SOMAGRO SA
CUI 7649677 · J1995001438127
SOMAGRO SA are CUI 7649677, nr. de înregistrare J1995001438127, înmatriculată pe 18.07.1995. Sediul social e în Municipiul Dej, jud. Cluj. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6820. În 2023: cifră de afaceri 284.196 lei, pierdere netă 47.629 lei, 9 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 284 mii lei · mediana 124 mii lei | 229% din mediană |
| Profit net | -48 mii lei · mediana 17 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 9 · mediana 1 | 900% din mediană |
| Marjă netă | -16.8% · mediana 19.4% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 32 mii lei · mediana 172 mii lei | 18% din mediană |
Comparat cu 55.928 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 13 ani (lei)
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 284.196 | 296.837 | 334.648 | 319.241 | 350.895 | 335.117 | 333.897 | 297.734 | 299.692 | 279.464 | 341.603 | 354.060 | 340.430 |
| Venituri totale | 284.196 | 296.837 | 334.648 | 328.955 | 357.697 | 742.097 | 333.897 | 297.734 | 306.092 | 279.464 | 438.159 | 354.060 | 340.430 |
| Cheltuieli totale | 328.983 | 349.897 | 355.700 | 343.534 | 351.935 | 535.740 | 301.061 | 275.072 | 247.360 | 209.119 | 221.627 | 274.286 | 377.072 |
| Profit / pierdere brută | -44.787 | -53.060 | -21.052 | -14.579 | 5.762 | 206.357 | 32.836 | 22.662 | 58.732 | 70.345 | 216.532 | 79.774 | -36.642 |
| Profit / pierdere netă | -47.629 | -55.776 | -23.955 | -17.686 | 2.185 | 198.936 | 29.497 | 19.685 | 49.549 | 55.993 | 196.648 | 69.152 | -46.855 |
| Active imobilizate | 513.576 | 523.555 | 535.466 | 535.431 | 526.578 | 532.320 | 720.882 | 721.027 | 736.301 | 754.855 | 760.595 | 757.264 | 731.424 |
| Active circulante | 18.463 | 5.734 | 35.210 | 63.058 | 102.836 | 95.611 | 58.213 | 29.061 | 21.474 | 19.567 | 30.334 | 12.153 | 16.208 |
| Stocuri | 1.177 | 0 | 1.371 | — | — | — | 1.640 | 468 | — | — | 133 | — | — |
| Creanțe | 3.083 | 948 | 250 | 25.931 | 15.385 | 1.424 | 385 | 414 | 702 | 802 | 394 | 1.393 | 1.258 |
| Casa și conturi la bănci | 14.203 | 4.786 | 33.589 | 37.127 | 87.451 | 94.187 | 56.188 | 28.179 | 20.772 | 18.765 | 29.807 | 10.760 | 14.950 |
| Datorii | 101.931 | 51.552 | 37.164 | 41.022 | 67.869 | 64.843 | 63.438 | 63.927 | 91.299 | 157.823 | 230.323 | 405.458 | 452.826 |
| Capitaluri proprii | 430.108 | 477.737 | 533.512 | 557.467 | 561.545 | 563.088 | 715.657 | 686.161 | 666.476 | 616.599 | 560.606 | 363.959 | 294.806 |
| Capital subscris vărsat | — | 90.412 | 90.412 | 90.412 | 90.412 | 90.412 | 90.412 | 90.412 | 90.412 | 90.412 | 90.412 | 90.412 | 90.412 |
| Număr mediu de salariați | 9 | 6 | 6 | 7 | 7 | 8 | 9 | 8 | 6 | 6 | 7 | 8 | 7 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 25.08.1995 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Dej |
| CAEN principal | 6820 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SOMAGRO SA |
| Nr. reg. com. | J1995001438127 |
| EUID | ROONRC.J1995001438127 |
| Formă juridică | SA |
| Înmatriculare | 1995-07-18 |
| Sediu social | Str. Carpaţi, 19, Mun. Dej, CLUJ |
| Domiciliu fiscal | JUD. CLUJ, MUN. DEJ, STR. CARPAŢI, NR.19 |
| Telefon | 0264222658 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| PRO RADIOHEALTH S.R.L. | 48 m |
| PRO TERRA PLANT SRL | 48 m |
| NAIADA IMPEX SRL inactiv | 55 m |
| POLIPLAS IMPEX SRL | 55 m |
| YOTUDOR SRL inactiv | 55 m |
| AROUND 25 SRL | 57 m |
| IBERCASA SRL inactiv | 67 m |
| INTEGRAL METAL COLOR S.R.L. | 67 m |
| MAREAACASA S.R.L. inactiv | 67 m |
| VOXTEL SRL | 67 m |
| C & O COFETARIE SRL | 72 m |
| CONTA CENTRAL ACTA S.R.L. | 72 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 6820 | 2011 – 2023 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (1)
Alte firme din Cluj
| 199010 | RUTTRANS SA |
| 199044 | TRANSILVANIA CONSTRUCTII SA |
| 199052 | ASTAR SA |
| 199109 | FELINVEST SA |
| 199176 | NAPOMAR SA |
| 199184 | STICLA LUCSIL SA |
| 199192 | ALIMENTARA SA |
| 199214 | DALTON SERVICII SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25