FANSIUTA TRANS S.R.L.
CUI 8000154 · J09/1114/1995
FANSIUTA TRANS S.R.L. are CUI 8000154, nr. de înregistrare J09/1114/1995, înmatriculată pe 11.12.1995. Sediul social e în Municipiul Brăila, jud. Brăila. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4941. În 2025: cifră de afaceri 151.100 lei, profit net 126.883 lei (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 151 mii lei · mediana 158 mii lei | 96% din mediană |
| Profit net | 127 mii lei · mediana 5 mii lei | de 24× mediana |
| Marjă netă | 84% · mediana 3.2% | de 26× mediana |
Comparat cu 94.321 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 14 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 151.100 | 92.600 | 70.450 | 78.250 | 72.000 | 59.500 | 39.000 | — | 2.000 | 9.822 | 16.473 | 55.495 | 104.765 | 23.953 |
| Venituri totale | 151.102 | 92.605 | 70.450 | 78.250 | 72.000 | 59.500 | 39.000 | 0 | 2.000 | 14.822 | 16.473 | 55.496 | 104.870 | 23.953 |
| Cheltuieli totale | 624 | — | — | — | — | — | 442 | — | 2.738 | 21.899 | 16.676 | 20.101 | 99.644 | 22.906 |
| Profit / pierdere brută | 150.478 | 92.605 | 70.450 | 78.250 | 72.000 | 59.500 | 38.558 | 0 | -738 | -7.077 | -203 | 35.395 | 5.226 | 1.047 |
| Profit / pierdere netă | 126.883 | 80.011 | 59.403 | 76.254 | 70.099 | 57.846 | 37.388 | 0 | -798 | -7.522 | -697 | 33.730 | 4.505 | 880 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 7.292 | 9.792 | 233 | 233 |
| Active circulante | 207.540 | 320.713 | 235.509 | 170.678 | 242.427 | 170.427 | 110.875 | 76.588 | 76.588 | 77.104 | 163.464 | 160.842 | 33.214 | 88.573 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | 4.271 | 4.271 | 3.640 | 620 | — | 2.229 | 82.413 |
| Creanțe | 183.439 | 255.867 | 227.267 | 166.268 | 267 | 267 | 215 | 215 | 215 | 215 | 62.014 | 61.284 | 17.463 | 5.635 |
| Casa și conturi la bănci | 24.101 | 64.846 | 8.242 | 4.410 | 242.160 | 170.160 | 110.660 | 72.102 | 72.102 | 73.249 | 100.830 | 99.558 | 13.522 | 525 |
| Cheltuieli în avans | 6.814 | 6.814 | 6.814 | 6.814 | 6.814 | 6.814 | 6.814 | 6.814 | 6.814 | 6.814 | 6.814 | 6.814 | 6.814 | — |
| Datorii | 37.021 | 38.465 | 33.272 | 27.844 | 11.312 | 9.411 | 7.705 | 6.587 | 6.587 | 6.306 | 41.491 | 40.672 | 8.446 | 95.425 |
| Venituri în avans | 54.429 | 54.429 | 54.429 | 54.429 | 54.429 | 54.429 | 54.429 | 54.429 | 54.429 | 54.429 | 54.429 | 54.429 | 49.429 | — |
| Capitaluri proprii | 122.904 | 234.633 | 154.622 | 95.219 | 183.500 | 113.401 | 55.555 | 22.386 | 22.386 | 23.183 | 81.650 | 82.347 | -17.614 | -6.619 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 11.12.1995 |
| Organ fiscal | Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Brăila |
| CAEN principal | 4941 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | FANSIUTA TRANS SRL |
| Nr. reg. com. | J09/1114/1995 |
| EUID | ROONRC.J09/1114/1995 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1995-12-11 |
| Sediu social | Str. Ion Creangă, 40, Mun. Brăila, BRĂILA |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRĂILA, MUN. BRĂILA, STR. ION CREANGĂ, NR.40 |
| Telefon | 0239617279 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| NISI SERVICE SRL-D | aceeași clădire |
| GEREDA COM SRL | 40 m |
| TRUST WEB APP & AUTOMATION S.R.L. | 197 m |
| INTERMEDIERI CU VALENTINA S.R.L. | 202 m |
| VILLABACO SRL | 202 m |
| AMELIA&ANDREEA COMPANY S.R.L. | 222 m |
| EMAJIAN PREST S.R.L. | 256 m |
| HIGH YIELD GROUP S.R.L. | 305 m |
| ROVICOM IMPEX SRL BUCURESTI FILIALA BRAILA | 305 m |
| MAGAZINUL RAPID S.R.L. | 331 m |
| PAMUSTALI TRANS S.R.L. | 332 m |
| DOCTOR SASHA DENT S.R.L. | 388 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4711 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (4)
Alte firme din Brăila
| 2265500 | TRANS EXPRES SRL |
| 3530508 | TITI TRANS ALPIN SRL |
| 3916607 | NADOR-COM SRL |
| 5064650 | ROMANTIC COM SRL |
| 5563978 | IRVY PRODCOM SRL |
| 5611404 | SHURE TRAVEL SRL |
| 5772370 | ISIDOR COM SRL |
| 5773163 | VITAROM COM SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08