PASMIR COM S.R.L.
CUI 6067506 · J2019001619351
PASMIR COM S.R.L. are CUI 6067506, nr. de înregistrare J2019001619351, înmatriculată pe 02.04.2019. Sediul social e în Sat Giroc, Comuna Giroc, jud. Timiş. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 210. În 2025: cifră de afaceri 1.661.263 lei, profit net 465.381 lei, 5 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-03-15 | REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA | Servicii pentru silvicultura (Rev.2) | 2,4 mil lei |
| 2024-03-15 | REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA | Servicii pentru silvicultura (Rev.2) | 8,5 mil lei |
| 2023-04-05 | REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA | Servicii pentru silvicultura (Rev.2) | 232 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,7 mil lei · mediana 254 mii lei | 653% din mediană |
| Profit net | 465 mii lei · mediana 8 mii lei | de 62× mediana |
| Salariați | 5 · mediana 2 | 250% din mediană |
| Marjă netă | 28% · mediana 3.2% | 875% din mediană |
| Cifră pe salariat | 332 mii lei · mediana 214 mii lei | 155% din mediană |
Comparat cu 11.858 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.661.263 | 1.473.711 | 873.375 | 821.853 | 427.138 | 507.226 | 1.618.396 | 1.735.452 | 2.073.680 | 1.674.969 | 397.704 | 429.965 | 542.359 | 610.457 | 573.512 |
| Venituri totale | 1.670.354 | 1.498.711 | 873.375 | 821.853 | 437.602 | 507.226 | 1.618.396 | 1.735.469 | 2.073.680 | 1.674.976 | 397.704 | 429.965 | 542.359 | 614.489 | 573.513 |
| Cheltuieli totale | 1.116.018 | 738.693 | 454.262 | 312.584 | 200.372 | 340.350 | 1.080.614 | 1.083.439 | 1.562.310 | 1.330.787 | 367.127 | 388.222 | 305.808 | 544.037 | 455.588 |
| Profit / pierdere brută | 554.336 | 760.018 | 419.113 | 509.269 | 237.230 | 166.876 | 537.782 | 652.030 | 511.370 | 344.189 | 30.577 | 41.743 | 236.551 | 70.452 | 117.925 |
| Profit / pierdere netă | 465.381 | 716.446 | 411.690 | 501.049 | 232.854 | 161.804 | 521.598 | 634.676 | 490.633 | 296.941 | 25.685 | 35.064 | 198.649 | 59.158 | 98.916 |
| Active imobilizate | 1.110.123 | 969.355 | 791.295 | 634.278 | 499.230 | 197.252 | 212.012 | 129.779 | 114.763 | 126.581 | 138.627 | 150.745 | 161.322 | 160.504 | 128.793 |
| Active circulante | 443.051 | 331.585 | 191.961 | 280.460 | 258.692 | 434.922 | 441.429 | 594.980 | 429.456 | 277.865 | 305.670 | 599.594 | 540.025 | 418.408 | 608.286 |
| Stocuri | 14.388 | 14.205 | 18.929 | 14.047 | 3.922 | 4.754 | 3.889 | 3.889 | 9.287 | 3.889 | 8.480 | 3.888 | 3.747 | 26.554 | 26.544 |
| Creanțe | 451.505 | 292.816 | 47.294 | 118.174 | 128.841 | 148.125 | 99.802 | 83.704 | 62.072 | 58.808 | 55.134 | 231.194 | 215.905 | 263.413 | 252.431 |
| Casa și conturi la bănci | -22.842 | 24.564 | 125.738 | 148.239 | 125.929 | 282.043 | 337.738 | 507.387 | 358.097 | 215.168 | 242.056 | 364.512 | 320.373 | 128.441 | 329.311 |
| Datorii | 517.786 | 241.280 | 132.412 | 214.083 | 153.316 | 48.580 | 66.651 | 59.567 | 43.703 | 94.563 | 131.355 | 113.082 | 99.154 | 175.368 | 42.693 |
| Capitaluri proprii | 1.035.388 | 1.059.660 | 850.844 | 700.655 | 604.606 | 583.594 | 586.790 | 665.192 | 500.516 | 309.883 | 312.942 | 637.257 | 602.193 | 403.544 | 694.386 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 5 | 5 | 3 | 5 | 5 | 7 | 10 | 6 | 19 | 2 | 3 | 18 | 2 | 2 | 16 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Wed May 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | TRANSFER(SOSIRE) din data 01.04.2019 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş |
| CAEN principal | 210 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PASMIR COM S.R.L. |
| Nr. reg. com. | J2019001619351 |
| EUID | ROONRC.J2019001619351 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 2019-04-02 |
| Sediu social | Str. Luceafărului, 7, CAMERA NR. 2, Sat Giroc Com. Giroc, TIMIŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. TIMIŞ, SAT GIROC COM. GIROC, STR. LUCEAFĂRULUI, NR.7, CAMERA NR. 2, ET.1, AP.3 |
| Telefon | 0724368672 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 210 | 2013 – 2025 |
| 4711 | 2011 – 2012 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (6)
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Timiş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25