MONDIAL IMPEX SRL
CUI 6516699 · J1994001643326 · este sub incidența Legii nr. 85/2014
MONDIAL IMPEX SRL are CUI 6516699, nr. de înregistrare J1994001643326, înmatriculată pe 25.11.1994. Sediul social e în Municipiul Sibiu, jud. Sibiu. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 1611. În 2025: cifră de afaceri 55.669 lei, pierdere netă 208.256 lei, 6 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 56 mii lei · mediana 254 mii lei | 22% din mediană |
| Profit net | -208 mii lei · mediana 7 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 6 · mediana 2 | 300% din mediană |
| Marjă netă | -374.1% · mediana 3% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 9 mii lei · mediana 162 mii lei | 6% din mediană |
Comparat cu 94.194 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 55.669 | 507.783 | 711.079 | 493.429 | 291.749 | 455.490 | 344.969 | 569.987 | 296.675 | 590.211 | 492.513 | 407.598 | 149.091 | 355.151 | 205.775 |
| Venituri totale | 57.977 | 507.383 | 710.892 | 515.286 | 291.749 | 455.748 | 346.329 | 603.228 | 403.739 | 590.211 | 492.513 | 407.598 | 157.616 | 355.151 | 205.775 |
| Cheltuieli totale | 266.233 | 564.127 | 670.126 | 470.491 | 269.013 | 269.149 | 326.194 | 403.543 | 257.976 | 449.110 | 359.172 | 382.371 | 149.057 | 323.526 | 201.332 |
| Profit / pierdere brută | -208.256 | -56.744 | 40.766 | 44.795 | 22.736 | 186.599 | 20.135 | 199.685 | 145.763 | 141.101 | 133.341 | 25.227 | 8.559 | 31.625 | 4.443 |
| Profit / pierdere netă | -208.256 | -56.744 | 29.438 | 39.647 | 19.818 | 182.041 | 16.685 | 193.641 | 132.114 | 138.341 | 110.750 | 19.071 | 1.059 | 26.565 | 3.732 |
| Active imobilizate | 690.243 | 1.543.923 | 1.229.071 | 1.121.577 | 1.061.176 | 906.103 | 767.378 | 500.733 | 420.545 | 173.203 | 234.254 | 279.282 | 218.511 | 190.567 | 154.912 |
| Active circulante | 118.984 | 1.299.468 | 976.921 | 394.379 | 361.805 | 325.870 | 243.157 | 271.916 | 185.607 | 196.373 | 520.840 | 279.312 | 424.362 | 113.666 | 133.478 |
| Stocuri | 32.574 | 42.376 | 34.989 | 48.109 | 36.646 | 15.125 | 15.012 | 16.036 | 508 | 143 | 8.734 | 71.387 | 73.013 | 7.852 | 90.297 |
| Creanțe | 70.817 | 1.251.388 | 927.016 | 322.593 | 248.948 | 238.800 | 204.717 | 246.297 | 166.088 | 151.508 | 509.717 | 205.230 | 249.174 | 98.197 | 41.786 |
| Casa și conturi la bănci | 15.593 | 5.704 | 14.916 | 23.677 | 76.211 | 71.945 | 23.428 | 9.583 | 19.011 | 44.722 | 2.389 | 2.695 | 102.175 | 7.617 | 1.395 |
| Cheltuieli în avans | 0 | 0 | 0 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 3.008 | 3.008 |
| Datorii | 1.253.431 | 1.842.245 | 1.048.103 | 807.505 | 754.177 | 582.988 | 543.591 | 322.390 | 337.272 | 184.181 | 521.338 | 446.937 | 499.517 | 164.944 | 175.666 |
| Venituri în avans | 0 | 320.000 | 420.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -444.204 | 681.146 | 737.889 | 708.451 | 668.804 | 648.985 | 466.944 | 450.259 | 268.880 | 185.395 | 233.756 | 111.657 | 143.356 | 142.297 | 115.732 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 0 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 6 | — | 5 | 6 | 6 | 8 | 8 | 11 | 10 | 7 | — | — | — | — | 8 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 09.12.1994 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu |
| CAEN principal | 1611 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MONDIAL IMPEX SRL |
| Nr. reg. com. | J1994001643326 |
| EUID | ROONRC.J1994001643326 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1994-11-25 |
| Sediu social | Str. Urlea, 58, Mun. Sibiu, SIBIU |
| Domiciliu fiscal | JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. URLEA, NR.58 |
| Telefon | 0731795915 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| LEU SRL inactiv | aceeași clădire |
| OPERATIV CONCEPT SRL | 25 m |
| CAPITAL INVEST SRL inactiv | 46 m |
| WEB TRADE CENTER S.R.L. | 46 m |
| WEB VISION INTERNATIONAL S.R.L. | 46 m |
| COACHING SPOT 33 S.R.L. inactiv | 49 m |
| BUTOSAM SRL inactiv | 58 m |
| PLURIAE SRL inactiv | 58 m |
| ALEDI D.D. TRANS SRL | 62 m |
| DRX RIDE S.R.L. | 78 m |
| KUBIS CONF SRL inactiv | 78 m |
| HOLZBAU 1144 S.R.L. | 81 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 1611 | 2025 |
| 1610 | 2013 – 2024 |
| 1629 | 2011 – 2012 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (4)
CAEN autorizat (21)
Alte firme din Sibiu
| 4547974 | LOTSAD PROD SRL |
| 5998913 | LEMNOPLAST SRL |
| 14377648 | GEO TRANS TRADE SRL |
| 15155798 | ARDELEANA COM SRL |
| 15346585 | VIAGI COM SRL |
| 15346593 | NIVAL COM SRL |
| 17046967 | JURCA FOREST SRL |
| 17196883 | SILVA GRUP SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25