SAMBA IMPEX SRL
CUI 6510980 · J06/861/1994
SAMBA IMPEX SRL are CUI 6510980, nr. de înregistrare J06/861/1994, înmatriculată pe 22.11.1994. Sediul social e în Municipiul Bistriţa, jud. Bistriţa-Năsăud. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 270.301 lei, profit net 24.034 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 270 mii lei · mediana 199 mii lei | 136% din mediană |
| Profit net | 24 mii lei · mediana 3 mii lei | 849% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 8.9% · mediana 1.6% | 556% din mediană |
| Cifră pe salariat | 270 mii lei · mediana 224 mii lei | 121% din mediană |
Comparat cu 270.677 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 270.301 | 266.681 | 298.180 | 295.598 | 298.017 | 171.855 | 290.408 | 256.766 | 210.813 | 209.744 | 122.995 | 100.318 | 134.185 | 145.182 | 115.955 |
| Venituri totale | 270.301 | 267.768 | 298.180 | 364.552 | 299.822 | 173.131 | 290.414 | 258.766 | 210.813 | 209.864 | 122.995 | 105.218 | 134.185 | 145.159 | 116.038 |
| Cheltuieli totale | 243.564 | 236.029 | 250.737 | 250.654 | 222.091 | 142.607 | 218.861 | 210.054 | 166.446 | 154.758 | 109.418 | 152.033 | 130.478 | 143.185 | 114.848 |
| Profit / pierdere brută | 26.737 | 31.739 | 47.443 | 113.898 | 77.731 | 30.524 | 71.553 | 48.712 | 44.367 | 55.106 | 13.577 | -46.815 | 3.707 | 1.974 | 1.190 |
| Profit / pierdere netă | 24.034 | 29.061 | 44.461 | 110.942 | 73.997 | 25.504 | 62.841 | 40.949 | 38.643 | 49.183 | 9.887 | -49.971 | 8 | 1.641 | 1.000 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | 518 | 19.958 | 36.158 | 42.250 | 42.250 | 93.206 | 95.755 | 113.858 |
| Active circulante | 402.330 | 417.395 | 409.898 | 367.844 | 274.623 | 223.302 | 228.924 | 188.036 | 184.964 | 194.533 | 235.155 | 235.724 | 235.083 | 249.863 | 240.265 |
| Stocuri | 342.915 | 343.250 | 329.890 | 318.819 | 251.240 | 213.369 | 215.887 | 184.497 | 174.518 | 191.038 | 233.757 | 233.435 | 232.184 | 249.466 | 239.218 |
| Creanțe | 2.103 | 2.103 | 11.096 | 2.000 | — | 1.601 | 1 | 396 | 412 | 16 | 16 | 16 | 1.269 | 16 | 1 |
| Casa și conturi la bănci | 57.312 | 72.042 | 68.912 | 47.025 | 23.383 | 8.332 | 13.036 | 3.143 | 10.034 | 3.479 | 1.382 | 2.273 | 1.630 | 381 | 1.046 |
| Datorii | 94.306 | 22.294 | 23.096 | 25.503 | 22.224 | 16.479 | 26.552 | 24.049 | 58.208 | 102.621 | 198.518 | 208.974 | 209.317 | 231.424 | 241.570 |
| Capitaluri proprii | 308.024 | 395.101 | 386.802 | 342.341 | 252.399 | 206.823 | 202.372 | 164.505 | 146.714 | 128.070 | 78.887 | 69.000 | 118.972 | 114.194 | 112.553 |
| Capital subscris vărsat | 11.010 | 11.010 | 11.010 | 11.010 | 11.010 | 11.010 | 11.010 | 11.010 | 11.010 | 11.010 | 11.010 | 11.010 | 11.010 | 11.010 | 11.010 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 22.11.1994 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SAMBA IMPEX SRL |
| Nr. reg. com. | J06/861/1994 |
| EUID | ROONRC.J06/861/1994 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1994-11-22 |
| Sediu social | Str. Liviu Rebreanu, 4, Mun. Bistriţa, BISTRIŢA-NĂSĂUD |
| Domiciliu fiscal | JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, MUN. BISTRIŢA, STR. LIVIU REBREANU, NR.4 |
| Telefon | 0263232755 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| CASA GROTIBO SRL inactiv | aceeași clădire |
| MERCURIO GOURMET S.R.L. | aceeași clădire |
| COMPUTER HOUSE TRADING SRL | aceeași clădire |
| CONTAX BISTRITA S.R.L. | aceeași clădire |
| LMC FISHFARM SRL | aceeași clădire |
| RO. IMOBILIARE SRL | aceeași clădire |
| UMBRELA-SERVICE SRL inactiv | aceeași clădire |
| CODEDEV TECH S.R.L. | 20 m |
| PLUS ESTETIC ART S.R.L. | 20 m |
| ADA PROACCOUNTING & CO. S.R.L. | 41 m |
| PARASOLT SRL | 41 m |
| RIVEN BISTRITA S.R.L. | 41 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4711 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (15)
Alte firme din Bistriţa-Năsăud
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25