PROARHIVALII 1831 SRL
CUI 6819749 · J1994002112182
PROARHIVALII 1831 SRL are CUI 6819749, nr. de înregistrare J1994002112182, înmatriculată pe 23.12.1994. Sediul social e în Municipiul Târgu Jiu, jud. Gorj. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 9112. În 2025: cifră de afaceri 1.008.482 lei, profit net 465.157 lei, 7 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-25 | Scoala Gimnazială Alexandru Stefulescu | Servicii de arhivare (Rev.2) | 17 mii lei |
| 2024-06-18 | COMUNA CIUPERCENI | Servicii de arhivare (Rev.2) | 60 mii lei |
| 2024-05-28 | Scoala Gimnaziala Prigoria | Servicii de arhivare (Rev.2) | 10 mii lei |
| 2024-05-21 | SCOALA GIMNAZIALA ANINOASA | Servicii de arhivare (Rev.2) | 17 mii lei |
| 2024-04-17 | Comuna Farcasesti | Servicii de legare (Rev.2) | 84 mii lei |
| 2024-04-16 | LICEUL TEHNOLOGIC BIRSESTI | Servicii de arhivare (Rev.2) | 23 mii lei |
| 2024-03-19 | CASA DE ASIGURARI DE SANATATE A JUDETULUI GORJ | Servicii de legare (Rev.2) | 1 mii lei |
| 2024-03-14 | PALATUL COPIILOR TARGU JIU | Servicii de arhivare (Rev.2) | 19 mii lei |
| 2024-03-12 | GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL ROSIA DE AMARADIA | Servicii de arhivare (Rev.2) | 15 mii lei |
| 2024-02-28 | PRIMARIA COMUNEI BARBATESTI | Servicii de arhivare (Rev.2) | 7 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,0 mil lei · mediana 66 mii lei | de 15× mediana |
| Profit net | 465 mii lei · mediana 2 mii lei | de 276× mediana |
| Salariați | 7 · mediana 1 | 700% din mediană |
| Marjă netă | 46.1% · mediana 3.7% | de 12× mediana |
| Cifră pe salariat | 144 mii lei · mediana 83 mii lei | 173% din mediană |
Comparat cu 29.296 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.008.482 | 809.206 | 663.860 | 600.643 | 586.603 | 403.779 | 515.318 | 368.492 | 447.534 | 377.382 | 77.115 | 7.603 | 16.677 | 72.888 | 90.138 |
| Venituri totale | 1.037.831 | 809.538 | 667.397 | 644.098 | 706.714 | 451.501 | 566.818 | 382.748 | 453.761 | 377.383 | 77.115 | 12.603 | 16.677 | 72.888 | 90.138 |
| Cheltuieli totale | 546.580 | 491.696 | 409.842 | 377.163 | 354.716 | 269.634 | 366.550 | 272.292 | 209.450 | 157.364 | 60.312 | 8.605 | 22.137 | 73.426 | 128.333 |
| Profit / pierdere brută | 491.251 | 317.842 | 257.555 | 266.935 | 351.998 | 181.867 | 200.268 | 110.456 | 244.311 | 220.019 | 16.803 | 3.998 | -5.460 | -538 | -38.195 |
| Profit / pierdere netă | 465.157 | 296.770 | 251.049 | 261.650 | 346.546 | 178.469 | 194.599 | 106.628 | 239.775 | 216.245 | 14.489 | 3.842 | -5.460 | -538 | -38.195 |
| Active imobilizate | 76.534 | 112.056 | 92.977 | 111.860 | 73.148 | 88.634 | 93.374 | 72.429 | 81.482 | — | — | 3.058 | 20.728 | 20.728 | 28.985 |
| Active circulante | 683.804 | 270.437 | 273.393 | 473.448 | 519.297 | 658.300 | 763.482 | 624.104 | 446.449 | 269.459 | 29.922 | 19.215 | 12.022 | 1.327 | 842 |
| Stocuri | 3.269 | 29.521 | 33.255 | 18.474 | 67.963 | 19.825 | — | — | 1.171 | 1.236 | 5.803 | 15.995 | 9.869 | — | — |
| Creanțe | 255.956 | 87.639 | 63.163 | 38.738 | 46.740 | 226.620 | 239.627 | 237.782 | 264.729 | 190.371 | 13.197 | 1.828 | 1.466 | 986 | 655 |
| Casa și conturi la bănci | 424.579 | 153.277 | 176.975 | 416.236 | 404.594 | 411.855 | 523.855 | 386.322 | 180.549 | 77.852 | 10.922 | 1.392 | 687 | 341 | 187 |
| Cheltuieli în avans | 3.392 | 5.470 | 2.859 | 576 | 615 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 110.122 | 70.296 | 78.877 | 88.766 | 62.704 | 30.325 | 83.665 | 117.942 | 54.758 | 37.271 | 13.979 | 97.610 | 94.259 | 78.642 | 235.876 |
| Capitaluri proprii | 653.608 | 317.667 | 290.352 | 497.118 | 530.356 | 716.609 | 773.191 | 578.591 | 473.173 | 232.188 | 15.943 | -75.337 | -61.509 | -56.587 | -206.049 |
| Capital subscris vărsat | 650 | 650 | 650 | 650 | 650 | 650 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 7 | 7 | 7 | 8 | 8 | 7 | 11 | 10 | 8 | 9 | 5 | 0 | 2 | 2 | 5 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 12.01.1995 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Gorj |
| CAEN principal | 9112 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PROARHIVALII 1831 SRL |
| Nr. reg. com. | J1994002112182 |
| EUID | ROONRC.J1994002112182 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1994-12-23 |
| Sediu social | Str. Ştefan cel Mare, 34, Mun. Târgu Jiu, GORJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. GORJ, MUN. TÂRGU JIU, STR. ŞTEFAN CEL MARE, NR.34 |
| Telefon | 0745807315 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ALLDATA SOFTWARE SRL | aceeași clădire |
| ANIRADSON CONSTRUCT SRL | aceeași clădire |
| AR SALES DIGITAL S.R.L. | aceeași clădire |
| ARTILLDAWN S.R.L. | aceeași clădire |
| ASKADI SRL | aceeași clădire |
| BENTIȚE FASHION OMP S.R.L. | aceeași clădire |
| BTC ATOS PREST S.R.L. | aceeași clădire |
| COSTEXCOM PREST S.R.L. | aceeași clădire |
| CRICON ARCH DESIGN S.R.L. | aceeași clădire |
| FORSCHOOL S.R.L. | aceeași clădire |
| INGRID AFTERSCHOOL S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| LYLY & CHYRY S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 9101 | 2017 – 2025 |
| 4711 | 2011 – 2016 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Gorj
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25