DIASIL SERVICE SRL
CUI 6419432 · J1994001723336
DIASIL SERVICE SRL are CUI 6419432, nr. de înregistrare J1994001723336, înmatriculată pe 16.11.1994. Sediul social e în Municipiul Suceava, jud. Suceava. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 3821. În 2025: cifră de afaceri 46.700.630 lei, profit net 2.129.150 lei, 194 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-04-30 | MUNICIPIUL SUCEAVA | Servicii de depozitare (Rev.2) | 142 mii lei |
| 2024-04-30 | MUNICIPIUL SUCEAVA | Alte servicii (Rev.2) | 42 mii lei |
| 2024-04-22 | Orasul Gura Humorului | Bidoane pentru deseuri (Rev.2) | 8 mii lei |
| 2024-03-21 | MUNICIPIUL SUCEAVA | Servicii de depozitare (Rev.2) | 27 mii lei |
| 2023-02-15 | MUNICIPIUL SUCEAVA | Lucrari de amenajare a terenului (Rev.2) | 8,0 mil lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 47 mil lei · mediana 392 mii lei | de 119× mediana |
| Profit net | 2,1 mil lei · mediana 10 mii lei | de 207× mediana |
| Salariați | 194 · mediana 3 | de 65× mediana |
| Marjă netă | 4.6% · mediana 2.7% | 170% din mediană |
| Cifră pe salariat | 241 mii lei · mediana 186 mii lei | 129% din mediană |
Comparat cu 4.546 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 46.700.630 | 52.023.637 | 49.427.386 | 41.408.237 | 37.243.158 | 36.027.650 | 29.419.806 | 29.122.271 | 29.071.165 | 25.592.563 | 18.957.765 | 12.846.212 | 10.983.558 | 9.002.259 | 8.499.440 |
| Venituri totale | 57.714.436 | 55.606.821 | 50.001.032 | 42.753.642 | 39.501.524 | 37.227.719 | 32.026.669 | 29.999.544 | 31.914.729 | 25.880.032 | 19.265.226 | 13.599.286 | 11.147.488 | 9.022.743 | 8.532.720 |
| Cheltuieli totale | 55.221.303 | 49.109.527 | 40.386.827 | 39.064.908 | 37.356.011 | 34.603.752 | 31.364.359 | 29.328.552 | 28.032.626 | 19.631.472 | 15.836.490 | 13.162.903 | 10.495.076 | 8.204.735 | 7.502.977 |
| Profit / pierdere brută | 2.493.133 | 6.497.294 | 9.614.205 | 3.688.734 | 2.145.513 | 2.623.967 | 662.310 | 670.992 | 3.882.103 | 6.248.560 | 3.428.736 | 436.383 | 652.412 | 818.008 | 1.029.743 |
| Profit / pierdere netă | 2.129.150 | 5.498.244 | 8.233.390 | 3.163.489 | 1.818.779 | 2.184.319 | 546.310 | 553.514 | 3.247.788 | 5.255.496 | 2.862.260 | 359.603 | 552.363 | 695.526 | 854.183 |
| Active imobilizate | 74.734.860 | 53.360.475 | 38.889.770 | 34.231.155 | 35.059.770 | 24.577.163 | 21.406.614 | 12.233.658 | 10.796.501 | 9.064.769 | 8.186.324 | 5.238.523 | 3.888.158 | 3.107.768 | 2.577.449 |
| Active circulante | 27.700.332 | 43.207.584 | 28.332.169 | 17.865.676 | 14.961.544 | 15.054.859 | 10.206.991 | 11.274.426 | 14.464.559 | 11.190.801 | 7.021.616 | 3.937.218 | 3.092.169 | 3.202.741 | 2.957.728 |
| Stocuri | 1.901.380 | 5.692.500 | 2.948.688 | 1.121.855 | 898.023 | 783.573 | 368.851 | 574.532 | 441.551 | 464.555 | 456.733 | 293.114 | 131.579 | 57.761 | 128.672 |
| Creanțe | 5.509.102 | 24.232.105 | 16.736.416 | 8.540.082 | 7.406.126 | 10.890.826 | 7.603.015 | 10.116.541 | 13.372.263 | 9.891.833 | 6.065.773 | 3.458.585 | 2.736.170 | 2.383.948 | 1.780.737 |
