SAM COMERCIAL TRADING SRL
CUI 6718000 · J1994027623401
SAM COMERCIAL TRADING SRL are CUI 6718000, nr. de înregistrare J1994027623401, înmatriculată pe 23.12.1994. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 2, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 8299. În 2025: cifră de afaceri 10.217 lei, pierdere netă 34.527 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 10 mii lei · mediana 188 mii lei | 5% din mediană |
| Profit net | -35 mii lei · mediana 26 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -337.9% · mediana 15.2% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 10 mii lei · mediana 127 mii lei | 8% din mediană |
Comparat cu 43.055 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 10.217 | 3.637 | 423.744 | 857.854 | 749.891 | 625.663 | 636.642 | 758.340 | 930.112 | 822.089 | 865.252 | 856.257 | 827.028 | 793.747 | 820.337 |
| Venituri totale | 10.217 | 3.637 | 434.744 | 857.854 | 749.891 | 749.111 | 636.642 | 758.393 | 930.112 | 822.089 | 865.252 | 856.257 | 827.029 | 793.763 | 822.781 |
| Cheltuieli totale | 44.744 | 63.073 | 453.904 | 825.054 | 705.153 | 598.134 | 591.126 | 727.813 | 877.261 | 790.233 | 781.878 | 745.663 | 733.149 | 749.834 | 756.916 |
| Profit / pierdere brută | -34.527 | -59.436 | -19.160 | 32.800 | 44.738 | 150.977 | 45.516 | 30.580 | 52.851 | 31.856 | 83.374 | 110.594 | 93.880 | 43.929 | 65.865 |
| Profit / pierdere netă | -34.527 | -59.436 | -19.160 | 13.905 | 37.241 | 143.617 | 39.150 | 22.995 | 42.712 | 24.673 | 68.057 | 91.460 | 92.548 | 43.929 | 65.865 |
| Active imobilizate | 455.547 | 483.356 | 510.974 | 542.104 | 321.879 | 334.510 | 332.250 | 346.184 | 336.096 | 330.273 | 351.586 | 348.914 | 379.386 | 399.398 | 459.142 |
| Active circulante | 186.364 | 196.793 | 247.883 | 291.798 | 267.749 | 291.225 | 287.171 | 274.072 | 314.571 | 279.181 | 243.397 | 205.734 | 146.339 | 120.918 | 85.181 |
| Stocuri | 8.031 | 8.031 | 8.031 | 8.031 | 13.235 | 13.156 | 7.770 | 7.770 | 7.770 | 55 | 55 | 55 | — | — | — |
| Creanțe | 170.463 | 187.818 | 220.505 | 224.734 | 132.691 | 125.431 | 139.718 | 81.207 | 194.035 | 188.153 | 129.596 | 74.970 | 76.750 | 65.403 | 72.272 |
| Casa și conturi la bănci | 7.870 | 944 | 19.347 | 59.033 | 121.823 | 152.638 | 139.683 | 185.095 | 112.766 | 90.973 | 113.746 | 130.709 | 69.589 | 55.515 | 12.909 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 371 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 2.000 |
| Datorii | 246.018 | 249.729 | 269.001 | 325.257 | 59.517 | 46.248 | 20.953 | -7.497 | 45.911 | 47.409 | 57.611 | 46.561 | 40.689 | 111.477 | 157.690 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | 123.448 | 123.448 | 123.448 | 123.448 | 123.448 | 123.448 | 133.857 | 150.208 | 165.195 |
| Capitaluri proprii | 395.893 | 430.420 | 489.856 | 509.016 | 530.111 | 579.487 | 475.020 | 504.305 | 481.308 | 438.597 | 413.924 | 384.639 | 351.179 | 258.631 | 223.438 |
| Capital subscris vărsat | 300.000 | 300.000 | 300.000 | 300.000 | 300.000 | 300.000 | 300.000 | 300.000 | 300.000 | 300.000 | 300.000 | 300.000 | 300.000 | 300.000 | 300.000 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 5 | 11 | 12 | 12 | 11 | 14 | 15 | 18 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 23.12.1994 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 8299 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SAM COMERCIAL TRADING SRL |
| Nr. reg. com. | J1994027623401 |
| EUID | ROONRC.J1994027623401 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1994-12-23 |
| Sediu social | Sos. Colentina, 462 E, Sector 2 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, SOS. COLENTINA, NR.462 E |
| Telefon | 0212403675 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ESENTIAL SRL | aceeași clădire |
| EXPOCON INTERNATIONAL SRL | aceeași clădire |
| BACKPACKS & BAGS SHOP S.R.L. | 108 m |
| LORETT BUSINESS SRL inactiv | 110 m |
| AJ TORQUE CONSULTING S.R.L. | 140 m |
| IN PURSUIT OF CARS S.R.L. | 140 m |
| PASSION 4 BEAUTY SRL | 140 m |
| LUIZA CONCEPT SRL inactiv | 152 m |
| LUXYNA GET STYLE S.R.L. | 173 m |
| IACONI TRANSPORT SRL | 177 m |
| CAIFENG ESPERANTA IMPEX SRL inactiv | 192 m |
| CASA DE INTRETINERE SORIN SRL inactiv | 192 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 8299 | 2022 – 2025 |
| 6832 | 2011 – 2021 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Bucureşti
| 5261 | SERDAN IMPEX SRL |
| 42197 | CONSART SRL |
| 329926 | APROMAT BUCURESTI SRL |
| 344233 | GLOB R ENCHIM SRL |
| 378945 | AMCOR IMPEX SRL |
| 425133 | UNA MOMENT EXPERT SRL |
| 436841 | COSELI (A C) COM SERV SRL |
| 447654 | AMONIS SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08