CARPATIS SRL
CUI 712360 · J1991001272332
CARPATIS SRL are CUI 712360, nr. de înregistrare J1991001272332, înmatriculată pe 23.09.1991. Sediul social e în Municipiul Suceava, jud. Suceava. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 1013. În 2025: cifră de afaceri 116.616.435 lei, profit net 16.745.068 lei, 220 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-27 | DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA SIRET | Carnati (Rev.2) | 947 lei |
| 2024-06-19 | Cresa Nr. 1 Suceava | Produse pe baza de carne de pasare (Rev. | 231 lei |
| 2024-06-13 | Liceul Tehnologic Petru Poni | Produse din carne (Rev.2) | 1 mii lei |
| 2024-06-12 | UNITATEA DE ASISTENTA MEDICO SOCIALA MIHAILENI | Salamuri (Rev.2) | 2 mii lei |
| 2024-06-11 | DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA SIRET | Preparate pe baza de carne (Rev.2) | 947 lei |
| 2024-06-07 | UNIVERSITATEA TEHNICA GHEORGHE ASACHI DIN IASI | Alimente, bauturi, tutun si produse cone | 154 mii lei |
| 2024-06-07 | SCOALA PROFESIONALA SPECIALA STEFAN CEL MARE | Alimente, bauturi, tutun si produse cone | 145 mii lei |
| 2024-06-06 | Liceul Tehnologic Petru Poni | Produse din carne (Rev.2) | 2 mii lei |
| 2024-06-03 | MINISTERUL APARARII UM 02534 IASI | Alimente, bauturi, tutun si produse cone | 37 mii lei |
| 2024-06-03 | MINISTERUL APARARII UM 02534 IASI | Alimente, bauturi, tutun si produse cone | 118 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 117 mil lei · mediana 254 mii lei | de 458× mediana |
| Profit net | 17 mil lei · mediana 7 mii lei | de 2.237× mediana |
| Salariați | 220 · mediana 2 | de 110× mediana |
| Marjă netă | 14.4% · mediana 3% | 480% din mediană |
| Cifră pe salariat | 530 mii lei · mediana 162 mii lei | 328% din mediană |
Comparat cu 94.194 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 116.616.435 | 105.792.457 | 84.340.244 | 62.835.841 | 46.685.321 | 43.294.383 | 36.546.672 | 29.489.349 | 25.676.145 | 18.693.035 | 16.221.373 | 15.205.590 | 11.416.157 | 10.760.929 | 7.373.278 |
| Venituri totale | 151.899.055 | 101.794.669 | 164.944.395 | 85.950.255 | 63.942.850 | 57.609.701 | 50.706.653 | 38.009.418 | 34.388.555 | 24.807.500 | 21.189.048 | 22.084.796 | 13.311.103 | 12.698.243 | 8.354.969 |
| Cheltuieli totale | 133.102.008 | 89.957.245 | 157.893.374 | 81.331.200 | 59.802.196 | 53.276.977 | 49.164.586 | 36.345.176 | 33.232.511 | 22.989.826 | 19.141.701 | 20.921.092 | 13.301.854 | 12.696.347 | 8.210.722 |
| Profit / pierdere brută | 18.797.047 | 11.837.424 | 7.051.021 | 4.619.055 | 4.140.654 | 4.332.724 | 1.542.067 | 1.664.242 | 1.156.044 | 1.817.674 | 2.047.347 | 1.163.704 | 9.249 | 1.896 | 144.247 |
| Profit / pierdere netă | 16.745.068 | 10.381.365 | 6.461.744 | 4.233.774 | 3.700.229 | 3.783.718 | 1.431.469 | 1.417.317 | 1.073.109 | 1.704.791 | 1.928.701 | 1.104.429 | 2.252 | 1.243 | 120.180 |
| Active imobilizate | 22.608.401 | 19.532.426 | 17.501.723 | 14.870.576 | 10.798.956 | 8.389.910 | 8.399.296 | 7.428.180 | 7.706.141 | 6.766.618 | 5.084.384 | 3.942.931 | 3.127.362 | 3.072.209 | 4.661.952 |
