INDUSTRIA DE INCALTAMINTE SOARA BUZIAS SRL
CUI 7497374 · J1995000751359
INDUSTRIA DE INCALTAMINTE SOARA BUZIAS SRL are CUI 7497374, nr. de înregistrare J1995000751359, înmatriculată pe 19.06.1995. Sediul social e în Loc. Buziaş, Oraş Buziaş, jud. Timiş. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 1520. În 2025: cifră de afaceri 5.304.029 lei, pierdere netă 1.976.751 lei, 50 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 5,3 mil lei · mediana 252 mii lei | de 21× mediana |
| Profit net | -2,0 mil lei · mediana 7 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 50 · mediana 2 | de 25× mediana |
| Marjă netă | -37.3% · mediana 3% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 106 mii lei · mediana 161 mii lei | 66% din mediană |
Comparat cu 95.001 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 5.304.029 | 8.237.989 | 15.164.334 | 15.176.102 | 13.988.294 | 12.413.853 | 18.679.009 | 16.200.045 | 12.483.880 | 12.336.655 | 11.398.141 | 12.823.453 | 14.687.785 | 12.703.133 | 12.259.587 |
| Venituri totale | 4.698.703 | 8.491.555 | 15.456.863 | 15.273.248 | 14.813.470 | 12.141.896 | 18.841.289 | 15.528.503 | 13.203.955 | 12.357.947 | 11.738.448 | 13.340.515 | 14.386.715 | 13.039.166 | 13.372.794 |
| Cheltuieli totale | 6.675.454 | 9.083.621 | 15.491.939 | 15.857.478 | 14.668.449 | 11.996.422 | 18.813.805 | 15.470.742 | 13.180.741 | 12.304.187 | 11.733.294 | 13.120.694 | 14.186.838 | 12.664.174 | 12.831.788 |
| Profit / pierdere brută | -1.976.751 | -592.066 | -35.076 | -584.230 | 145.021 | 145.474 | 27.484 | 57.761 | 23.214 | 53.760 | 5.154 | 219.821 | 199.877 | 374.992 | 541.006 |
| Profit / pierdere netă | -1.976.751 | -592.066 | -35.076 | -584.230 | 100.089 | 119.153 | 8.004 | 46.084 | 16.955 | 43.784 | 5.154 | 179.956 | 164.186 | 374.992 | 541.006 |
| Active imobilizate | 0 | 250.953 | 283.068 | 224.596 | 233.990 | 151.648 | 62.762 | 39.756 | 30.668 | 37.637 | 36.174 | 48.459 | 60.114 | 66.749 | 137.106 |
| Active circulante | 2.493.962 | 3.858.694 | 2.935.965 | 3.748.154 | 2.868.796 | 3.347.358 | 3.393.333 | 3.741.709 | 4.683.242 | 3.646.921 | 3.037.533 | 2.364.556 | 1.959.651 | 2.442.027 | 2.665.521 |
| Stocuri | 212.246 | 891.961 | 611.773 | 983.616 | 967.062 | 399.013 | 812.758 | 753.259 | 1.492.600 | 870.310 | 1.069.018 | 850.883 | 436.873 | 1.028.706 | 1.017.897 |
| Creanțe | 1.996.462 | 2.573.349 | 2.112.843 | 2.445.459 | 1.684.740 | 2.842.601 | 2.466.975 | 2.910.134 | 3.093.999 | 2.724.048 | 1.849.877 | 1.366.615 | 1.347.865 | 1.373.060 | 1.597.953 |
| Casa și conturi la bănci | 285.254 | 393.384 | 211.349 | 319.079 | 216.994 | 105.744 | 113.600 | 78.316 | 96.643 | 52.563 | 118.638 | 147.058 | 174.913 | 40.261 | 49.671 |
| Cheltuieli în avans | 0 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 195 | 2.389 |
| Datorii | 5.329.163 | 4.921.775 | 3.439.544 | 4.149.712 | 4.337.259 | 4.829.950 | 4.903.338 | 5.232.548 | 6.206.625 | 5.186.830 | 4.618.280 | 3.958.747 | 3.745.345 | 4.395.267 | 5.066.303 |
| Capitaluri proprii | -2.835.201 | -812.128 | -220.511 | -176.962 | -1.234.473 | -1.330.944 | -1.447.243 | -1.451.083 | -1.492.715 | -1.502.272 | -1.544.573 | -1.545.732 | -1.725.580 | -1.886.296 | -2.261.287 |
| Capital subscris vărsat | 1.773.620 | 1.773.620 | 1.773.620 | 1.773.620 | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 1.950 | 1.950 | 1.950 | 1.950 | 1.950 | 1.950 | 1.950 |
| Număr mediu de salariați | 50 | 75 | 106 | 190 | 195 | 205 | 233 | 240 | 242 | 252 | 258 | 291 | 328 | 334 | 352 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 05.07.1995 |
| Organ fiscal | Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Timiş |
| CAEN principal | 1520 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | INDUSTRIA DE INCALTAMINTE SOARA BUZIAS SRL |
| Nr. reg. com. | J35/751/1995 |
| EUID | ROONRC.J1995000751359 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1995-06-19 |
| Sediu social | Str. ION VIDU, 7, Orş. Buziaş, TIMIŞ |
| Domiciliu fiscal | JUD. TIMIŞ, ORŞ. BUZIAŞ, STR. ION VIDU, NR.7 |
| Telefon | 0744916695 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| A.M. GLENK TOCSTAR SRL | aceeași clădire |
| DRAGANEII LOGISTIC S.R.L. | aceeași clădire |
| ENRICO SCARPE SRL inactiv | aceeași clădire |
| FRIGO TRANSANYA SRL inactiv | aceeași clădire |
| GOOLD CLEANING RECIPE SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ | aceeași clădire |
| RACLIU STEFAN & MONI SRL | aceeași clădire |
| TANIA & ANTONIA S.R.L. | aceeași clădire |
| TIMFIN IMOBILIARE S.R.L. | aceeași clădire |
| TIMFIN SRL | aceeași clădire |
| TM COSFLOR S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| AIRTERM SERVICE SRL | 121 m |
| INTEGRITY ECO DRIVE S.R.L. | 121 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 1520 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Timiş
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08