LIRE-FOREST S.R.L.
CUI 6962462 · J07/1140/1994
LIRE-FOREST S.R.L. are CUI 6962462, nr. de înregistrare J07/1140/1994, înmatriculată pe 16.12.1994. Sediul social e în Municipiul Dorohoi, jud. Botoşani. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 220. În 2024: cifră de afaceri 1.977.154 lei, profit net 98.465 lei, 3 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 2,0 mil lei · mediana 254 mii lei | 777% din mediană |
| Profit net | 98 mii lei · mediana 8 mii lei | de 13× mediana |
| Salariați | 3 · mediana 2 | 150% din mediană |
| Marjă netă | 5% · mediana 3.2% | 156% din mediană |
| Cifră pe salariat | 659 mii lei · mediana 214 mii lei | 308% din mediană |
Comparat cu 11.857 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.977.154 | 1.249.447 | 1.706.173 | 1.250.200 | 933.890 | 1.278.227 | 2.498.261 | 2.626.816 | 1.664.050 | 2.036.197 | 1.254.238 | 1.277.854 | 721.076 | 1.017.213 |
| Venituri totale | 1.977.154 | 1.249.447 | 1.667.261 | 1.250.788 | 1.010.533 | 1.308.103 | 2.438.146 | 2.629.230 | 1.680.139 | 2.053.291 | 1.230.266 | 1.313.039 | 782.720 | 1.038.093 |
| Cheltuieli totale | 1.856.700 | 1.156.747 | 1.410.384 | 1.012.557 | 819.452 | 1.326.590 | 2.349.566 | 2.262.671 | 1.471.443 | 1.996.987 | 1.100.783 | 1.080.564 | 848.538 | 972.862 |
| Profit / pierdere brută | 120.454 | 92.700 | 256.877 | 238.231 | 191.081 | -18.487 | 88.580 | 366.559 | 208.696 | 56.304 | 129.483 | 232.475 | -65.818 | 65.231 |
| Profit / pierdere netă | 98.465 | 81.705 | 240.186 | 223.492 | 182.422 | -31.271 | 63.598 | 335.425 | 175.286 | 47.287 | 112.460 | 232.475 | -65.818 | 65.231 |
| Active imobilizate | 320.355 | 324.390 | 291.696 | 303.679 | 328.345 | 349.713 | 223.917 | 234.501 | 224.425 | 218.220 | 211.236 | 207.431 | 178.475 | 173.636 |
| Active circulante | 2.563.530 | 1.128.154 | 1.174.600 | 885.900 | 879.945 | 923.900 | 521.677 | 947.856 | 655.409 | 645.214 | 633.679 | 718.579 | 612.089 | 201.624 |
| Stocuri | 1.459.732 | 383.197 | 647.198 | 541.069 | 773.920 | 825.953 | 407.128 | 691.969 | 537.667 | 277.976 | 338.254 | 656.485 | 540.730 | 124.698 |
| Creanțe | 1.091.172 | 595.422 | 480.394 | 191.317 | 92.733 | 97.908 | 112.893 | 178.139 | 81.491 | 293.395 | 223.361 | 61.059 | 65.290 | 74.017 |
| Casa și conturi la bănci | 12.626 | 149.535 | 47.008 | 153.514 | 13.292 | 39 | 1.656 | 77.748 | 36.251 | 73.843 | 72.064 | 1.035 | 6.069 | 2.909 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 2.670 | 3.212 |
| Datorii | 1.852.212 | 519.336 | 614.794 | 354.771 | 596.974 | 844.719 | 285.429 | 450.365 | 307.981 | 466.867 | 495.634 | 689.189 | 788.888 | 315.838 |
| Capitaluri proprii | 1.031.673 | 933.208 | 851.502 | 834.808 | 611.316 | 428.894 | 460.165 | 731.992 | 571.853 | 396.567 | 349.281 | 236.821 | 4.346 | 62.634 |
| Capital subscris vărsat | 41.100 | — | 41.100 | 41.100 | 41.100 | 41.100 | 41.100 | 41.100 | 41.100 | 41.100 | 41.100 | 41.100 | 41.100 | 41.100 |
| Număr mediu de salariați | 3 | 0 | 5 | 4 | 6 | 12 | 11 | 10 | 11 | 11 | 12 | 13 | 12 | 12 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Fri Mar 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 15.02.1995 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Dorohoi |
| CAEN principal | 220 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | LIRE-FOREST SRL |
| Nr. reg. com. | J07/1140/1994 |
| EUID | ROONRC.J07/1140/1994 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1994-12-16 |
| Sediu social | Str. Ardeal, 2, Mun. Dorohoi, BOTOŞANI |
| Domiciliu fiscal | JUD. BOTOŞANI, MUN. DOROHOI, STR. ARDEAL, NR.2 |
| Telefon | 0231613542 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| PRIMEVISIONDOROHOI S.R.L. | aceeași clădire |
| MIEREA DACILOR S.R.L. | 277 m |
| NOBISCUM GRADUS S.R.L. | 277 m |
| ARTA STICLEI SRL | 361 m |
| BATCOM SRL | 361 m |
| COX AUTO S.R.L. | 361 m |
| FLORISOL PRODUCT SRL | 361 m |
| HUȚVARNA S.R.L. | 514 m |
| GERRY CORP S.R.L. | 592 m |
| INTIM DIVA TUR SRL | 592 m |
| PÎGLIȘAN PUBLICITATE S.R.L. inactiv | 592 m |
| TACTICALBET CASINO S.R.L. inactiv | 592 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 220 | 2011 – 2024 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Botoşani
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25