| Active circulante | 31.778.208 | 17.433.394 | 12.616.323 | 10.234.358 | 7.907.444 | 5.661.402 | 4.199.227 | 3.497.653 | 3.500.876 | 3.249.299 | 3.495.017 | 2.396.279 | 2.947.262 | 2.704.381 | 3.553.130 |
| Stocuri | 3.596.036 | 1.527.433 | 2.985.516 | 2.634.090 | 876.563 | 1.379.108 | 984.064 | 311.140 | 833.995 | 714.086 | 302.340 | 540.107 | 1.545.660 | 1.421.671 | 2.186.474 |
| Creanțe | 16.745.846 | 2.891.652 | 5.530.329 | 3.043.369 | 2.582.835 | 1.865.054 | 1.900.768 | 1.760.517 | 1.633.865 | 1.572.148 | 1.978.916 | 1.257.746 | 1.210.078 | 1.166.955 | 1.304.081 |
| Casa și conturi la bănci | 7.627.740 | 9.205.723 | 1.166.892 | 1.923.313 | 2.014.460 | 1.672.596 | 839.942 | 1.076.088 | 1.033.016 | 963.065 | 1.213.761 | 598.426 | 191.524 | 115.755 | 62.575 |
| Cheltuieli în avans | — | 1.211 | 597 | 0 | 6.157 | 6.812 | 5.109 | 321 | 999 | — | — | 45.618 | 636.567 | 592.723 | — |
| Datorii | 25.905.584 | 13.879.790 | 12.310.082 | 12.960.715 | 7.869.241 | 4.652.824 | 4.805.163 | 3.601.676 | 4.688.638 | 4.233.223 | 3.532.230 | 3.193.090 | 3.957.711 | 3.544.817 | 6.177.488 |
| Venituri în avans | 329.841 | 544.196 | 1.192.204 | 543.952 | 329.455 | 402.722 | 475.990 | 549.257 | 622.525 | 695.793 | 769.060 | 842.328 | 915.595 | 988.863 | — |
| Capitaluri proprii | 28.151.184 | 22.543.045 | 16.616.357 | 11.600.267 | 10.513.861 | 9.002.578 | 7.322.479 | 6.775.221 | 5.896.853 | 5.086.901 | 4.278.111 | 2.349.410 | 1.837.885 | 1.835.633 | 2.037.594 |
| Capital subscris vărsat | 565.020 | 565.020 | 565.020 | 565.020 | 565.020 | 565.020 | 565.020 | 565.020 | 565.020 | 565.020 | 565.020 | 565.020 | 565.020 | 565.020 | 565.020 |
| Număr mediu de salariați | 220 | 198 | 188 | 178 | 169 | 164 | 153 | 136 | 125 | 99 | 88 | 89 | 74 | 85 | 78 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Apr 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 30.11.1992 |
| Organ fiscal | Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Suceava |
| CAEN principal | 1013 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | CARPATIS SRL |
| Nr. reg. com. | J1991001272332 |
| EUID | ROONRC.J1991001272332 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-09-23 |
| Sediu social | Str. Mirăuţilor, 72, Mun. Suceava, SUCEAVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. SUCEAVA, MUN. SUCEAVA, STR. MIRĂUŢILOR, NR.72 |
| Telefon | 0230247767 |
| Web | www.carpatis.ro |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| MAGAZINUL SATULUI S.R.L. | aceeași clădire |
| POLCARN SRL | aceeași clădire |
| NABTITIS S.R.L. inactiv | 75 m |
| COMPPIL SA | 117 m |
| REFRISERV S.R.L. | 135 m |
| DASIM TED S.R.L. | 148 m |
| BOTTERMAN CONCEPT S.R.L. | 185 m |
| FANT INVEST SRL | 255 m |
| EQUI HOPE S.R.L. | 482 m |
| AGHISTRI CLUB SRL inactiv | 498 m |
| NORILEO SCALE SRL inactiv | 498 m |
| DAVILMAR SRL | 499 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 1013 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (57)
Alte firme din Suceava
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25