COMERT EVELYNKA SRL
CUI 6831025 · J14/1026/1994
COMERT EVELYNKA SRL are CUI 6831025, nr. de înregistrare J14/1026/1994, înmatriculată pe 13.12.1994. Sediul social e în Municipiul Sfântu Gheorghe, jud. Covasna. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4520. În 2025: cifră de afaceri 2.297.360 lei, profit net 3.506 lei, 3 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 2,3 mil lei · mediana 199 mii lei | de 12× mediana |
| Profit net | 4 mii lei · mediana 3 mii lei | 124% din mediană |
| Salariați | 3 · mediana 1 | 300% din mediană |
| Marjă netă | 0.2% · mediana 1.6% | 13% din mediană |
| Cifră pe salariat | 766 mii lei · mediana 224 mii lei | 342% din mediană |
Comparat cu 270.699 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2.297.360 | 2.165.231 | 2.083.971 | 1.679.459 | 1.827.994 | 2.089.403 | 2.379.848 | 2.307.515 | 1.379.761 | 1.285.744 | 1.097.094 | 1.204.014 | 1.099.222 | 675.365 | 243.823 |
| Venituri totale | 2.297.732 | 2.165.235 | 2.100.775 | 1.679.459 | 1.828.721 | 2.091.810 | 2.383.890 | 2.328.936 | 1.429.900 | 1.300.361 | 1.348.499 | 1.201.311 | 1.104.222 | 688.102 | 247.451 |
| Cheltuieli totale | 2.293.160 | 2.023.594 | 1.961.280 | 1.601.488 | 1.661.706 | 1.765.874 | 2.220.218 | 2.038.619 | 1.315.540 | 1.210.175 | 1.272.146 | 1.175.266 | 1.081.967 | 683.832 | 247.145 |
| Profit / pierdere brută | 4.572 | 141.641 | 139.495 | 77.971 | 167.015 | 325.936 | 163.672 | 290.317 | 114.360 | 90.186 | 76.353 | 26.045 | 22.255 | 4.270 | 306 |
| Profit / pierdere netă | 3.506 | 122.881 | 125.169 | 64.050 | 154.101 | 310.317 | 141.328 | 267.238 | 101.272 | 76.516 | 71.312 | 26.045 | 22.255 | 4.270 | 306 |
| Active imobilizate | 432.232 | 425.881 | 437.003 | 412.321 | 422.812 | 417.628 | 133.831 | 189.135 | 86.089 | 117.146 | 156.955 | 355.950 | 296.019 | 237.328 | 246.312 |
| Active circulante | 476.952 | 468.344 | 241.345 | 197.916 | 486.645 | 371.197 | 661.939 | 472.541 | 212.318 | 166.088 | 131.986 | 299.163 | 254.300 | 180.343 | 103.941 |
| Stocuri | 197.149 | 140.211 | 58.968 | 59.430 | 21.008 | 69.181 | 87.867 | 103.608 | 81.665 | 78.326 | 46.450 | 118.612 | 132.304 | 96.167 | 58.213 |
| Creanțe | 233.934 | 282.230 | 143.315 | 95.683 | 135.389 | 81.966 | 171.810 | 187.590 | 115.460 | 86.544 | 63.892 | 178.988 | 117.124 | 79.954 | 45.308 |
| Casa și conturi la bănci | 45.869 | 45.903 | 39.062 | 42.803 | 330.248 | 220.050 | 402.262 | 181.343 | 15.193 | 1.218 | 21.644 | 1.563 | 4.872 | 4.222 | 420 |
| Cheltuieli în avans | 60.957 | 4.800 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1.300 | 1.300 | 1.300 | 1.300 | 1.300 | 1.300 | 0 | 0 | 9.282 |
| Datorii | 962.546 | 775.904 | 444.471 | 501.529 | 544.799 | 478.268 | 327.777 | 335.011 | 191.612 | 207.711 | 258.624 | 696.108 | 616.059 | 505.666 | 451.800 |
| Capitaluri proprii | 7.595 | 123.121 | 233.877 | 108.708 | 364.658 | 310.557 | 469.293 | 327.965 | 108.095 | 76.823 | 31.617 | -39.695 | -65.740 | -87.995 | -92.265 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 5 | 3 | 4 | 6 | 12 | 11 | 7 | 8 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 13.01.1995 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna |
| CAEN principal | 4520 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | COMERT EVELYNKA SRL |
| Nr. reg. com. | J14/1026/1994 |
| EUID | ROONRC.J14/1026/1994 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1994-12-13 |
| Sediu social | Str. Nicolae Iorga, 20, Mun. Sfântu Gheorghe, COVASNA |
| Domiciliu fiscal | JUD. COVASNA, MUN. SFÂNTU GHEORGHE, STR. NICOLAE IORGA, NR.20, BL.34, SC.A, AP.1 |
| Telefon | 0267352787 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| "AGORA" SRL | aceeași clădire |
| AGORA-ELECTRONIK SRL | aceeași clădire |
| AI MASTERS S.R.L. | aceeași clădire |
| ANAZ 2016 S.R.L. | aceeași clădire |
| ANDREANDI S.R.L. | aceeași clădire |
| ANDYHOUR MEMO S.R.L. | aceeași clădire |
| COMERT "CSIFA" SRL | aceeași clădire |
| ELECTRONICA SI COMPUTERE "ESHE" SRL | aceeași clădire |
| ERVEKA INVEST S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| EVAND-MEAT S.R.L. | aceeași clădire |
| MA NA SOT S.R.L. | aceeași clădire |
| PH-UNIT S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (4)
| 1011 | 2021 – 2025 |
| 4520 | 2020 |
| 1011 | 2017 – 2019 |
| 4520 | 2011 – 2016 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (10)
Sunt 10 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (13)
Alte firme din Covasna
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25