MONVIADY SRL
CUI 7103470 · J1995000113384
MONVIADY SRL are CUI 7103470, nr. de înregistrare J1995000113384, înmatriculată pe 10.03.1995. Sediul social e în Sat Vlădeşti, Comuna Vlădeşti, jud. Vâlcea. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 1.987.947 lei, profit net 183.979 lei, 6 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 2,0 mil lei · mediana 199 mii lei | de 10× mediana |
| Profit net | 184 mii lei · mediana 3 mii lei | de 65× mediana |
| Salariați | 6 · mediana 1 | 600% din mediană |
| Marjă netă | 9.3% · mediana 1.6% | 581% din mediană |
| Cifră pe salariat | 331 mii lei · mediana 224 mii lei | 148% din mediană |
Comparat cu 270.699 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.987.947 | 1.789.999 | 1.700.538 | 1.335.925 | 192.995 | 101.712 | 166.572 | 192.258 | 111.461 | 124.081 | 126.189 | 67.408 | 104.570 | 60.153 | 53.411 |
| Venituri totale | 2.472.318 | 2.245.372 | 2.333.994 | 1.619.041 | 599.392 | 128.539 | 166.572 | 194.428 | 127.919 | 137.053 | 127.348 | 205.331 | 115.005 | 82.378 | 53.411 |
| Cheltuieli totale | 2.245.695 | 1.825.692 | 1.711.743 | 1.148.119 | 320.680 | 176.490 | 216.054 | 161.350 | 107.609 | 126.581 | 112.887 | 97.486 | 137.458 | 84.798 | 72.016 |
| Profit / pierdere brută | 226.623 | 419.680 | 622.251 | 470.922 | 278.712 | -47.951 | -49.482 | 33.078 | 20.310 | 10.472 | 14.461 | 107.845 | -22.453 | -2.420 | -18.605 |
| Profit / pierdere netă | 183.979 | 373.112 | 606.460 | 459.453 | 272.807 | -49.234 | -51.150 | 31.133 | 19.195 | 9.231 | 10.698 | 102.086 | -25.551 | -4.225 | -20.184 |
| Active imobilizate | 1.725.796 | 1.368.890 | 1.438.274 | 1.354.291 | 1.412.670 | 110.943 | 152.921 | 194.899 | 76.394 | 85.166 | 80.503 | 51.906 | 58.974 | 68.671 | 17.237 |
| Active circulante | 1.718.781 | 347.386 | 385.842 | 493.728 | 69.416 | 105.923 | 50.357 | 67.928 | 37.203 | 31.257 | 30.730 | 15.965 | 14.363 | 32.294 | 24.544 |
| Stocuri | 173.481 | 197.646 | 175.757 | 120.046 | 36.419 | 38.567 | 31.741 | 24.802 | 17.711 | 11.887 | 15.925 | 13.165 | 8.960 | 18.773 | 16.799 |
| Creanțe | 635.890 | 19.701 | 835 | 60.948 | 8.684 | 60.739 | 13.001 | 3.025 | 970 | 3.515 | 7.154 | 2.570 | 5.066 | 13.037 | 7.688 |
| Casa și conturi la bănci | 909.410 | 130.039 | 209.250 | 312.734 | 24.313 | 6.617 | 5.615 | 40.101 | 18.522 | 15.855 | 7.651 | 230 | 337 | 484 | 57 |
| Cheltuieli în avans | — | 466 | — | — | 52.630 | 84.000 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 2.068.312 | 921.293 | 1.091.179 | 1.256.698 | 1.235.818 | 274.774 | 127.952 | 136.350 | 18.253 | 40.274 | 47.054 | 34.490 | 142.041 | 144.118 | 80.709 |
| Venituri în avans | 769.949 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Provizioane | — | — | — | 5.391 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 606.316 | 795.449 | 732.937 | 585.930 | 298.898 | 26.092 | 75.326 | 126.477 | 95.344 | 76.149 | 64.179 | 33.381 | -68.704 | -43.153 | -38.928 |
| Capital subscris vărsat | 3.390 | 3.390 | 3.390 | 3.390 | 3.390 | 3.390 | 3.390 | 3.390 | 3.390 | 3.390 | 3.390 | 3.390 | 3.390 | 3.390 | 3.390 |
| Număr mediu de salariați | 6 | 5 | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 21.03.1995 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MONVIADY SRL |
| Nr. reg. com. | J1995000113384 |
| EUID | ROONRC.J1995000113384 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1995-03-10 |
| Sediu social | Str. Platanilor, 3, Sat Vlădeşti Com. Vlădeşti, VÂLCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VÂLCEA, SAT VLĂDEŞTI COM. VLĂDEŞTI, STR. PLATANILOR, NR.3 |
| Telefon | 0751125762 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ALMEK DESIGN SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ | aceeași clădire |
| ALMEK SRL | aceeași clădire |
| CONCEPT MEDIA SRL | 148 m |
| 11N CONSTRUCT S.R.L. | 186 m |
| EXPERT PORTAL S.R.L. | 386 m |
| ITP VLĂDEȘTI S.R.L. | 386 m |
| LARIFLOR IMPEX SRL | 416 m |
| OILYA S.R.L. inactiv | 416 m |
| SUPER FOODS TRADING S.R.L. inactiv | 416 m |
| CRISTI TERMINSTAL S.R.L. | 475 m |
| DANILEX IMPEX SRL | 475 m |
| INTELIPLUS SRL | 475 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4711 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (37)
Alte firme din Vâlcea
| 1465454 | STELI SRL |
| 1466670 | CAROTA SRL |
| 1467919 | HORIZON SRL |
| 1468906 | MINIUNIVERS SRL |
| 1469006 | UNIVERS SA |
| 1469480 | ROMIFLOR SRL |
| 1471057 | DALIA SRL |
| 1471383 | FRAGUS SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25