INSTALCO A.G. SRL
CUI 6604642 · J1994004415135
INSTALCO A.G. SRL are CUI 6604642, nr. de înregistrare J1994004415135, înmatriculată pe 14.12.1994. Sediul social e în Municipiul Mangalia, jud. Constanţa. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4222. În 2025: cifră de afaceri 5.227.235 lei, pierdere netă 1.966.636 lei, 48 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-20 | Goldterm Mangalia SA | Servicii diverse (Rev.2) | 1 mii lei |
| 2024-06-20 | COMUNA PECINEAGA | Servicii de reparare si de intretinere a | 14 mii lei |
| 2024-06-20 | COMUNA PECINEAGA | Servicii de reparare si de intretinere a | 36 mii lei |
| 2024-05-27 | Goldterm Mangalia SA | Inchiriere de vehicule industriale cu so | 124 mii lei |
| 2024-05-24 | MUNICIPIUL MANGALIA | Lucrari de instalatii electrice (Rev.2) | 109 mii lei |
| 2024-05-16 | MUNICIPIUL MANGALIA | Lucrari de montaj (Rev.2) | 337 mii lei |
| 2024-04-17 | LICEUL TEORETIC "CALLATIS" MANGALIA | Servicii de testare tehnica (Rev.2) | 1 mii lei |
| 2024-04-17 | LICEUL TEORETIC "CALLATIS" MANGALIA | Servicii de testare tehnica (Rev.2) | 5 mii lei |
| 2024-04-12 | MUNICIPIUL MANGALIA | Lucrari de instalatii electrice (Rev.2) | 16 mii lei |
| 2024-03-27 | COMUNA PECINEAGA | Lucrari de instalatii electrice (Rev.2) | 14 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 5,2 mil lei · mediana 221 mii lei | de 24× mediana |
| Profit net | -2,0 mil lei · mediana 19 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 48 · mediana 2 | de 24× mediana |
| Marjă netă | -37.6% · mediana 9.3% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 109 mii lei · mediana 141 mii lei | 77% din mediană |
Comparat cu 112.116 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 5.227.235 | 5.384.031 | 5.325.238 | 4.957.918 | 3.400.056 | 2.562.757 | 2.175.375 | 1.669.817 | 1.002.629 | 561.853 | 483.094 | 501.904 | 6.177.817 | 1.482.646 | 351.214 |
| Venituri totale | 5.284.419 | 5.493.353 | 5.761.245 | 5.051.375 | 3.468.316 | 2.697.671 | 2.179.307 | 1.673.255 | 1.003.059 | 570.720 | 521.623 | 642.191 | 6.207.268 | 1.484.120 | 398.885 |
| Cheltuieli totale | 7.251.055 | 5.287.957 | 4.099.560 | 3.420.365 | 3.012.020 | 2.558.326 | 2.125.540 | 1.408.583 | 906.489 | 651.942 | 420.061 | 969.590 | 5.937.920 | 1.383.070 | 355.281 |
| Profit / pierdere brută | -1.966.636 | 205.396 | 1.661.685 | 1.631.010 | 456.296 | 139.345 | 53.767 | 264.672 | 96.570 | -81.222 | 101.562 | -327.399 | 269.348 | 101.050 | 43.604 |
| Profit / pierdere netă | -1.966.636 | 167.167 | 1.436.207 | 1.403.111 | 398.004 | 139.345 | 53.767 | 260.791 | 96.570 | -81.222 | 101.562 | -327.399 | 223.209 | 84.682 | 43.604 |
| Active imobilizate | 1.405.902 | 1.713.049 | 1.437.757 | 544.868 | 698.742 | 524.080 | 347.798 | 194.560 | 24.603 | 24.603 | -3.436 | 1.684 | 117.623 | 104.134 | 6.125 |
| Active circulante | 2.481.651 | 2.330.615 | 2.164.491 | 2.037.756 | 1.434.135 | 1.248.396 | 907.535 | 987.572 | 812.764 | 346.919 | 438.662 | 1.131.051 | 1.320.279 | 403.349 | 161.222 |
| Stocuri | 245.504 | 243.784 | 182.817 | 218.674 | 252.555 | 380.144 | 431.766 | 421.445 | 397.667 | 116.595 | 154.623 | 35.663 | 57.208 | 16.397 | 83.397 |
| Creanțe | 1.778.383 | 1.827.770 | 1.783.359 | 1.599.299 | 884.441 | 641.948 | 270.357 | 489.209 | 385.555 | 235.284 | 240.927 | 1.070.821 | 1.242.859 | 342.423 | 59.974 |
| Casa și conturi la bănci | 457.764 | 259.061 | 198.315 | 219.783 | 297.139 | 226.304 | 205.412 | 76.918 | 29.542 | -4.960 | 43.112 | 24.567 | 20.212 | 44.529 | 17.851 |
| Datorii | 3.345.039 | 1.473.907 | 1.189.716 | 1.112.877 | 1.883.560 | 1.870.695 | 1.497.466 | 1.477.981 | 1.474.782 | 1.031.732 | 965.821 | 1.252.229 | 933.085 | 425.874 | 164.850 |
| Capitaluri proprii | 542.514 | 2.569.757 | 2.412.532 | 1.469.747 | 249.317 | -98.219 | -242.133 | -295.849 | -637.415 | -660.210 | -530.595 | -119.494 | 504.817 | 81.609 | 2.497 |
| Capital subscris vărsat | 200.530 | 200.530 | 200.530 | 200.530 | 200.530 | 200.530 | 200.530 | 200.530 | 200.530 | 200.530 | 200.530 | 200.530 | 200.530 | 530 | 530 |
| Număr mediu de salariați | 48 | 28 | 26 | 23 | 26 | 24 | 20 | 15 | 14 | 13 | 4 | 16 | 52 | 20 | 7 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 22.12.1994 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Mangalia |
| CAEN principal | 4222 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | INSTALCO A.G. SRL |
| Nr. reg. com. | J1994004415135 |
| EUID | ROONRC.J1994004415135 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1994-12-14 |
| Sediu social | Str. Rozelor, 1D, Mun. Mangalia, CONSTANŢA |
| Domiciliu fiscal | JUD. CONSTANŢA, MUN. MANGALIA, STR. ROZELOR, NR.1D |
| Telefon | 0241515038 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| A&A CARLINES TEAM S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| AC GLAM STUDIO S.R.L. | aceeași clădire |
| ADELLGA MANAGEMENT S.R.L. | aceeași clădire |
| AGREMENT TOP SRL inactiv | aceeași clădire |
| AIS-TERM PROD SRL inactiv | aceeași clădire |
| ALDINAV CONS SRL inactiv | aceeași clădire |
| ALEXANDO CALLATIS SRL | aceeași clădire |
| ALMA TURISM S.R.L. | aceeași clădire |
| ANA MARIA WORLD TANNING CENTER SRL inactiv | aceeași clădire |
| ANA-GEMELIA TRANS SRL inactiv | aceeași clădire |
| ANEGRIT MAN TRANS SRL | aceeași clădire |
| ARHITECTURE PROJECT INTERNATIONAL SRL inactiv | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4222 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (24)
Alte firme din Constanţa
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25