LA MELU SRL
CUI 7450479 · J1995000871172
LA MELU SRL are CUI 7450479, nr. de înregistrare J1995000871172, înmatriculată pe 19.06.1995. Sediul social e în Comuna Cudalbi, jud. Galaţi. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4730. În 2025: cifră de afaceri 143.912 lei, pierdere netă 59.710 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 144 mii lei · mediana 199 mii lei | 72% din mediană |
| Profit net | -60 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -41.5% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 144 mii lei · mediana 224 mii lei | 64% din mediană |
Comparat cu 270.691 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 143.912 | 270.937 | 552.829 | 225.824 | 220.901 | 372.756 | 271.027 | 567.622 | 1.695.682 | 3.305.269 | 5.422.262 | 7.485.851 | 9.416.112 | 10.758.082 | 10.824.134 |
| Venituri totale | 144.010 | 271.054 | 554.309 | 225.824 | 220.901 | 372.756 | 271.027 | 567.622 | 1.706.714 | 3.400.389 | 5.491.715 | 7.511.740 | 9.432.423 | 10.781.089 | 10.837.847 |
| Cheltuieli totale | 202.280 | 639.498 | 1.142.218 | 293.476 | 145.911 | 520.476 | 387.221 | 773.926 | 1.752.964 | 3.472.431 | 5.477.797 | 7.463.179 | 9.395.975 | 10.726.175 | 10.719.240 |
| Profit / pierdere brută | -58.270 | -368.444 | -587.909 | -67.652 | 74.990 | -147.720 | -116.194 | -206.304 | -46.250 | -72.042 | 13.918 | 48.561 | 36.448 | 54.914 | 118.607 |
| Profit / pierdere netă | -59.710 | -371.156 | -593.327 | -70.627 | 68.451 | -151.437 | -118.904 | -211.980 | -47.362 | -72.042 | 10.892 | 40.452 | 29.016 | 44.744 | 107.965 |
| Active imobilizate | 2.439.527 | 2.439.527 | 2.432.603 | 2.432.603 | 2.432.603 | 2.432.603 | 2.443.053 | 2.432.603 | 2.432.603 | 2.397.330 | 2.059.464 | 2.232.759 | 2.102.468 | 1.394.962 | 1.326.776 |
| Active circulante | 624.077 | 639.581 | 836.232 | 1.471.927 | 1.465.133 | 1.308.143 | 1.593.722 | 1.532.588 | 1.750.854 | 1.962.352 | 1.506.610 | 1.421.851 | 1.382.754 | 1.842.307 | 1.730.716 |
| Stocuri | 119.788 | 56.091 | 255.632 | 900.291 | 882.868 | 787.510 | 1.041.049 | 932.621 | 947.302 | 806.135 | 940.085 | 852.976 | 940.113 | 1.313.461 | 1.188.131 |
| Creanțe | 502.856 | 582.666 | 580.600 | 571.127 | 580.785 | 517.691 | 552.318 | 599.547 | 734.098 | 1.085.400 | 518.543 | 560.603 | 421.568 | 496.395 | 410.163 |
| Casa și conturi la bănci | 1.433 | 824 | 0 | 509 | 1.480 | 2.942 | 355 | 420 | 69.454 | 70.817 | 47.982 | 8.272 | 21.073 | 32.451 | 132.422 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 2.514 | 9.245 |
| Datorii | 4.247.648 | 4.203.486 | 4.022.057 | 4.064.382 | 3.986.961 | 3.898.422 | 4.161.917 | 3.971.429 | 3.885.761 | 4.014.625 | 3.436.223 | 3.415.887 | 3.286.951 | 3.070.528 | 2.935.215 |
| Capitaluri proprii | -1.184.044 | -1.124.378 | -753.222 | -159.852 | -89.225 | -157.676 | -125.142 | -6.238 | 297.696 | 345.057 | 129.851 | 238.723 | 198.271 | 169.255 | 131.522 |
| Capital subscris vărsat | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
| Patrimoniul regiei | — | 287.247 | 287.247 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 | 9 | 10 | 14 | 20 | 20 | 21 | 23 | 25 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 22.06.1995 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Tecuci |
| CAEN principal | 4730 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | LA MELU SRL |
| Nr. reg. com. | J1995000871172 |
| EUID | ROONRC.J1995000871172 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1995-06-19 |
| Sediu social | , 2025, Com. Cudalbi, GALAŢI |
| Domiciliu fiscal | JUD. GALAŢI, COM. CUDALBI, , NR.2025, BL.G3, AP.3 |
| Telefon | 0740164317 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4730 | 2012 – 2025 |
| 5610 | 2011 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (9)
Alte firme din Galaţi
| 2480096 | BUNKER OIL SRL |
| 3552395 | CORAL COM SERV PROD IMPEX SRL |
| 5796590 | LAUSIL SRL |
| 6233005 | DELTA ROM SA |
| 6666211 | FULL-COM SRL |
| 8311487 | PETROL PLUS SRL |
| 11800416 | LIZTRANS SRL |
| 11997009 | INTEROIL SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25