PRUTEANU I C SRL
CUI 6303402 · J10/2019/1994
PRUTEANU I C SRL are CUI 6303402, nr. de înregistrare J10/2019/1994, înmatriculată pe 17.10.1994. Sediul social e în Sat Mânzăleşti, Comuna Mânzăleşti, jud. Buzău. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4791. În 2025: cifră de afaceri 19.351 lei, profit net 85 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 19 mii lei · mediana 199 mii lei | 10% din mediană |
| Profit net | 85 lei · mediana 3 mii lei | 3% din mediană |
| Marjă netă | 0.4% · mediana 1.6% | 25% din mediană |
Comparat cu 270.641 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 19.351 | 43.907 | 34.289 | 29.201 | 25.267 | 25.295 | 28.301 | 30.555 | 31.690 | 30.785 | 27.544 | 26.420 | 26.983 | 29.782 | 34.244 |
| Venituri totale | 19.351 | 43.907 | 34.289 | 29.201 | 25.267 | 25.295 | 28.301 | 30.555 | 31.691 | 30.785 | 27.544 | 26.420 | 26.983 | 29.782 | 34.244 |
| Cheltuieli totale | 19.250 | 68.609 | 62.668 | 60.446 | 53.263 | 53.422 | 52.240 | 50.964 | 44.770 | 30.345 | 35.072 | 33.886 | 38.119 | 39.004 | 45.438 |
| Profit / pierdere brută | 101 | -24.702 | -28.379 | -31.245 | -27.996 | -28.127 | -23.939 | -20.409 | -13.079 | 440 | -7.528 | -7.466 | -11.136 | -9.222 | -11.194 |
| Profit / pierdere netă | 85 | -24.940 | -28.937 | -31.537 | -28.249 | -28.380 | -24.222 | -20.715 | -14.030 | -176 | -8.354 | -8.259 | -11.888 | -9.222 | -11.194 |
| Active circulante | 47.763 | 47.465 | 76.861 | 77.828 | 77.246 | 75.938 | 72.650 | 68.029 | 61.378 | 54.402 | 36.459 | 34.109 | 35.735 | 33.088 | 25.107 |
| Stocuri | 38.188 | 41.820 | 68.857 | 74.026 | 73.450 | 72.156 | 68.431 | 63.997 | 58.129 | 51.604 | 33.909 | 31.175 | 31.998 | 29.531 | 22.666 |
| Creanțe | 4.737 | 4.414 | 5.192 | 2.983 | 3.395 | 3.594 | 3.257 | 3.738 | 2.617 | 2.193 | 2.549 | 2.892 | 3.635 | 3.386 | 2.275 |
| Casa și conturi la bănci | 4.838 | 1.231 | 2.812 | 819 | 401 | 188 | 962 | 294 | 632 | 605 | 1 | 42 | 102 | 171 | 166 |
| Datorii | 292.192 | 291.979 | 296.436 | 268.465 | 236.346 | 206.794 | 175.126 | 146.283 | 118.916 | 97.910 | 79.791 | 69.087 | 62.453 | 47.918 | 30.716 |
| Capitaluri proprii | -244.429 | -244.514 | -219.575 | -190.637 | -159.100 | -130.856 | -102.476 | -78.254 | -57.538 | -43.508 | -43.332 | -34.978 | -26.718 | -14.830 | -5.609 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Tue Oct 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 21.10.1994 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău |
| CAEN principal | 4791 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PRUTEANU I C SRL |
| Nr. reg. com. | J10/2019/1994 |
| EUID | ROONRC.J10/2019/1994 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1994-10-17 |
| Sediu social | MÎNZĂLEŞTI, 342, Sat Mânzăleşti Com. Mânzăleşti, BUZĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BUZĂU, SAT MÂNZĂLEŞTI COM. MÂNZĂLEŞTI, MÎNZĂLEŞTI, NR.342 |
| Telefon | 0752266714 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4727 | 2025 |
| 4729 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Buzău
| 3661899 | LEONARD TRANS SRL |
| 5289717 | SOMIR COMEX SRL |
| 6372690 | COM ALY PROD SRL |
| 6445989 | LORY COMERCIAL SRL |
| 6536386 | COM GEL SRL |
| 6577890 | PARK COM SRL |
| 6578322 | RENTA COM SRL |
| 15053593 | ELECTROFIT SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08