SIEBENBURG SRL
CUI 8300216 · J1995000154086
SIEBENBURG SRL are CUI 8300216, nr. de înregistrare J1995000154086, înmatriculată pe 09.02.1995. Sediul social e în Sat Hălchiu, Comuna Hălchiu, jud. Braşov. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 2.530.736 lei, profit net 81.644 lei, 4 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 2,5 mil lei · mediana 199 mii lei | de 13× mediana |
| Profit net | 82 mii lei · mediana 3 mii lei | de 29× mediana |
| Salariați | 4 · mediana 1 | 400% din mediană |
| Marjă netă | 3.2% · mediana 1.6% | 200% din mediană |
| Cifră pe salariat | 633 mii lei · mediana 224 mii lei | 283% din mediană |
Comparat cu 270.695 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2.530.736 | 2.439.721 | 2.559.842 | 2.636.754 | 2.272.021 | 1.477.188 | 816.669 | 711.895 | 659.674 | 634.102 | 676.247 | 511.493 | 186.799 | 191.919 | 188.996 |
| Venituri totale | 2.563.298 | 2.460.606 | 2.584.732 | 2.660.703 | 2.288.875 | 1.494.984 | 836.113 | 727.454 | 673.657 | 644.884 | 684.746 | 586.384 | 191.619 | 199.880 | 191.727 |
| Cheltuieli totale | 2.465.979 | 2.378.575 | 2.465.304 | 2.538.070 | 2.267.723 | 1.473.091 | 857.704 | 745.063 | 662.629 | 642.528 | 715.871 | 537.441 | 246.124 | 255.019 | 247.767 |
| Profit / pierdere brută | 97.319 | 82.031 | 119.428 | 122.633 | 21.152 | 21.893 | -21.591 | -17.609 | 11.028 | 2.356 | -31.125 | 48.943 | -54.505 | -55.139 | -56.040 |
| Profit / pierdere netă | 81.644 | 70.508 | 103.321 | 114.164 | 21.152 | 21.893 | -21.591 | -19.144 | 11.028 | 2.356 | -31.125 | 48.943 | -59.801 | -55.139 | -56.040 |
| Active imobilizate | 42.280 | 23.490 | 21.136 | 21.498 | 1.268 | 1.631 | 1.993 | 2.355 | 3.705 | 2.064 | 3.140 | 0 | 0 | 19.185 | 38.373 |
| Active circulante | 370.105 | 379.854 | 298.257 | 371.512 | 272.833 | 264.345 | 218.115 | 198.108 | 239.529 | 112.148 | 100.369 | 231.217 | 96.018 | 62.297 | 49.498 |
| Stocuri | 334.385 | 309.124 | 257.040 | 281.215 | 257.041 | 254.317 | 209.660 | 188.841 | 221.952 | 99.387 | 88.228 | 196.500 | 82.373 | 53.753 | 43.430 |
| Creanțe | 17.893 | 11.974 | 16.468 | 4.554 | 4.759 | 6.553 | 5.781 | 7.220 | 15.777 | 9.385 | 9.510 | 32.482 | 9.844 | 5.944 | 3.036 |
| Casa și conturi la bănci | 17.827 | 58.756 | 24.749 | 85.743 | 11.033 | 3.475 | 2.674 | 2.047 | 1.800 | 3.376 | 2.631 | 2.235 | 3.801 | 2.600 | 3.032 |
| Datorii | 255.027 | 256.517 | 243.075 | 420.013 | 415.268 | 428.295 | 404.320 | 363.084 | 386.712 | 313.507 | 305.160 | 401.744 | 315.488 | 241.150 | 192.400 |
| Capitaluri proprii | 157.358 | 146.827 | 76.318 | -27.003 | -141.167 | -162.319 | -184.212 | -162.621 | -143.478 | -199.295 | -201.651 | -170.527 | -219.470 | -159.668 | -104.529 |
| Capital subscris vărsat | 45.000 | 45.000 | 45.000 | 45.000 | 45.000 | 45.000 | 45.000 | 45.000 | 45.000 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
| Număr mediu de salariați | 4 | 4 | 4 | 4 | 5 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | DA |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 05.04.1996 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Codlea |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SIEBENBURG SRL |
| Nr. reg. com. | J1995000154086 |
| EUID | ROONRC.J1995000154086 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1995-02-09 |
| Sediu social | Str. Tudor Vladimirescu, 657, Sat Hălchiu Com. Hălchiu, BRAŞOV |
| Domiciliu fiscal | JUD. BRAŞOV, SAT HĂLCHIU COM. HĂLCHIU, STR. TUDOR VLADIMIRESCU, NR.657 |
| Telefon | 0744170054 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| TENEDA S.R.L. | aceeași clădire |
| T.C.R. AGREGAT CONS S.R.L. | aceeași clădire |
| BOROS AGRO IMPORT EXPORT SRL | 89 m |
| LNT INTERNATIONAL SRL inactiv | 96 m |
| NEOMED TRANSILVANIA S.R.L. | 119 m |
| GC CARS S.R.L. | 129 m |
| BALEA-TRANS-TUR SRL inactiv | 130 m |
| DENISA TRANS COMPANY SRL inactiv | 130 m |
| DORALDA SOLUTIONS SRL inactiv | 130 m |
| FERMA FELD S.R.L. | 130 m |
| PESCAROM-SIB N.N. SRL inactiv | 130 m |
| PESCASIB CONSTRUCT SRL inactiv | 130 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4711 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (5)
Alte firme din Braşov
| 911630 | ZAVARO ZCD S.R.L. |
| 1088567 | NICMAR SRL |
| 1089619 | DAX SRL |
| 1090389 | MAXI-TAXI TURISM SRL |
| 1091198 | DITA SRL |
| 1091422 | BAVARIA IMPEX SRL |
| 1091813 | TRIFEX SRL |
| 1091856 | GENUIN SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25