ROMARTIC SRL
CUI 840750 · J1992000195370
ROMARTIC SRL are CUI 840750, nr. de înregistrare J1992000195370, înmatriculată pe 27.02.1992. Sediul social e în Municipiul Huşi, jud. Vaslui. Este plătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4322. În 2025: cifră de afaceri 935.274 lei, profit net 179.742 lei, 3 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 935 mii lei · mediana 221 mii lei | 423% din mediană |
| Profit net | 180 mii lei · mediana 19 mii lei | 963% din mediană |
| Salariați | 3 · mediana 2 | 150% din mediană |
| Marjă netă | 19.2% · mediana 9.3% | 206% din mediană |
| Cifră pe salariat | 312 mii lei · mediana 141 mii lei | 221% din mediană |
Comparat cu 112.116 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 935.274 | 827.885 | 493.080 | 197.910 | 30.877 | 23.773 | 16.743 | 35.137 | 44.602 | 37.165 | 21.175 | 13.098 | 45.664 | 217.666 | 203.131 |
| Venituri totale | 935.274 | 827.893 | 493.493 | 197.910 | 30.877 | 23.773 | 18.423 | 35.140 | 44.602 | 37.165 | 21.175 | 13.113 | 61.808 | 226.615 | 227.018 |
| Cheltuieli totale | 727.239 | 716.723 | 353.632 | 143.602 | 59.071 | 46.843 | 44.316 | 51.255 | 36.871 | 34.140 | 25.185 | 19.269 | 86.397 | 158.782 | 199.522 |
| Profit / pierdere brută | 208.035 | 111.170 | 139.861 | 54.308 | -28.194 | -23.070 | -25.893 | -16.115 | 7.731 | 3.025 | -4.010 | -6.156 | -24.589 | 67.833 | 27.496 |
| Profit / pierdere netă | 179.742 | 95.884 | 134.926 | 51.824 | -28.503 | -23.303 | -26.077 | -16.695 | 6.393 | 1.910 | -4.645 | -6.549 | -26.388 | 56.789 | 22.747 |
| Active imobilizate | 6.138 | 2.159 | 3.109 | — | — | — | — | 84.542 | 84.542 | 84.542 | 84.542 | 87.215 | 89.159 | 510.944 | 486.111 |
| Active circulante | 488.266 | 374.934 | 304.022 | 138.507 | 7.079 | 47.455 | 69.900 | 84.149 | 163.012 | 199.924 | 228.334 | 247.434 | 258.865 | 378.272 | 258.692 |
| Stocuri | 231.533 | 292.117 | 201.427 | 126.936 | 200 | 46.180 | 64.608 | 78.562 | 141.045 | 182.723 | 224.825 | 245.201 | 257.694 | 246.579 | 195.721 |
| Creanțe | 174.259 | 53.605 | 48.835 | 3.593 | — | — | 3.498 | 448 | 3.067 | 4.320 | 1.305 | — | — | 130.324 | 58.726 |
| Casa și conturi la bănci | 82.474 | 29.212 | 53.760 | 7.978 | 6.879 | 1.275 | 1.794 | 5.139 | 18.900 | 12.881 | 2.204 | 2.233 | 1.171 | 1.369 | 4.245 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 4.742 | — |
| Datorii | 265.417 | 266.218 | 277.632 | 243.935 | 164.331 | 157.095 | 156.236 | 344.408 | 406.576 | 449.240 | 479.561 | 534.513 | 541.338 | 664.262 | 571.896 |
| Capitaluri proprii | 228.987 | 110.875 | 29.499 | -105.428 | -157.252 | -109.640 | -86.336 | -175.717 | -159.022 | -164.774 | -166.685 | -199.864 | -193.314 | 229.696 | 172.907 |
| Capital subscris vărsat | 710 | 710 | — | 710 | 710 | 710 | 710 | 710 | 710 | 710 | 710 | 710 | 710 | 710 | 710 |
| Număr mediu de salariați | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | 0 | — | — | 3 | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | DA |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 30.11.1992 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Huşi |
| CAEN principal | 4322 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | ROMARTIC SRL |
| Nr. reg. com. | J1992000195370 |
| EUID | ROONRC.J1992000195370 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1992-02-27 |
| Sediu social | Str. Al. I. Cuza, 9, Mun. Huşi, VASLUI |
| Domiciliu fiscal | JUD. VASLUI, MUN. HUŞI, STR. AL. I. CUZA, NR.9 |
| Telefon | 0763480616 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție aproximativ, pe localitate ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4719 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (7)
Alte firme din Vaslui
| 832242 | AQUASERV SRL |
| 5421213 | MIVCONST SRL |
| 7230813 | ISIS COMPREST SRL |
| 8967466 | C&A CONSULTING SRL |
| 11711386 | TERMOLUX SRL |
| 13628024 | CLIMA-TERMICS SRL |
| 13973634 | GEDOMA SRL |
| 14056575 | CASIGAZ SERV SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25