SOVEJA FOREXIM SRL
CUI 6703255 · J39/1357/1994 · radiată
SOVEJA FOREXIM SRL are CUI 6703255, nr. de înregistrare J39/1357/1994, înmatriculată pe 28.12.1994. Sediul social e în Sat Dragosloveni, Comuna Soveja, jud. Vrancea. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 1413. În 2021: cifră de afaceri 117.063 lei, profit net 56.477 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 117 mii lei · mediana 252 mii lei | 46% din mediană |
| Profit net | 56 mii lei · mediana 7 mii lei | 765% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 2 | 50% din mediană |
| Marjă netă | 48.2% · mediana 3% | de 16× mediana |
| Cifră pe salariat | 117 mii lei · mediana 161 mii lei | 73% din mediană |
Comparat cu 95.001 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 11 ani (lei)
| Indicator | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 117.063 | 19.516 | 18.876 | 13.171 | 9.099 | 12.304 | 15.499 | 21.447 | 17.063 | 27.865 | 33.274 |
| Venituri totale | 117.073 | 19.516 | 18.876 | 13.171 | 9.099 | 12.304 | 15.499 | 21.447 | 17.063 | 27.865 | 33.274 |
| Cheltuieli totale | 57.759 | 13.420 | 15.227 | 14.217 | 10.642 | 14.864 | 15.166 | 18.619 | 18.416 | 30.742 | 32.237 |
| Profit / pierdere brută | 59.314 | 6.096 | 3.649 | -1.046 | -1.543 | -2.560 | 333 | 2.828 | -1.353 | -2.877 | 1.037 |
| Profit / pierdere netă | 56.477 | 5.511 | 3.083 | -1.441 | -1.816 | -2.929 | -132 | 2.184 | -1.841 | -2.877 | 871 |
| Active imobilizate | 403 | 791 | 1.199 | 1.703 | 2.207 | 2.789 | 3.371 | 1.253 | 1.385 | 1.512 | 2.448 |
| Active circulante | 126.086 | 23.942 | 18.267 | 14.438 | 15.022 | 15.972 | 17.617 | 20.117 | 24.441 | 26.138 | 26.437 |
| Stocuri | — | 10.275 | 10.344 | 10.493 | 12.184 | 13.873 | 14.412 | 16.797 | 22.938 | 22.201 | 24.272 |
| Creanțe | 125.711 | — | — | — | — | — | 21 | 125 | 393 | 599 | 507 |
| Casa și conturi la bănci | 375 | 13.667 | 7.923 | 3.945 | 2.838 | 2.099 | 3.184 | 3.195 | 1.110 | 3.338 | 1.658 |
| Datorii | 50.651 | 5.372 | 5.617 | 5.374 | 5.021 | 4.737 | 4.035 | 4.285 | 10.925 | 10.907 | 9.265 |
| Capitaluri proprii | 75.838 | 19.361 | 13.849 | 10.767 | 12.208 | 14.024 | 16.953 | 17.085 | 14.901 | 16.743 | 19.620 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | — | — | — | 0 | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RADIERE din data 14.06.2023 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Panciu |
| CAEN principal | 1413 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SOVEJA FOREXIM SRL |
| Nr. reg. com. | J39/1357/1994 |
| EUID | ROONRC.J39/1357/1994 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1994-12-28 |
| Sediu social | , Sat Dragosloveni Com. Soveja, VRANCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VRANCEA, SAT DRAGOSLOVENI COM. SOVEJA, |
| Telefon | 0237242512 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (4)
| 1413 | 2021 |
| 4711 | 2018 – 2020 |
| 6190 | 2017 |
| 4711 | 2011 – 2016 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (66)
Sunt 66 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (9)
Alte firme din Vrancea
| 1435534 | PRODECOM SRL |
| 1455698 | GILL SRL |
| 2379203 | MIINI DE AUR SRL |
| 2379750 | CONF-SPORT SRL |
| 2846252 | BLANCON NURCA SRL |
| 3181165 | ROPRODAL SRL |
| 4559731 | VERONA MODE SRL |
| 4908564 | CERTIMPEX TRADING SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08