ALTERNATIVE SRL
CUI 7103011 · J1994001713380
ALTERNATIVE SRL are CUI 7103011, nr. de înregistrare J1994001713380, înmatriculată pe 27.12.1994. Sediul social e în Municipiul Râmnicu Vâlcea, jud. Vâlcea. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6820. În 2025: cifră de afaceri 82.433 lei, profit net 12.687 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 82 mii lei · mediana 124 mii lei | 66% din mediană |
| Profit net | 13 mii lei · mediana 17 mii lei | 76% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 15.4% · mediana 19.4% | 79% din mediană |
| Cifră pe salariat | 82 mii lei · mediana 172 mii lei | 48% din mediană |
Comparat cu 55.928 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 82.433 | 40.051 | 39.994 | 29.677 | 29.608 | 29.123 | — | — | 4.040 | 43.314 | 44.839 | 40.424 | 47.904 | 147.520 | 61.119 |
| Venituri totale | 82.433 | 40.051 | 39.994 | 37.797 | 29.608 | 29.123 | 0 | 0 | 12.032 | 834.224 | 69.407 | 61.901 | 74.178 | 147.554 | 61.122 |
| Cheltuieli totale | 68.921 | 61.989 | 40.918 | 50.419 | 35.539 | 16.068 | 1.606 | 1.952 | 106.880 | 174.177 | 74.787 | 66.723 | 78.357 | 133.183 | 78.053 |
| Profit / pierdere brută | 13.512 | -21.938 | -924 | -12.622 | -5.931 | 13.055 | -1.606 | -1.952 | -94.848 | 660.047 | -5.380 | -4.822 | -4.179 | 14.371 | -16.931 |
| Profit / pierdere netă | 12.687 | -22.338 | -1.323 | -12.999 | -6.227 | 12.525 | -1.606 | -1.952 | -95.038 | 553.361 | -7.462 | -6.679 | -6.528 | 12.161 | -16.931 |
| Active imobilizate | 695.946 | 695.946 | 695.946 | 695.946 | 695.946 | 695.946 | 695.946 | 695.946 | 696.461 | 771.153 | 3.118.957 | 3.124.642 | 3.130.327 | 3.131.420 | 3.139.928 |
| Active circulante | 43.981 | 12.122 | 23.980 | 21.324 | 25.627 | 39.973 | 23.983 | 25.589 | 27.026 | 961.017 | 24.819 | 26.872 | 44.077 | 41.624 | 80.901 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 58.701 |
| Creanțe | 4.700 | — | 13.582 | 13.539 | 7.400 | 14.704 | 7.400 | 7.400 | 7.400 | 23.418 | 10.059 | 12.821 | 11.853 | 7.290 | 3.149 |
| Casa și conturi la bănci | 39.281 | 12.122 | 10.398 | 7.785 | 18.227 | 25.269 | 16.583 | 18.189 | 19.626 | 937.599 | 14.760 | 14.051 | 32.224 | 34.334 | 19.051 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 8.120 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 |
| Datorii | 18.868 | 19.811 | 9.331 | 5.352 | 4.776 | 4.775 | 1.310 | 1.310 | 1.310 | 361.594 | 2.845 | 3.121 | 2.032 | 2.296 | 27.242 |
| Capitaluri proprii | 721.059 | 688.257 | 710.595 | 711.918 | 724.917 | 731.144 | 718.619 | 720.225 | 722.177 | 1.370.576 | 3.140.931 | 3.148.393 | 3.172.372 | 3.170.748 | 3.193.587 |
| Capital subscris vărsat | 25.000 | 4.885 | 4.885 | 4.885 | 4.885 | 4.885 | 4.885 | 4.885 | 4.885 | 4.885 | 4.885 | 4.885 | 4.885 | 4.885 | 4.885 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 21.03.1995 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea |
| CAEN principal | 6820 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ALTERNATIVE SRL |
| Nr. reg. com. | J1994001713380 |
| EUID | ROONRC.J1994001713380 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1994-12-27 |
| Sediu social | Str. Gib Mihăescu, 80, Mun. Râmnicu Vâlcea, VÂLCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. GIB MIHĂESCU, NR.80 |
| Telefon | 744651587 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ACTIV MARIMED CONSULTING SRL inactiv | aceeași clădire |
| ALEX FLEET S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| AMARON MARKET S.R.L. | aceeași clădire |
| ANILIX PAPER S.R.L.-D. inactiv | aceeași clădire |
| ANTOINE SRL | aceeași clădire |
| ANTONIA CASIANA S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| AVANTI MRI S.R.L. | aceeași clădire |
| CALIFIN SRL | aceeași clădire |
| CHIMERA S S.R.L. | aceeași clădire |
| COSBO ENGINEERING S.R.L. | aceeași clădire |
| DEEP FOREST FEST S.R.L. | aceeași clădire |
| DENIA SOFT S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6820 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (6)
Alte firme din Vâlcea
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25