SOCIETATEA COOPERATIVA DE CONSUM ROMA
CUI 624837 · C07/25/2005
SOCIETATEA COOPERATIVA DE CONSUM ROMA are CUI 624837, nr. de înregistrare C07/25/2005, înmatriculată pe 27.05.2005. Sediul social e în Sat Roma, Comuna Roma, jud. Botoşani. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6820. În 2025: cifră de afaceri 129.777 lei, profit net 1.524 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 130 mii lei · mediana 124 mii lei | 104% din mediană |
| Profit net | 2 mii lei · mediana 17 mii lei | 9% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 1.2% · mediana 19.4% | 6% din mediană |
| Cifră pe salariat | 130 mii lei · mediana 172 mii lei | 76% din mediană |
Comparat cu 55.919 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 129.777 | 151.879 | 105.513 | 152.762 | 96.577 | 91.169 | 66.336 | 58.158 | 56.353 | 59.890 | 55.450 | 59.013 | 54.488 | 53.816 | 59.980 |
| Venituri totale | 129.777 | 151.879 | 105.513 | 344.235 | 96.577 | 221.169 | 66.336 | 58.158 | 56.353 | 86.920 | 62.564 | 92.723 | 111.966 | 144.806 | 64.310 |
| Cheltuieli totale | 127.086 | 134.142 | 102.716 | 299.259 | 85.407 | 181.863 | 63.763 | 68.518 | 55.790 | 82.969 | 78.023 | 89.899 | 123.339 | 109.820 | 69.773 |
| Profit / pierdere brută | 2.691 | 17.737 | 2.797 | 44.976 | 11.170 | 39.306 | 2.573 | -10.360 | 563 | 3.951 | -15.459 | 2.824 | -11.373 | 34.986 | -5.463 |
| Profit / pierdere netă | 1.524 | 16.370 | 1.900 | 41.534 | 10.205 | 37.163 | 1.910 | -10.941 | 0 | 3.082 | -17.337 | 42 | -14.586 | 27.961 | -5.607 |
| Active imobilizate | 15.894 | 15.894 | 15.894 | 15.894 | 23.409 | 23.409 | 21.537 | 28.548 | 28.548 | 28.548 | 28.548 | 28.548 | — | 26.322 | 31.726 |
| Active circulante | 118.455 | 135.109 | 114.979 | 124.995 | 83.148 | 143.049 | 32.219 | 32.056 | 49.179 | 63.338 | 59.093 | 78.694 | 88.367 | 71.972 | 38.040 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.878 |
| Creanțe | — | — | 1.000 | — | — | 97.000 | 17 | 281 | 4.695 | 33.982 | 27.871 | 34.294 | 49.500 | 5.728 | 3.523 |
| Casa și conturi la bănci | 118.455 | 135.109 | 113.979 | 124.995 | 83.148 | 46.049 | 32.202 | 31.775 | 44.484 | 29.356 | 31.222 | 44.400 | 38.867 | 66.244 | 32.639 |
| Datorii | 15.332 | 19.312 | 15.551 | 17.730 | 15.497 | 83.075 | 9.408 | 8.825 | 11.447 | 11.011 | 9.848 | 12.112 | 19.393 | 11.186 | 10.619 |
| Capitaluri proprii | 119.017 | 131.691 | 115.322 | 123.159 | 91.060 | 83.383 | 44.348 | 51.779 | 66.280 | 80.875 | 77.793 | 95.130 | 68.974 | 87.108 | 59.147 |
| Capital subscris vărsat | 610 | 610 | 610 | 610 | 610 | 610 | 610 | 610 | 610 | 610 | 610 | 610 | 610 | 620 | 620 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | — | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 05.11.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Botoşani |
| CAEN principal | 6820 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SOCIETATEA COOPERATIVĂ DE CONSUM ROMA |
| Nr. reg. com. | C07/25/2005 |
| EUID | ROONRC.C07/25/2005 |
| Formă juridică | SC |
| Înmatriculare | 2005-05-27 |
| Sediu social | Com. ROMA, Sat Roma Com. Roma, BOTOŞANI |
| Domiciliu fiscal | JUD. BOTOŞANI, SAT ROMA COM. ROMA, COM. ROMA |
| Telefon | 0231539571 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6820 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (65)
Sunt 65 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Botoşani
| 605703 | COFETARIA BULEVARD SRL |
| 606024 | GEVI SRL |
| 609616 | MAGIC SRL |
| 609829 | LEMONCOF SRL |
| 609985 | SILVAURA-COM SRL |
| 610467 | ELIA-COM SRL |
| 611705 | CORA SA |
| 611780 | FARM ALIMENT SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25