EL- GEOMAN EXIMCO SRL
CUI 8046135 · J1996000091403
EL- GEOMAN EXIMCO SRL are CUI 8046135, nr. de înregistrare J1996000091403, înmatriculată pe 04.01.1996. Sediul social e în Bucureşti Sectorul 5, jud. Bucureşti. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 6820. În 2025: cifră de afaceri 143.908 lei, profit net 82.545 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 144 mii lei · mediana 124 mii lei | 116% din mediană |
| Profit net | 83 mii lei · mediana 17 mii lei | 496% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 57.4% · mediana 19.4% | 296% din mediană |
| Cifră pe salariat | 144 mii lei · mediana 172 mii lei | 84% din mediană |
Comparat cu 55.925 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 143.908 | 176.602 | 161.068 | 175.621 | 174.424 | 177.973 | 178.255 | 176.049 | 172.487 | 174.937 | 197.123 | 147.085 | 192.375 | 202.641 | 206.738 |
| Venituri totale | 143.960 | 176.602 | 161.078 | 175.621 | 174.424 | 177.973 | 178.255 | 176.049 | 172.487 | 174.937 | 197.124 | 147.086 | 197.821 | 202.646 | 208.959 |
| Cheltuieli totale | 60.004 | 59.719 | 50.168 | 15.951 | 15.586 | 15.344 | 26.676 | 36.621 | 58.186 | 60.718 | 93.698 | 86.322 | 101.630 | 115.025 | 154.263 |
| Profit / pierdere brută | 83.956 | 116.883 | 110.910 | 159.670 | 158.838 | 162.629 | 151.579 | 139.428 | 114.301 | 114.219 | 103.426 | 60.764 | 96.191 | 87.621 | 54.696 |
| Profit / pierdere netă | 82.545 | 115.152 | 109.332 | 155.368 | 153.711 | 157.695 | 148.006 | 137.668 | 112.571 | 112.470 | 97.513 | 56.352 | 90.256 | 81.541 | 48.427 |
| Active imobilizate | 64.558 | 68.179 | 71.799 | 75.419 | 79.039 | 82.659 | 86.279 | 89.899 | 93.747 | 97.860 | 102.713 | 108.095 | 113.788 | 119.006 | 126.168 |
| Active circulante | 97.134 | 125.791 | 138.396 | 241.700 | 238.541 | 282.649 | 282.042 | 254.169 | 225.669 | 221.415 | 455.151 | 443.535 | 397.024 | 328.316 | 261.530 |
| Stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 589 | 2.673 | 2.748 | 1.388 | 5.885 | 10.339 |
| Creanțe | 91.467 | 121.035 | 128.220 | 130.901 | 35.862 | 35.862 | 80.973 | 79.722 | 131.086 | 163.379 | 422.792 | 438.902 | 394.135 | 276.810 | 68.242 |
| Casa și conturi la bănci | 5.667 | 4.756 | 10.176 | 110.799 | 202.679 | 246.787 | 201.069 | 174.447 | 94.583 | 57.447 | 29.686 | 1.885 | 1.501 | 45.621 | 182.949 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 347 | 243 | — | — | 132 | 166 | — | 151 | — | — | — | — |
| Datorii | 19.600 | 4.555 | 11.956 | 947 | 2.961 | 3.716 | 2.698 | 1.521 | 2.011 | 2.786 | 1.180 | 5.307 | 6.807 | 8.274 | 18.286 |
| Venituri în avans | — | 14.716 | 14.716 | — | — | — | 45.111 | 43.860 | 43.849 | 42.868 | 42.716 | 42.216 | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 142.092 | 174.699 | 183.523 | 316.519 | 314.862 | 361.592 | 320.512 | 298.819 | 273.722 | 273.621 | 514.119 | 504.107 | 504.005 | 439.048 | 369.412 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | 1 | 1 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 04.01.1996 |
| Organ fiscal | Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice |
| CAEN principal | 6820 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | EL- GEOMAN EXIMCO SRL |
| Nr. reg. com. | J1996000091403 |
| EUID | ROONRC.J1996000091403 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1996-01-04 |
| Sediu social | Str. Lacul Plopului, 10, Sector 5 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI |
| Domiciliu fiscal | MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR. LACUL PLOPULUI, NR.10, BL.V7, SC.1, ET.4, AP.17 |
| Telefon | 4201023 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AGROTECH GROUP ACB SRL | aceeași clădire |
| ALFA PLUS SRL inactiv | aceeași clădire |
| ARIANOVA GRUP SRL inactiv | aceeași clădire |
| ATELIER DE PROIECTARE MCA S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| AVRAMESCU COM SERVICE SRL inactiv | aceeași clădire |
| BB COMPANY 2003 SRL inactiv | aceeași clădire |
| DIANE MARIE STUDIO SRL | aceeași clădire |
| DRAGHICI MEDICAL CONSULT S.R.L. | aceeași clădire |
| DUAL MEDIA PROMO SRL | aceeași clădire |
| E.G. PARTENER X SRL inactiv | aceeași clădire |
| EUROTES CONSULT SRL inactiv | aceeași clădire |
| GLOBAL CAD SOLUTIONS SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (2)
| 4754 | 2012 – 2025 |
| 1071 | 2011 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (41)
Sunt 41 de firme înregistrate la această adresă. Poate fi o clădire de birouri sau un sediu găzduit de un cabinet de avocatură — dar merită observat.
CAEN autorizat (2)
Alte firme din Bucureşti
| 19 | BUCUR OBOR SA |
| 94 | COMPIL PIPERA SA |
| 116 | CONECT BUSINESS PARK SA |
| 124 | JECO TRADING SA |
| 132 | DIASFIN SA |
| 167 | CI-CO SA |
| 302 | UNISEM SA |
| 337 | METALOGLOBUS SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25