A B INVESTITII SI CONSTRUCTII SRL
CUI 7053681 · J1993021549401
A B INVESTITII SI CONSTRUCTII SRL are CUI 7053681, nr. de înregistrare J1993021549401, înmatriculată pe 06.09.1993. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 1, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 6820. În 2025: cifră de afaceri 7.990.468 lei, profit net 818.662 lei, 0 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 8,0 mil lei · mediana 124 mii lei | de 64× mediana |
| Profit net | 819 mii lei · mediana 17 mii lei | de 49× mediana |
| Salariați | 0 · mediana 1 | 0% din mediană |
| Marjă netă | 10.2% · mediana 19.4% | 53% din mediană |
Comparat cu 55.919 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7.990.468 | 6.775.760 | 6.346.936 | 5.912.721 | 6.815.041 | 7.999.982 | 7.588.639 | 6.445.802 | 7.023.657 | 6.892.131 | 5.255.489 | 4.943.029 | 5.338.853 | 6.410.237 | 7.421.726 |
| Venituri totale | 13.924.190 | 10.026.854 | 11.306.258 | 11.191.962 | 9.443.361 | 12.085.494 | 9.075.995 | 7.774.577 | 9.639.172 | 8.522.377 | 7.076.559 | 5.987.662 | 8.065.734 | 8.308.835 | 10.059.249 |
| Cheltuieli totale | 12.949.593 | 9.678.719 | 9.282.622 | 10.554.065 | 11.787.462 | 9.376.296 | 6.794.742 | 6.478.533 | 6.106.356 | 7.834.598 | 16.971.684 | 6.555.900 | 9.226.404 | 8.263.171 | 9.868.178 |
| Profit / pierdere brută | 974.597 | 348.135 | 2.023.636 | 637.897 | -2.344.101 | 2.709.198 | 2.281.253 | 1.296.044 | 3.532.816 | 687.779 | -9.895.125 | -568.238 | -1.160.670 | 45.664 | 191.071 |
| Profit / pierdere netă | 818.662 | 292.033 | 1.965.973 | 637.897 | -2.344.101 | 2.321.314 | 2.260.092 | 1.296.044 | 3.289.389 | 687.779 | -9.895.125 | -568.238 | -1.160.670 | 45.664 | 191.071 |
| Active imobilizate | 17.991.252 | 19.326.081 | 18.442.655 | 19.005.372 | 19.723.066 | 20.228.131 | 20.657.428 | 21.219.046 | 21.803.161 | 22.636.012 | 23.359.261 | 35.036.187 | 36.408.630 | 39.374.187 | 40.809.985 |
| Active circulante | 4.041.810 | 4.537.040 | 3.903.380 | 3.500.206 | 3.414.765 | 6.021.196 | 3.733.456 | 2.958.820 | 2.893.207 | 3.363.548 | 2.272.222 | 623.155 | 544.173 | 405.852 | 929.140 |
| Creanțe | 3.820.885 | 4.011.401 | 2.995.399 | 2.962.511 | 3.101.168 | 3.351.240 | 3.172.348 | 2.916.944 | 2.611.736 | 2.156.440 | 2.107.322 | 536.986 | 492.973 | 367.821 | 376.287 |
| Casa și conturi la bănci | 220.925 | 525.639 | 907.981 | 537.695 | 313.597 | 2.669.956 | 561.108 | 41.876 | 281.471 | 1.207.108 | 164.900 | 86.169 | 51.200 | 38.031 | 552.853 |
| Cheltuieli în avans | 21.845.088 | 22.861.729 | 22.059.090 | 20.656.516 | 22.022.102 | 19.600.014 | 18.924.816 | 17.073.563 | 15.517.834 | 14.986.234 | 2.062.377 | 2.700.750 | — | — | — |
| Datorii | 53.044.689 | 56.686.517 | 54.277.636 | 55.000.577 | 57.636.313 | 55.981.620 | 55.769.294 | 55.965.115 | 56.223.932 | 60.285.117 | 47.622.618 | 48.393.369 | 46.417.842 | 48.084.408 | 50.089.159 |
| Venituri în avans | 1.325 | 24.859 | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 58.344 | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -9.167.864 | -9.986.526 | -9.872.511 | -11.838.483 | -12.476.380 | -10.132.279 | -12.453.594 | -14.713.686 | -16.009.730 | -19.299.323 | -19.987.102 | -10.033.277 | -9.465.039 | -8.304.369 | -8.350.034 |
| Capital subscris vărsat | 1.020 | 1.020 | 1.020 | 1.020 | 1.020 | 1.020 | 1.020 | 1.020 | 1.020 | 816 | 816 | 816 | 816 | 816 | 816 |
| Număr mediu de salariați | 0 | 2 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 9 | 10 | 10 | 12 | 12 | 12 | 11 | 11 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Sep 01 2022 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 06.09.1993 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 6820 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | A B INVESTITII SI CONSTRUCTII SRL |
| Nr. reg. com. | J1993021549401 |
| EUID | ROONRC.J1993021549401 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1993-09-06 |
| Sediu social | Str. Ion Câmpineanu, 11, Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. ION CAMPINEANU, POZITIA 7.09, NR.11, ET.7 |
| Telefon | 3122899 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| A.M.V. FACILITY MANAGEMENT SRL inactiv | aceeași clădire |
| A.R. RESIDENCE S.R.L. | aceeași clădire |
| ABA ITALY EXPORT SRL inactiv | aceeași clădire |
| ABAC PROIECT CONSTRUCT SRL inactiv | aceeași clădire |
| ACCETIS INTERNATIONAL SRL inactiv | aceeași clădire |
| ACCUTOR SERVICES SRL inactiv | aceeași clădire |
| ACME INOX SRL inactiv | aceeași clădire |
| ACTIV INTERMED SERVICES SRL | aceeași clădire |
| AEC EXPRES DISTRIBUTION SRL inactiv | aceeași clădire |
| AFIK DEVELOPMENT SRL | aceeași clădire |
| AIRAA RECRUITMENT S.R.L. | aceeași clădire |
| ALBA LEONE EUROPE S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 6820 | 2016 – 2025 |
| 4311 | 2011 – 2015 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (4)
CAEN autorizat (9)
Alte firme din Bucureşti
| 19 | BUCUR OBOR SA |
| 94 | COMPIL PIPERA SA |
| 116 | CONECT BUSINESS PARK SA |
| 124 | JECO TRADING SA |
| 132 | DIASFIN SA |
| 167 | CI-CO SA |
| 302 | UNISEM SA |
| 337 | METALOGLOBUS SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25