CRAITA COM SRL
CUI 6511470 · J1994001568096
CRAITA COM SRL are CUI 6511470, nr. de înregistrare J1994001568096, înmatriculată pe 07.11.1994. Sediul social e în Municipiul Brăila, jud. Brăila. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 2.667.157 lei, profit net 61.367 lei, 3 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 2,7 mil lei · mediana 199 mii lei | de 13× mediana |
| Profit net | 61 mii lei · mediana 3 mii lei | de 22× mediana |
| Salariați | 3 · mediana 1 | 300% din mediană |
| Marjă netă | 2.3% · mediana 1.6% | 144% din mediană |
| Cifră pe salariat | 889 mii lei · mediana 224 mii lei | 397% din mediană |
Comparat cu 270.641 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2.667.157 | 2.686.855 | 2.960.311 | 3.023.020 | 3.686.840 | 4.719.259 | 4.245.779 | 4.573.767 | 4.327.465 | 3.685.121 | 3.120.919 | 2.934.480 | 3.221.622 | 3.601.117 | 4.164.896 |
| Venituri totale | 2.667.157 | 2.686.855 | 2.960.311 | 3.023.637 | 3.686.840 | 4.719.427 | 4.245.490 | 4.573.767 | 4.327.465 | 3.685.121 | 3.120.924 | 2.934.735 | 3.221.623 | 3.607.673 | 4.164.907 |
| Cheltuieli totale | 2.595.419 | 2.595.577 | 2.888.851 | 2.893.135 | 3.541.978 | 4.475.552 | 4.130.448 | 4.431.679 | 4.097.744 | 3.498.621 | 3.008.593 | 2.918.643 | 3.216.135 | 3.596.145 | 4.159.818 |
| Profit / pierdere brută | 71.738 | 91.278 | 71.460 | 130.502 | 144.862 | 243.875 | 115.042 | 142.088 | 229.721 | 186.500 | 112.331 | 16.092 | 5.488 | 11.528 | 5.089 |
| Profit / pierdere netă | 61.367 | 78.220 | 60.971 | 109.519 | 122.090 | 210.641 | 96.638 | 113.049 | 193.385 | 156.093 | 94.352 | 13.537 | 4.482 | 9.683 | 4.258 |
| Active imobilizate | 77.206 | 82.547 | 84.090 | 88.295 | 95.610 | 127.408 | 152.079 | 182.641 | 101.467 | 105.030 | 114.615 | 127.576 | 165.856 | 214.660 | 319.143 |
| Active circulante | 478.726 | 480.608 | 478.679 | 505.828 | 426.159 | 583.184 | 506.095 | 531.923 | 508.151 | 335.977 | 317.048 | 310.215 | 482.937 | 640.602 | 480.890 |
| Stocuri | 352.625 | 307.517 | 392.843 | 354.136 | 398.837 | 433.270 | 407.108 | 357.739 | 320.422 | 235.836 | 200.915 | 172.303 | 318.304 | 402.884 | 208.640 |
| Creanțe | 43.981 | 48.307 | 52.432 | 107.351 | 14.865 | 45.968 | 22.548 | 48.090 | 41.917 | 37.641 | 61.513 | 96.309 | 160.756 | 211.707 | 203.548 |
| Casa și conturi la bănci | 82.120 | 124.784 | 33.404 | 44.341 | 12.457 | 103.946 | 76.439 | 126.094 | 145.812 | 62.500 | 54.620 | 41.603 | 3.877 | 26.011 | 68.702 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 93.694 | 94.230 | 94.766 | 95.303 | — |
| Datorii | 287.497 | 329.420 | 407.254 | 428.877 | 342.393 | 370.411 | 396.001 | 355.113 | 285.506 | 210.281 | 217.566 | 318.583 | 543.658 | 755.146 | 633.682 |
| Capitaluri proprii | 268.435 | 233.735 | 155.515 | 165.246 | 179.376 | 340.181 | 262.173 | 359.451 | 324.112 | 230.726 | 307.791 | 213.438 | 199.901 | 195.419 | 166.351 |
| Capital subscris vărsat | 45.000 | 45.000 | 45.000 | 45.000 | 45.000 | 45.000 | 45.000 | 45.000 | 22.000 | 22.000 | 22.000 | 22.000 | 22.000 | 22.000 | 22.000 |
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 4 | 4 | 6 | 8 | 11 | 11 | 11 | 11 | 10 | 11 | 15 | 17 | 17 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 09.12.1994 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | CRAITA COM SRL |
| Nr. reg. com. | J1994001568096 |
| EUID | ROONRC.J1994001568096 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1994-11-07 |
| Sediu social | Bld. Dorobanţilor, 29, Mun. Brăila, BRĂILA |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRĂILA, MUN. BRĂILA, BLD. DOROBANŢILOR, NR.29, BL.A26, SC.3, ET.4, AP.56 |
| Telefon | 687216 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ABORIAD TOUR SRL | aceeași clădire |
| ARTICMAR TRANSPORTURI RAPIDE S.R.L. | aceeași clădire |
| ARLERAD MED S.R.L. | 55 m |
| AUTOMIH13 S.R.L. | 55 m |
| CENZADMIN CURSARU S.R.L. | 55 m |
| CRIALBYT SRL inactiv | 55 m |
| CROWDS MADNESS S.R.L. inactiv | 55 m |
| ENRICHED VALUES S.R.L. | 55 m |
| FLOTNAV SRL inactiv | 55 m |
| INOXGLASS S.R.L. | 55 m |
| INOXSOL TEAM S.R.L. | 55 m |
| MISANA COM SRL | 55 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4711 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (14)
Sunt 14 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Brăila
| 2239390 | RA TI COM SRL |
| 2240336 | COMNIC SRL |
| 2241854 | ANDRADA-COM SRL |
| 2242167 | COM TICU SRL |
| 2242396 | A.G. IMPEX SRL |
| 2242825 | COM-ETA SRL |
| 2243227 | SOCIETATE COOPERATIVA DE CONSUM FEDERALCOOP |
| 2247555 | NEVADA COM SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08