9531 | 2025 |
| 4520 | 2022 – 2024 |
| 6820 | 2014 – 2021 |
| 4520 | 2011 – 2013 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (11)
Alte firme din Constanţa
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25