MARTENSA COMSERV SRL
CUI 7344940 · J1995000284394
MARTENSA COMSERV SRL are CUI 7344940, nr. de înregistrare J1995000284394, înmatriculată pe 15.05.1995. Sediul social e în Loc. Panciu, Oraş Panciu, jud. Vrancea. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 26.748.785 lei, profit net 802.718 lei, 46 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
| Data | Autoritate | Obiect | Valoare |
|---|---|---|---|
| 2024-06-20 | DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA PANCIU | Diverse produse alimentare si produse us | 2 mii lei |
| 2024-06-18 | DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA PANCIU | Produse de curatenie (Rev.2) | 1 mii lei |
| 2024-06-17 | DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA PANCIU | Diverse produse alimentare si produse us | 2 mii lei |
| 2024-06-07 | DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA PANCIU | Diverse produse alimentare si produse us | 3 mii lei |
| 2024-06-03 | DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA PANCIU | Diverse produse alimentare si produse us | 2 mii lei |
| 2024-05-24 | DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA PANCIU | Diverse produse alimentare si produse us | 1 mii lei |
| 2024-05-17 | DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA PANCIU | Diverse produse alimentare (Rev.2) | 2 mii lei |
| 2024-05-14 | ORASUL PANCIU | Diverse articole (Rev.2) | 37 lei |
| 2024-05-14 | ORASUL PANCIU | Diverse produse alimentare (Rev.2) | 893 lei |
| 2024-05-13 | DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA PANCIU | Diverse produse alimentare si produse us | 2 mii lei |
Contracte din SEAP, date deschise. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 27 mil lei · mediana 199 mii lei | de 135× mediana |
| Profit net | 803 mii lei · mediana 3 mii lei | de 284× mediana |
| Salariați | 46 · mediana 1 | de 46× mediana |
| Marjă netă | 3% · mediana 1.6% | 188% din mediană |
| Cifră pe salariat | 581 mii lei · mediana 224 mii lei | 260% din mediană |
Comparat cu 270.680 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 26.748.785 | 26.557.048 | 25.534.491 | 23.557.057 | 20.019.072 | 16.855.806 | 14.679.985 | 11.813.738 | 10.168.731 | 9.975.567 | 9.341.125 | 8.579.624 | 7.682.681 | 6.958.760 | 5.361.211 |
| Venituri totale | 26.764.539 | 29.950.553 | 25.539.934 | 23.566.600 | 20.848.260 | 16.884.901 | 14.725.032 | 11.828.534 | 10.217.536 | 9.975.567 | 9.387.259 | 8.602.647 | 7.719.349 | 6.982.973 | 5.397.298 |
| Cheltuieli totale | 25.842.499 | 26.464.358 | 24.757.493 | 23.342.872 | 19.611.964 | 16.759.302 | 14.545.207 | 11.669.095 | 10.111.880 | 9.941.849 | 9.165.889 | 8.383.941 | 7.465.304 | 6.942.687 | 5.396.059 |
| Profit / pierdere brută | 922.040 | 3.486.195 | 782.441 | 223.728 | 1.236.296 | 125.599 | 179.825 | 159.439 | 105.656 | 33.718 | 221.370 | 218.706 | 254.045 | 40.286 | 1.239 |
| Profit / pierdere netă | 802.718 | 3.321.787 | 668.066 | 196.742 | 1.163.053 | 106.974 | 149.018 | 127.636 | 88.718 | 15.966 | 185.194 | 183.530 | 213.248 | 33.300 | 811 |
| Active imobilizate | 964.091 | 784.759 | 1.018.080 | 1.415.022 | 1.148.966 | 847.122 | 607.543 | 523.566 | 570.333 | 546.514 | 522.897 | 484.661 | 522.301 | 533.668 | 453.735 |
| Active circulante | 8.284.647 | 5.888.219 | 3.383.222 | 1.537.682 | 839.911 | 1.507.640 | 842.594 | 903.729 | 866.366 | 1.126.769 | 969.068 | 934.336 | 959.761 | 694.995 | 672.434 |
| Stocuri | 1.790.285 | 1.666.822 | 1.820.014 | 175.056 | 558.231 | 850.330 | 315.238 | 360.348 | 349.289 | 774.894 | 824.172 | 684.689 | 858.577 | 545.157 | 508.175 |
| Creanțe | 87.303 | 60.066 | 133.427 | 100.019 | 4.139 | 36.733 | 46.528 | 49.428 | 296.843 | 164.431 | 46.005 | 16.543 | 43.974 | 83.966 | 32.603 |
| Casa și conturi la bănci | 6.407.059 | 4.161.331 | 1.429.781 | 1.262.607 | 277.541 | 620.577 | 480.828 | 493.953 | 220.234 | 187.444 | 98.891 | 233.104 | 57.210 | 65.872 | 131.656 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 12.610 |
| Datorii | 3.334.866 | 1.561.823 | 1.963.934 | 583.401 | -183.684 | 630.015 | 541.829 | 601.016 | 667.081 | 992.383 | 827.031 | 939.258 | 1.185.853 | 1.034.540 | 963.248 |
| Capitaluri proprii | 5.913.872 | 5.111.155 | 2.437.368 | 2.369.303 | 2.172.561 | 1.724.747 | 908.308 | 826.279 | 769.618 | 680.900 | 664.934 | 479.739 | 296.209 | 194.123 | 175.531 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 230 | 230 | 230 | 230 | 230 | 230 | 230 | 230 | 230 | 230 | 230 | 230 |
| Număr mediu de salariați | 46 | 45 | 47 | 46 | 44 | 37 | 35 | 35 | 36 | 36 | 33 | 30 | 29 | 28 | 24 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Fri Jul 01 2022 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 15.05.1995 |
| Organ fiscal | Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Vrancea |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | MARTENSA COMSERV SRL |
| Nr. reg. com. | J1995000284394 |
| EUID | ROONRC.J1995000284394 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1995-05-15 |
| Sediu social | Str. Democraţiei, Orş. Panciu, VRANCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VRANCEA, ORŞ. PANCIU, STR. DEMOCRAŢIEI, BL.1, ET.1, AP.4 |
| Telefon | 0744553736 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| BLUEHAT SOLUTIONS SRL | aceeași clădire |
| CRIS-BOB 2005 SRL | aceeași clădire |
| IMOBAUTO-ASIG SRL | aceeași clădire |
| VALENTINA'S BEAUTY CORNER SRL | aceeași clădire |
| VRANCRIFARM SRL inactiv | aceeași clădire |
| HOKUGIN CONS S.R.L. | 347 m |
| IKEDAFORGOOD S.R.L. inactiv | 347 m |
| MORĂRAŞU INSTALAŢII S.R.L. | 347 m |
| REGINA YASMIN S.R.L. inactiv | 347 m |
| COFANSTRUCT TIPCO S.R.L. | 379 m |
| ICE CUBA REVOLUTION S.R.L. | 379 m |
| AGRIVIT SERVICE SRL inactiv | 400 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (4)
| 4711 | 2015 – 2025 |
| 4724 | 2014 |
| 4711 | 2013 |
| 4724 | 2011 – 2012 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (4)
| 16810992 | IMOBAUTO-ASIG SRL |
| 30959389 | AZOIŢEI OCTAVIAN - ANDREI PERSOANĂ FIZICĂ AUTORIZATĂ |
| 32059235 | AZOIŢEI OCTAVIAN-ANDREI ÎNTREPRINDERE INDIVIDUALĂ |
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Vrancea
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25