SIOVAL SRL
CUI 7563427 · J1995001054222
SIOVAL SRL are CUI 7563427, nr. de înregistrare J1995001054222, înmatriculată pe 11.07.1995. Sediul social e în Municipiul Iaşi, jud. Iaşi. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4772. În 2025: cifră de afaceri 86.666 lei, profit net 14.989 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 87 mii lei · mediana 199 mii lei | 44% din mediană |
| Profit net | 15 mii lei · mediana 3 mii lei | 529% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 17.3% · mediana 1.6% | de 11× mediana |
| Cifră pe salariat | 87 mii lei · mediana 224 mii lei | 39% din mediană |
Comparat cu 270.677 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 86.666 | 106.561 | 61.497 | 60.504 | 60.476 | 59.992 | 55.274 | 50.971 | 48.032 | 48.115 | 47.498 | 16.084 | 24.362 |
| Venituri totale | 86.666 | 106.561 | 61.497 | 60.504 | 60.476 | 59.992 | 55.572 | 56.388 | 48.032 | 48.115 | 51.478 | 16.084 | 24.362 |
| Cheltuieli totale | 70.810 | 68.727 | 57.117 | 10.172 | 9.893 | 11.309 | 19.744 | 15.129 | 14.167 | 13.266 | 15.612 | 33.078 | 42.690 |
| Profit / pierdere brută | 15.856 | 37.834 | 4.380 | 50.332 | 50.583 | 48.683 | 35.828 | 41.259 | 33.865 | 34.849 | 35.866 | -16.994 | -18.328 |
| Profit / pierdere netă | 14.989 | 36.769 | 3.766 | 48.726 | 48.920 | 46.884 | 34.427 | 40.131 | 32.064 | 33.405 | 34.321 | -17.477 | -19.059 |
| Active imobilizate | 116.046 | 121.026 | 126.006 | 66.673 | 67.262 | 67.851 | 68.441 | 69.022 | 69.611 | 70.200 | 17.327 | 20.015 | 29.557 |
| Active circulante | 35.525 | 2.235 | 13.718 | 227.084 | 177.861 | 129.942 | 83.073 | 49.485 | 44.989 | 43.924 | 55.510 | 57.937 | 63.634 |
| Stocuri | 27 | 27 | 0 | 39.446 | 39.446 | 40.035 | 39.757 | 39.524 | 39.320 | 35.395 | 53.062 | 53.571 | 58.684 |
| Creanțe | 35.504 | 2.208 | 13.718 | — | — | — | — | — | 5.669 | 8.529 | 2.448 | 4.366 | 4.950 |
| Casa și conturi la bănci | -6 | 0 | 0 | 187.638 | 138.415 | 89.907 | 43.316 | 9.961 | — | — | — | — | — |
| Datorii | 28.376 | 15.054 | 68.286 | 2.798 | 2.890 | 4.480 | 5.085 | 6.505 | 42.729 | 74.317 | 119.898 | 159.334 | 157.096 |
| Capitaluri proprii | 123.195 | 108.207 | 71.438 | 290.959 | 242.233 | 193.313 | 146.429 | 112.002 | 71.871 | 39.807 | -47.061 | -81.382 | -63.905 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | — | — | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 26.07.1995 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi |
| CAEN principal | 4772 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SIOVAL SRL |
| Nr. reg. com. | J1995001054222 |
| EUID | ROONRC.J1995001054222 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1995-07-11 |
| Sediu social | Str. Stejar, 37A, parter, Mun. Iaşi, IAŞI |
| Domiciliu fiscal | JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. STEJAR, NR.37A, PARTER, BL.A1, SC.C, AP.3 |
| Telefon | 0745580088 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| ARHIVA DI PATRIA SRL inactiv | aceeași clădire |
| BASTION EXPO SRL inactiv | aceeași clădire |
| BUSINESS CONCEPT ZONE S.R.L. | aceeași clădire |
| CARDIOMOL S.R.L. | aceeași clădire |
| CGD STRATEGIES S.R.L. | aceeași clădire |
| CONSULTANTA SI AUDIT CONTABIL SRL inactiv | aceeași clădire |
| DECOR VERDE S.R.L. | aceeași clădire |
| DYMOND DENT IAȘI S.R.L. | aceeași clădire |
| FLORUM SANDRA SRL inactiv | aceeași clădire |
| FOREST EUROCONSULT SRL inactiv | aceeași clădire |
| GENIUS SHOOTING RANGE S.R.L. | aceeași clădire |
| GIGAND S.R.L. | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4772 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (30)
Sunt 30 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Iaşi
| 1966013 | ELA SRL |
| 1990801 | MOLDOVITA SRL |
| 5070899 | KO ALAKS SRL |
| 5885620 | GAPE SRL |
| 6789869 | NEMESIS COM SRL |
| 7168550 | FAUST-EUXIN SRL |
| 7331842 | MALEMI SRL |
| 8750377 | CORINT SHOES S.R.L. |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25