| Casa și conturi la bănci | 20.289.591 | 13.282.720 | 8.647.065 | 8.203.739 | 6.657.395 | 3.380.460 | 2.235.125 | 583.353 | 650.745 | 834.413 | 498.739 | 185.148 | 224.049 | 209.382 | 18.319 |
| Cheltuieli în avans | 144.622 | 425.641 | 87.844 | 78.961 | 16.796 | 16.796 | 192.970 | 456.471 | 200 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Datorii | 70.018.782 | 47.467.621 | 24.135.615 | 26.573.257 | 27.850.243 | 19.879.397 | 15.503.532 | 8.223.247 | 9.262.119 | 9.367.361 | 5.364.701 | 3.392.852 | 1.570.574 | 1.453.120 | 1.453.390 |
| Venituri în avans | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 0 | — | 0 | 811.305 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Provizioane | 0 | 4.287.874 | 5.141.874 | 4.287.874 | 3.937.874 | 3.338.206 | 1.051.839 | 1.051.839 | 1.051.839 | — | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Capitaluri proprii | 32.561.032 | 45.238.205 | 38.032.294 | 21.314.661 | 18.249.993 | 16.431.215 | 15.251.204 | 14.689.469 | 14.135.997 | 10.888.209 | 9.843.239 | 5.782.889 | 5.409.753 | 4.857.389 | 4.081.787 |
| Capital subscris vărsat | 5.502.000 | 5.502.000 | 502.000 | 502.000 | 502.000 | 502.000 | 502.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 |
| Număr mediu de salariați | 194 | 144 | 135 | 139 | 150 | 153 | 153 | 163 | 169 | 179 | 136 | 137 | 89 | 95 | 96 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 18.11.1994 |
| Organ fiscal | Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Suceava |
| CAEN principal | 3821 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | DIASIL SERVICE SRL |
| Nr. reg. com. | J1994001723336 |
| EUID | ROONRC.J1994001723336 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1994-11-16 |
| Sediu social | Str. Mircea Şeptilici, 17, Mun. Suceava, SUCEAVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. SUCEAVA, MUN. SUCEAVA, STR. MIRCEA ŞEPTILICI, NR.17 |
| Telefon | 0734799848 |
| Web | www.diasil.ro |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AEROWOOD S.R.L.-D. inactiv | 83 m |
| MINDYMOB S.R.L. | 109 m |
| PITAR SRL | 109 m |
| KIMI MOTORS S.R.L. | 160 m |
| SCHUMI RODA S.R.L. inactiv | 160 m |
| AUTO-IMPEX SRL inactiv | 165 m |
| GRANADA BEAUTY S.R.L. | 165 m |
| SABOR BRASILEIRO SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ | 165 m |
| CIOCO COFFEE S.R.L. | 177 m |
| NITA EXCLUSIV S.R.L. | 177 m |
| MCO DK SPEED S.R.L. | 183 m |
| RUJAN TRANSPORT DE MĂRFURI S.R.L. | 207 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (4)
| 3821 | 2025 |
| 3811 | 2023 – 2024 |
| 3832 | 2021 – 2022 |
| 3811 | 2011 – 2020 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (67)
Alte firme din Suceava
| 743196 | COMREMAT SRL |
| 746540 | ALITEX SRL |
| 5813861 | TIGER COM SRL |
| 8682850 | RENEI COM SRL |
| 14511889 | ALIN FOR YOU SRL |
| 15390564 | DENSON COMPANY SRL |
| 17730654 | ADIVALEX SRL |
| 21248204 | IONIVAS SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25