STAR AGROSERVICE SRL
CUI 7562189 · J1995000422398
STAR AGROSERVICE SRL are CUI 7562189, nr. de înregistrare J1995000422398, înmatriculată pe 13.07.1995. Sediul social e în Sat Doaga, Comuna Garoafa, jud. Vrancea. Este plătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4619. În 2025: cifră de afaceri 1.296.574 lei, profit net 113.387 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 1,3 mil lei · mediana 199 mii lei | 653% din mediană |
| Profit net | 113 mii lei · mediana 3 mii lei | de 40× mediana |
| Marjă netă | 8.7% · mediana 1.6% | 544% din mediană |
Comparat cu 270.680 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1.296.574 | 1.604.715 | 1.560.690 | 857.328 | 700.448 | 796.963 | 979.635 | 1.208.644 | 1.102.955 | 509.460 | 608.219 | 42.909 | 9.690 | 544.699 | 790.612 |
| Venituri totale | 1.734.935 | 2.170.435 | 2.098.363 | 1.108.040 | 866.037 | 905.317 | 1.396.325 | 1.671.266 | 1.476.979 | 635.159 | 635.914 | 42.909 | 20.420 | 605.621 | 899.184 |
| Cheltuieli totale | 1.599.950 | 1.941.037 | 1.857.669 | 976.182 | 761.528 | 711.410 | 1.259.393 | 1.493.746 | 1.336.390 | 494.211 | 581.716 | 44.956 | 38.561 | 577.316 | 916.928 |
| Profit / pierdere brută | 134.985 | 229.398 | 240.694 | 131.858 | 104.509 | 193.907 | 136.932 | 177.520 | 140.589 | 140.948 | 54.198 | -2.047 | -18.141 | 28.305 | -17.744 |
| Profit / pierdere netă | 113.387 | 192.694 | 202.183 | 131.858 | 104.509 | 193.907 | 136.932 | 177.520 | 140.589 | 124.446 | 41.424 | -2.047 | -18.141 | 22.842 | -17.744 |
| Active imobilizate | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | — | — | 21.222 | 25.699 |
| Active circulante | 278.883 | 302.831 | 452.480 | 281.857 | 256.437 | 346.881 | 301.581 | 315.251 | 261.657 | 293.536 | 201.574 | 169.234 | 148.281 | 180.536 | 175.798 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 4.849 | 13.725 |
| Creanțe | 10.589 | 19.179 | 66.917 | 99.916 | 99.918 | 119.966 | 55.995 | 69.331 | 58.453 | 190.983 | 72.009 | 65.950 | 50.169 | 73.840 | 65.761 |
| Casa și conturi la bănci | 174.900 | 190.258 | 292.169 | 88.547 | 63.125 | 133.521 | 152.192 | 152.526 | 109.810 | 9.159 | 36.171 | 9.890 | 4.718 | 8.453 | 2.918 |
| Cheltuieli în avans | — | — | 9.562 | — | 248.450 | — | 270.365 | 264.906 | 240.090 | — | 9.070 | — | — | — | — |
| Datorii | 200 | 12.535 | 162.257 | 2.482 | 4.411 | 5.457 | 7.498 | 5.120 | 10.491 | 50.934 | 18.096 | 21.110 | 7.195 | 6.194 | 27.901 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 248.450 | — | 280.000 | 250.000 | 240.000 | — | 14.086 | 9.086 | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 280.683 | 292.296 | 301.785 | 281.375 | 254.026 | 343.424 | 286.448 | 327.037 | 253.256 | 244.602 | 180.462 | 139.038 | 141.086 | 195.564 | 173.596 |
| Capital subscris vărsat | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 |
| Număr mediu de salariați | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Wed Nov 01 2023 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 13.07.1995 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea |
| CAEN principal | 4619 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | STAR AGROSERVICE SRL |
| Nr. reg. com. | J1995000422398 |
| EUID | ROONRC.J1995000422398 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1995-07-13 |
| Sediu social | Str. Poeniţei, 2, Sat Doaga Com. Garoafa, VRANCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VRANCEA, SAT DOAGA COM. GAROAFA, STR. POENIŢEI, NR.2 |
| Telefon | 0237233844 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AGRICOLA DOAGA COOPERATIVĂ AGRICOLĂ | 378 m |
| ANDROADRIMARI EDIL S.R.L. | 378 m |
| BRATU INVEST TRACK S.R.L. | 378 m |
| DAD GLOBAL S.R.L. | 378 m |
| GREATE DAD COMPANY S.R.L. | 378 m |
| MAROBESCU CULTURA S.R.L. | 378 m |
| NATY & JESS TRANSPORT S.R.L. | 378 m |
| ROBUS GRESA CONSTRUCT S.R.L. | 378 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4619 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Vrancea
| 329527 | TERRA SA |
| 1437942 | EUR PRODIMPEX SRL |
| 2846961 | BOGHIA SNC |
| 3831667 | ELGRIMA TRANS SRL |
| 4061485 | NACOM SRL |
| 4061680 | DATA IMPEX SRL |
| 4142032 | FLORICOLA SERV SRL |
| 6572370 | TURKROM SA |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25