NEW OPTIC SRL
CUI 7124715 · J1993001791048
NEW OPTIC SRL are CUI 7124715, nr. de înregistrare J1993001791048, înmatriculată pe 25.10.1993. Sediul social e în Municipiul Bacău, jud. Bacău. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 3313. În 2025: cifră de afaceri 21.195 lei, profit net 8.948 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 21 mii lei · mediana 254 mii lei | 8% din mediană |
| Profit net | 9 mii lei · mediana 7 mii lei | 120% din mediană |
| Marjă netă | 42.2% · mediana 3% | de 14× mediana |
Comparat cu 94.198 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 21.195 | 19.149 | 19.076 | 17.763 | 12.923 | 12.619 | 16.800 | 16.800 | 16.800 | 16.800 | 16.800 | 16.800 | 16.800 | 16.200 | 12.900 |
| Venituri totale | 21.195 | 19.149 | 19.076 | 17.768 | 12.923 | 12.619 | 16.800 | 16.800 | 16.800 | 16.818 | 16.819 | 16.818 | 18.689 | 19.337 | 14.259 |
| Cheltuieli totale | 10.136 | 12.648 | 7.899 | 6.889 | 5.459 | 2.627 | 4.341 | 6.355 | 6.481 | 5.502 | 3.418 | 3.733 | 11.487 | 13.427 | 13.770 |
| Profit / pierdere brută | 11.059 | 6.501 | 11.177 | 10.879 | 7.464 | 9.992 | 12.459 | 10.445 | 10.319 | 11.316 | 13.401 | 13.085 | 7.202 | 5.910 | 489 |
| Profit / pierdere netă | 8.948 | 5.035 | 8.817 | 10.245 | 6.976 | 9.585 | 11.927 | 9.913 | 9.799 | 10.795 | 12.880 | 12.568 | 6.629 | 5.319 | 57 |
| Active imobilizate | — | 3.712 | 7.424 | 11.137 | 14.849 | 18.561 | 7.736 | 9.025 | 10.315 | 7.391 | 10.435 | 11.002 | 9.276 | 9.843 | 10.410 |
| Active circulante | 33.628 | 26.439 | 27.089 | 21.845 | 15.068 | 14.115 | 14.827 | 11.643 | 10.127 | 19.381 | 48.001 | 34.226 | 21.990 | 14.596 | 8.859 |
| Stocuri | — | 1.851 | — | 97 | 658 | — | — | 416 | 2.166 | 2.196 | — | 1.183 | 1.183 | 1.183 | 1.183 |
| Creanțe | -2.180 | -1.567 | -2.279 | -2.279 | -2.591 | -1.811 | -3.688 | -3.258 | -1.410 | -769 | -168 | 555 | 938 | — | — |
| Casa și conturi la bănci | 35.808 | 26.155 | 29.368 | 24.027 | 17.001 | 15.926 | 18.515 | 14.485 | 9.371 | 17.954 | 48.169 | 32.488 | 19.869 | 13.413 | 7.676 |
| Cheltuieli în avans | 66 | 142 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 410 | 966 | 1.402 | 185 | 389 | 539 | 199 | 318 | 205 | 205 | 187 | -141 | 757 | 559 | 708 |
| Venituri în avans | 1.740 | 1.740 | 1.742 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 31.544 | 27.587 | 31.369 | 32.797 | 29.528 | 32.137 | 22.364 | 20.350 | 20.237 | 26.567 | 58.249 | 45.369 | 30.509 | 23.880 | 18.561 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 28.03.1995 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău |
| CAEN principal | 3313 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | NEW OPTIC SRL |
| Nr. reg. com. | J1993001791048 |
| EUID | ROONRC.J1993001791048 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1993-10-25 |
| Sediu social | Str. Spiru Haret, 1, Mun. Bacău, BACĂU |
| Domiciliu fiscal | JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. SPIRU HARET, NR.1 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| SIMIGERIA CĂTĂLIN S.R.L. | aceeași clădire |
| SJ AGRO-INVEST LTD S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| SPITALUL JUDEŢEAN DE URGENŢĂ BACĂU | 56 m |
| MAXART CONSTRUCT & FARM S.R.L. | 186 m |
| UP DIGITAL SOLUTIONS S.R.L. | 230 m |
| RADIANT STUDIO S.R.L. inactiv | 259 m |
| TEIUL COMIXT SRL inactiv | 259 m |
| IUROMIH SRL | 288 m |
| UKA TRANS TOUR S.R.L. inactiv | 301 m |
| FLY PAINT & PDR S.R.L. | 305 m |
| FOTO SMILE SRL | 322 m |
| DON GIULIANO SRL | 341 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 2670 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (4)
Alte firme din Bacău
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25