RONICOM SRL
CUI 6253592 · J1992010221405
RONICOM SRL are CUI 6253592, nr. de înregistrare J1992010221405, înmatriculată pe 22.04.1992. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 1, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 7499. În 2025: cifră de afaceri 185.790 lei, pierdere netă 24.094 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 186 mii lei · mediana 172 mii lei | 108% din mediană |
| Profit net | -24 mii lei · mediana 31 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -13% · mediana 23.7% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 186 mii lei · mediana 176 mii lei | 106% din mediană |
Comparat cu 103.074 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 185.790 | 161.758 | 59.337 | 63.337 | 180.682 | 461.605 | 498.048 | 888.016 | 745.406 | 946.530 | 387.607 | 291.843 | 255.811 |
| Venituri totale | 185.790 | 161.758 | 59.337 | 150.765 | 204.082 | 461.605 | 498.048 | 888.016 | 745.406 | 946.733 | 387.607 | 291.843 | 255.811 |
| Cheltuieli totale | 208.761 | 50.228 | 38.935 | 43.342 | 165.087 | 510.202 | 565.374 | 976.940 | 832.018 | 969.574 | 401.032 | 421.772 | 286.516 |
| Profit / pierdere brută | -22.971 | 111.530 | 20.402 | 107.423 | 38.995 | -48.597 | -67.326 | -88.924 | -86.612 | -22.841 | -13.425 | -129.929 | -30.705 |
| Profit / pierdere netă | -24.094 | 109.912 | 19.809 | 105.916 | 36.954 | -53.159 | -72.307 | -97.804 | -91.552 | -22.841 | -13.615 | -135.721 | -37.629 |
| Active imobilizate | 313.258 | 185.531 | 185.531 | 185.531 | 185.531 | 185.531 | 156.305 | 156.305 | 152.897 | 153.204 | 150.633 | 150.633 | 150.633 |
| Active circulante | 2.997.954 | 3.033.191 | 3.462.213 | 3.438.441 | 3.296.843 | 3.206.889 | 2.843.926 | 2.554.546 | 1.959.145 | 1.635.166 | 859.691 | 600.528 | 429.488 |
| Stocuri | 2.351.144 | 2.388.782 | 2.455.771 | 2.455.771 | 2.464.449 | 2.461.286 | 2.167.882 | 1.923.029 | 1.718.700 | 1.325.488 | 653.419 | 381.388 | 317.767 |
| Creanțe | 314.397 | 275.020 | 681.573 | 692.847 | 772.551 | 718.599 | 636.491 | 538.000 | 222.626 | 309.060 | 194.587 | 198.847 | 103.776 |
| Casa și conturi la bănci | 332.413 | 369.389 | 324.869 | 289.823 | 59.843 | 27.004 | 39.553 | 93.517 | 17.819 | 618 | 11.685 | 20.293 | 7.945 |
| Datorii | 3.814.978 | 3.698.394 | 4.237.328 | 4.233.364 | 4.197.682 | 4.144.682 | 3.699.334 | 3.337.647 | 2.641.033 | 2.231.642 | 1.430.754 | 1.157.976 | 851.615 |
| Capitaluri proprii | -503.766 | -479.672 | -589.584 | -609.392 | -715.308 | -752.262 | -699.103 | -626.796 | -528.991 | -443.272 | -420.430 | -406.815 | -271.494 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | — |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 10.10.1994 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 7499 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | RONICOM SRL |
| Nr. reg. com. | J1992010221405 |
| EUID | ROONRC.J1992010221405 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-04-22 |
| Sediu social | Str. Retortei, 10, Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. RETORTEI, NR.10, ET.P |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ANDRA COM IMPORT EXPORT SRL | 19 m |
| ALICAR MARKETING SRL | 31 m |
| CLEAN WHEELS BGD S.R.L. inactiv | 31 m |
| VALIM PREST CONSTRUCT SRL inactiv | 31 m |
| URBAN PEOPLE S.R.L. inactiv | 32 m |
| SOLOCONSTRUCT S.R.L. | 35 m |
| DAR SEL CONSTRUCT S.R.L. | 39 m |
| DORINSTAL MEGAINOVATIV S.R.L. | 39 m |
| KANARIA WEST S.R.L. | 39 m |
| STUDIO ARTPRINTING SRL inactiv | 39 m |
| TRANSLATE STAR SRL | 39 m |
| ESPACO AGENCY SRL inactiv | 45 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4752 | 2013 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (6)
Alte firme din Bucureşti
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25