DACIANA SRL
CUI 6349094 · J1993000363222
DACIANA SRL are CUI 6349094, nr. de înregistrare J1993000363222, înmatriculată pe 08.02.1993. Sediul social e în Municipiul Iaşi, jud. Iaşi. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6820. În 2025: cifră de afaceri 138.284 lei, profit net 57.430 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 138 mii lei · mediana 124 mii lei | 111% din mediană |
| Profit net | 57 mii lei · mediana 17 mii lei | 345% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 41.5% · mediana 19.4% | 214% din mediană |
| Cifră pe salariat | 138 mii lei · mediana 172 mii lei | 81% din mediană |
Comparat cu 55.925 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 138.284 | 138.781 | 123.740 | 115.093 | 116.420 | 109.682 | 112.212 | 112.787 | 108.060 | 106.276 | 105.256 | 143.171 | 127.979 | 124.738 | 94.300 |
| Venituri totale | 147.426 | 140.524 | 134.565 | 198.333 | 116.421 | 109.682 | 112.212 | 112.787 | 109.060 | 106.326 | 105.356 | 143.235 | 128.084 | 124.812 | 94.499 |
| Cheltuieli totale | 88.551 | 59.441 | 61.744 | 59.550 | 73.563 | 79.903 | 82.245 | 89.142 | 75.503 | 68.222 | 75.496 | 104.085 | 122.422 | 103.957 | 96.078 |
| Profit / pierdere brută | 58.875 | 81.083 | 72.821 | 138.783 | 42.858 | 29.779 | 29.967 | 23.645 | 33.557 | 38.104 | 29.860 | 39.150 | 5.662 | 20.855 | -1.579 |
| Profit / pierdere netă | 57.430 | 79.705 | 71.502 | 136.839 | 41.717 | 28.683 | 28.845 | 22.517 | 32.467 | 35.977 | 26.699 | 34.853 | 1.819 | 17.110 | -4.414 |
| Active imobilizate | 4.236 | 5.581 | 4.663 | 7.863 | 13.167 | 34.559 | 60.735 | 91.918 | 122.569 | 53.508 | 70.945 | 28.849 | 53.480 | 78.110 | 100.148 |
| Active circulante | 90.343 | 108.724 | 99.870 | 170.169 | 73.500 | 51.120 | 51.835 | 45.965 | 27.839 | 52.579 | 193.749 | 173.019 | 135.697 | 127.067 | 108.466 |
| Creanțe | 37.001 | — | — | 5.689 | 7.412 | 6.514 | 4.374 | 5.634 | — | — | 1.972 | — | — | — | 3.714 |
| Casa și conturi la bănci | 53.342 | 108.724 | 99.870 | 164.480 | 66.088 | 44.606 | 47.461 | 40.331 | 27.839 | 52.579 | 191.777 | 173.019 | 135.697 | 127.067 | 104.752 |
| Datorii | 10.554 | 8.005 | 6.436 | 14.598 | 18.355 | 30.401 | 57.130 | 88.771 | 91.346 | 43.515 | 62.041 | 18.888 | 41.050 | 58.869 | 79.884 |
| Capitaluri proprii | 84.025 | 106.300 | 98.097 | 163.434 | 68.312 | 55.278 | 55.440 | 49.112 | 59.062 | 62.572 | 202.653 | 182.980 | 148.127 | 146.308 | 128.730 |
| Capital subscris vărsat | 14.000 | 14.000 | 14.000 | 14.000 | 14.000 | 14.000 | 14.000 | 14.000 | 14.000 | 14.000 | 14.000 | 14.000 | 14.000 | 14.000 | 14.000 |
| Număr mediu de salariați | 1 | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 03.11.1994 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi |
| CAEN principal | 6820 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | DACIANA SRL |
| Nr. reg. com. | J1993000363222 |
| EUID | ROONRC.J1993000363222 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1993-02-08 |
| Sediu social | Bld. Poitiers, 18, Mun. Iaşi, IAŞI |
| Domiciliu fiscal | JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, BLD. POITIERS, NR.18, BL.750, SC.C, ET.P |
| Telefon | 0744216818 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ANGEL TREND RETAIL SRL | aceeași clădire |
| BEAUTY DENT SRL | aceeași clădire |
| CAR-FREE GO S.R.L. | aceeași clădire |
| DIAALEXMED CONSULT S.R.L. | aceeași clădire |
| ERYELA-TRADE SRL inactiv | aceeași clădire |
| GRAPELEX S.R.L. | aceeași clădire |
| LASERDERMA KLINIK SRL | aceeași clădire |
| LAZĂR PROD INVEST SRL | aceeași clădire |
| MKN SERVICES SRL | aceeași clădire |
| REAL DECOR INVESTMENT S.R.L. | aceeași clădire |
| TIEL VALL SRL | aceeași clădire |
| A.C.L. TRANS SRL inactiv | 38 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 6820 | 2013 – 2025 |
| 4532 | 2011 – 2012 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (13)
Sunt 13 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Iaşi
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25