BALAVISION IMPEX SRL
CUI 7270591 · J1995000426055
BALAVISION IMPEX SRL are CUI 7270591, nr. de înregistrare J1995000426055, înmatriculată pe 29.03.1995. Sediul social e în Loc. Ştei, Oraş Ştei, jud. Bihor. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 9510. În 2025: cifră de afaceri 188.392 lei, profit net 114.288 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 188 mii lei · mediana 129 mii lei | 146% din mediană |
| Profit net | 114 mii lei · mediana 4 mii lei | de 31× mediana |
| Marjă netă | 60.7% · mediana 3.6% | de 17× mediana |
Comparat cu 30.787 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 188.392 | 76.674 | 50.664 | 44.602 | 49.616 | 60.550 | 100.001 | 54.080 | 41.400 | 62.628 | 121.114 | 120.684 | 135.328 | 135.952 | 140.050 |
| Venituri totale | 202.221 | 77.231 | 50.664 | 44.602 | 49.616 | 60.550 | 100.001 | 54.080 | 41.400 | 62.628 | 121.114 | 121.245 | 135.328 | 136.102 | 140.050 |
| Cheltuieli totale | 85.911 | 52.379 | 49.477 | 44.511 | 37.447 | 51.319 | 51.144 | 48.710 | 31.578 | 68.734 | 125.676 | 125.032 | 137.572 | 143.659 | 148.746 |
| Profit / pierdere brută | 116.310 | 24.852 | 1.187 | 91 | 12.169 | 9.231 | 48.857 | 5.370 | 9.822 | -6.106 | -4.562 | -3.787 | -2.244 | -7.557 | -8.696 |
| Profit / pierdere netă | 114.288 | 24.081 | 681 | 45 | 12.169 | 8.812 | 47.858 | 4.830 | 9.367 | -6.833 | -8.195 | -7.425 | -5.945 | -7.557 | -8.696 |
| Active imobilizate | 34.786 | 41.498 | 42.776 | 44.054 | 45.332 | 46.610 | 47.888 | 49.166 | 50.510 | 52.113 | 53.714 | 55.315 | 55.675 | 57.277 | 49.975 |
| Active circulante | 150.430 | 47.445 | 18.099 | 19.780 | 25.290 | 42.929 | 63.588 | 13.088 | 13.758 | 6.361 | 16.724 | 16.460 | 34.254 | 42.020 | 45.919 |
| Stocuri | 4.024 | 6.137 | 3.167 | 6.317 | 7.542 | 6.742 | 5.177 | 5.173 | 5.886 | 3.824 | 14.693 | 14.624 | 31.581 | 39.917 | 43.443 |
| Creanțe | 96.000 | 5.000 | 8.666 | 1.981 | 1.666 | 4.195 | — | — | 414 | 1.680 | 302 | — | 744 | 0 | 0 |
| Casa și conturi la bănci | 50.406 | 36.308 | 6.266 | 11.482 | 16.082 | 31.992 | 58.411 | 7.915 | 7.458 | 857 | 1.729 | 1.836 | 1.929 | 2.103 | 2.476 |
| Datorii | 8.953 | 7.268 | 3.282 | 6.922 | 1.586 | 6.221 | 10.270 | 8.906 | 15.750 | 19.322 | 24.454 | 17.596 | 31.636 | 35.058 | 33.002 |
| Capitaluri proprii | 176.263 | 81.675 | 57.593 | 56.912 | 69.036 | 83.318 | 101.206 | 53.348 | 48.518 | 39.152 | 45.984 | 54.179 | 58.293 | 64.239 | 62.892 |
| Capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
| Număr mediu de salariați | — | 1 | 1 | 1 | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Mon Jan 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 05.05.1995 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Beiuş |
| CAEN principal | 9510 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | BALAVISION IMPEX SRL |
| Nr. reg. com. | J1995000426055 |
| EUID | ROONRC.J1995000426055 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1995-03-29 |
| Sediu social | Str. PETRILENI, 11, Orş. Ştei, BIHOR |
| Domiciliu fiscal | JUD. BIHOR, ORŞ. ŞTEI, STR. PETRILENI, NR.11, BL.11, SC.A, ET.P, AP.2 |
| Telefon | 059 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AQUA ANDI S.R.L. | aceeași clădire |
| CONSTRUCTII FLORINCUTA SRL | aceeași clădire |
| COSGHETRA SRL | aceeași clădire |
| DAVLORAL SRL | aceeași clădire |
| DEM JURCA FOREST SRL | aceeași clădire |
| DROGHERIA KORONIA MED SRL inactiv | aceeași clădire |
| IMM SKYTECH S.R.L. | aceeași clădire |
| LURONI RED S.R.L. | aceeași clădire |
| PERTE DRIVE TEST SRL | aceeași clădire |
| TRICOM 8 SRL | aceeași clădire |
| ECOSAL SERVICE SRL inactiv | 69 m |
| LE DESSERT CAFFE S.R.L. | 69 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (3)
| 9510 | 2025 |
| 9511 | 2020 – 2024 |
| 4711 | 2011 – 2019 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (28)
Alte firme din Bihor
| 55464 | TRICOTON SRL |
| 2590803 | MITECH SRL |
| 3843882 | TETRACON SRL |
| 8392996 | PERSPICO SERVCOM SRL |
| 9561902 | BELNET COMEX SRL |
| 11279530 | REPRO BIROTICA SRL |
| 13411296 | MISABI ELECTRONIC SRL |
| 14338754 | ONAXA ELECTRONICS SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25