PIF TAX SRL
CUI 6983104 · J1994002211249
PIF TAX SRL are CUI 6983104, nr. de înregistrare J1994002211249, înmatriculată pe 22.11.1994. Sediul social e în Municipiul Baia Mare, jud. Maramureş. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4933. În 2025: cifră de afaceri 48.262 lei, pierdere netă 75.528 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 48 mii lei · mediana 158 mii lei | 30% din mediană |
| Profit net | -76 mii lei · mediana 5 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | -156.5% · mediana 3.2% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 24 mii lei · mediana 175 mii lei | 14% din mediană |
Comparat cu 94.309 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 48.262 | 60.566 | 54.181 | 67.408 | 50.817 | 58.055 | 98.142 | 90.466 | 96.260 | 114.534 | 124.169 | 125.187 | 87.301 | 101.691 | 100.232 |
| Venituri totale | 53.762 | 60.566 | 54.181 | 67.408 | 50.817 | 58.055 | 98.142 | 91.866 | 96.260 | 114.534 | 124.169 | 125.187 | 87.301 | 122.594 | 102.132 |
| Cheltuieli totale | 128.753 | 157.958 | 146.049 | 102.782 | 77.133 | 73.252 | 118.953 | 108.983 | 97.388 | 67.620 | 73.617 | 78.507 | 81.408 | 122.227 | 126.087 |
| Profit / pierdere brută | -74.991 | -97.392 | -91.868 | -35.374 | -26.316 | -15.197 | -20.811 | -17.117 | -1.128 | 46.914 | 50.552 | 46.680 | 5.893 | 367 | -23.955 |
| Profit / pierdere netă | -75.528 | -97.997 | -92.410 | -36.048 | -26.824 | -15.777 | -21.793 | -18.036 | -2.090 | 44.002 | 46.827 | 42.924 | 3.556 | 287 | -23.955 |
| Active imobilizate | 4.188 | 14.438 | 24.167 | — | — | 14.810 | 30.915 | 47.967 | 2.570 | 4.194 | — | — | — | 6.000 | 12.000 |
| Active circulante | 429 | 323 | 34.878 | 4.000 | 9.137 | 19.593 | 18.216 | 31.245 | 88.722 | 87.725 | 47.417 | 877 | — | 38 | 1 |
| Creanțe | — | — | — | 4.000 | — | 1.325 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 429 | 323 | 34.878 | — | 9.137 | 18.268 | 18.216 | 31.245 | 88.722 | 87.725 | 47.417 | 877 | — | 38 | 1 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 577 | 939 |
| Datorii | 303.493 | 238.109 | 184.396 | 36.941 | 6.030 | 4.472 | 3.423 | 11.711 | 5.755 | 2.711 | 2.211 | 2.498 | 44.541 | 54.712 | 61.324 |
| Capitaluri proprii | -298.876 | -223.348 | -125.351 | -32.941 | 3.107 | 29.931 | 45.708 | 67.501 | 85.537 | 89.208 | 45.206 | -1.621 | -44.541 | -48.097 | -48.384 |
| Capital subscris vărsat | 4.730 | 4.730 | 4.730 | 4.730 | 4.730 | 4.730 | 4.730 | 4.730 | 4.730 | 4.730 | 4.730 | 4.730 | 4.730 | 4.730 | 4.730 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 3 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 3 | 3 | 4 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Fri Nov 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 20.02.1995 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş |
| CAEN principal | 4933 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | PIF TAX SRL |
| Nr. reg. com. | J1994002211249 |
| EUID | ROONRC.J1994002211249 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1994-11-22 |
| Sediu social | Bld. Independenţei, 26, Mun. Baia Mare, MARAMUREŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, BLD. INDEPENDENŢEI, NR.26, AP.49 |
| Telefon | 0740212412 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| B&M SYSTEM S.R.L. | aceeași clădire |
| BETRADER PROFESSIONAL S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| CENTURION IMPEX SRL | aceeași clădire |
| COMPETITIV SRL | aceeași clădire |
| SECORA SRL inactiv | aceeași clădire |
| SND WINDOWS S.R.L. | aceeași clădire |
| DEPA SPORT SRL inactiv | 49 m |
| EMRE 2000 SRL | 49 m |
| HADA FASHION S.R.L. | 49 m |
| ADMANDA SRL | 53 m |
| FLASH GSM SERVICE SRL | 53 m |
| MY MONEY BOOST S.R.L. | 53 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4932 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (18)
Sunt 18 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Maramureş
| 2200994 | OLAR-ROTAX SRL |
| 2206628 | CHANNELMAR SRL |
| 2959413 | LOW-TABACCO SRL |
| 4155962 | NESI SRL |
| 4748633 | CARORA SRL |
| 4821513 | VIMAX SRL |
| 5085733 | NEWSTAR SRL |
| 5457802 | NOBILISSIMA SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25