RAMONA COSTARICA IMPEX SRL
CUI 7042917 · J1995000082390
RAMONA COSTARICA IMPEX SRL are CUI 7042917, nr. de înregistrare J1995000082390, înmatriculată pe 22.02.1995. Sediul social e în Sat Broşteni, Comuna Broşteni, jud. Vrancea. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6622. În 2025: cifră de afaceri 222.943 lei, profit net 32.941 lei, 2 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 223 mii lei · mediana 111 mii lei | 201% din mediană |
| Profit net | 33 mii lei · mediana 23 mii lei | 145% din mediană |
| Salariați | 2 · mediana 1 | 200% din mediană |
| Marjă netă | 14.8% · mediana 26.9% | 55% din mediană |
| Cifră pe salariat | 111 mii lei · mediana 152 mii lei | 73% din mediană |
Comparat cu 14.293 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 222.943 | 162.816 | 198.427 | 227.511 | 217.759 | 128.983 | 109.824 | 107.838 | 88.550 | 81.096 | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Venituri totale | 222.943 | 162.821 | 198.427 | 227.511 | 217.759 | 128.983 | 109.824 | 107.838 | 89.125 | 81.096 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cheltuieli totale | 183.876 | 160.874 | 150.482 | 146.985 | 94.205 | 62.558 | 82.972 | 75.889 | 52.488 | 44.089 | 25 | 25 | 25 | 25 | 15 |
| Profit / pierdere brută | 39.067 | 1.947 | 47.945 | 80.526 | 123.554 | 66.425 | 26.852 | 31.949 | 36.637 | 37.007 | -25 | -25 | -25 | -25 | -15 |
| Profit / pierdere netă | 32.941 | 1.682 | 41.195 | 78.297 | 121.638 | 65.227 | 25.754 | 30.870 | 35.746 | 34.574 | -25 | -25 | -25 | -25 | -15 |
| Active imobilizate | 6.645 | 15.505 | 24.365 | 33.225 | 42.085 | — | — | — | 254 | 279 | 215 | 215 | 190 | 214 | 240 |
| Active circulante | 43.298 | 16.593 | 58.588 | 48.073 | 144.104 | 91.190 | 52.067 | 46.902 | 37.506 | 34.878 | 158 | 158 | 158 | 158 | 158 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | 52 | 52 | 93 | 93 | 93 | 93 | 93 |
| Creanțe | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.500 | 1.863 | 4.346 | 702 | — | 22 | 22 | 22 | 22 | 22 |
| Casa și conturi la bănci | 41.798 | 15.093 | 57.088 | 46.573 | 142.604 | 89.690 | 50.204 | 42.556 | 36.752 | 34.826 | 43 | 43 | 43 | 43 | 43 |
| Datorii | 9.553 | 3.149 | 35.185 | 2.725 | 2.713 | 2.352 | 2.456 | 2.045 | 1.773 | 1.070 | 810 | 810 | 785 | 784 | 785 |
| Capitaluri proprii | 40.390 | 28.949 | 47.768 | 78.573 | 183.476 | 88.838 | 49.611 | 44.857 | 35.987 | 34.087 | -437 | -437 | -437 | -412 | -387 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | — | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | RELUARE ACTIVITATE din data 19.01.2016 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea |
| CAEN principal | 6622 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | RAMONA COSTARICA IMPEX SRL |
| Nr. reg. com. | J1995000082390 |
| EUID | ROONRC.J1995000082390 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1995-02-22 |
| Sediu social | BROŞTENI, Sat Broşteni Com. Broşteni, VRANCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VRANCEA, SAT BROŞTENI COM. BROŞTENI |
| Telefon | 0237676661 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 6622 | 2025 |
| 7810 | 2016 – 2024 |
| 4631 | 2011 – 2015 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (30)
Sunt 30 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (4)
Alte firme din Vrancea
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25