SOFPLAST SRL
CUI 840997 · J1991000516376
SOFPLAST SRL are CUI 840997, nr. de înregistrare J1991000516376, înmatriculată pe 27.09.1991. Sediul social e în Municipiul Huşi, jud. Vaslui. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal. Activitatea principală: CAEN 4711. În 2025: cifră de afaceri 153.932 lei, pierdere netă 29.194 lei, 0 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 154 mii lei · mediana 199 mii lei | 77% din mediană |
| Profit net | -29 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 0 · mediana 1 | 0% din mediană |
| Marjă netă | -19% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
Comparat cu 270.641 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 153.932 | 168.726 | 167.559 | 125.424 | 76.990 | 42.943 | 86.162 | 55.941 | 56.903 | 49.124 | 44.795 | 50.677 | 51.829 | 42.617 | 42.756 |
| Venituri totale | 153.932 | 168.817 | 167.559 | 125.424 | 76.990 | 42.943 | 86.162 | 55.941 | 56.903 | 49.124 | 44.795 | 50.677 | 51.829 | 42.617 | 42.756 |
| Cheltuieli totale | 183.126 | 178.007 | 135.149 | 116.816 | 76.700 | 39.273 | 84.658 | 55.692 | 54.165 | 44.421 | 41.527 | 47.939 | 47.011 | 41.942 | 39.803 |
| Profit / pierdere brută | -29.194 | -9.190 | 32.410 | 8.608 | 290 | 3.670 | 1.504 | 249 | 2.738 | 4.703 | 3.268 | 2.738 | 4.818 | 675 | 2.953 |
| Profit / pierdere netă | -29.194 | -10.088 | 30.767 | 6.269 | -2.020 | 2.382 | -190 | -1.146 | 1.029 | 3.228 | 1.890 | 1.217 | 3.377 | 565 | 2.327 |
| Active imobilizate | 10.384 | 7.653 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 247 | 747 |
| Active circulante | 12.677 | 39.068 | 51.631 | 20.163 | 3.918 | 3.922 | 1.790 | 683 | 2.272 | 2.632 | 4.177 | 2.206 | 1.793 | 3.283 | 4.890 |
| Stocuri | 3.428 | 22.344 | 9.261 | 2.497 | — | 3.413 | 728 | 337 | 1.559 | 2.429 | 4.176 | 2.201 | 1.786 | 3.091 | 4.871 |
| Creanțe | 1.269 | 78 | 14 | 14 | — | 509 | 343 | — | 13 | — | — | — | — | 172 | 7 |
| Casa și conturi la bănci | 7.980 | 16.646 | 42.356 | 17.652 | 3.918 | — | 719 | 346 | 700 | 203 | 1 | 5 | 7 | 20 | 12 |
| Cheltuieli în avans | — | 1.950 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 22.546 | 18.962 | 11.833 | 11.132 | 1.586 | 1.350 | 1.600 | 303 | 746 | 2.135 | 6.908 | 6.827 | 7.631 | 12.745 | 15.418 |
| Capitaluri proprii | 515 | 29.709 | 39.798 | 9.031 | 2.332 | 2.572 | 190 | 380 | 1.526 | 497 | -2.731 | -4.621 | -5.838 | -9.215 | -9.781 |
| Capital subscris vărsat | 1.155 | 1.155 | 1.155 | 1.155 | 1.155 | 1.155 | 1.155 | 1.155 | 1.155 | 1.155 | 1.155 | 1.155 | 1.155 | 1.155 | 1.155 |
| Număr mediu de salariați | 0 | — | — | — | — | — | 1 | 1 | — | — | — | — | — | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | nu — |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 30.11.1992 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Municipală Huşi |
| CAEN principal | 4711 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | SOFPLAST SRL |
| Nr. reg. com. | J1991000516376 |
| EUID | ROONRC.J1991000516376 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1991-09-27 |
| Sediu social | Aleea Stadionului, 2, Mun. Huşi, VASLUI |
| Domiciliu fiscal | JUD. VASLUI, MUN. HUŞI, ALEEA STADIONULUI, NR.2, BL.18, SC.B, ET.1, AP.26 |
| Telefon | 0727832383 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de stradă ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| AMD-INSTAL S.R.L. | aceeași clădire |
| BLISSFUL NAILS BY BIA S.R.L. inactiv | aceeași clădire |
| CATALIGRI S.R.L. | aceeași clădire |
| CLAU-TERTRANS SRL inactiv | aceeași clădire |
| CRISDENI PRO S.R.L. | aceeași clădire |
| DERATICON SRL | aceeași clădire |
| FORMAT SOFT SRL inactiv | aceeași clădire |
| GHERMISOR SHOES SRL | aceeași clădire |
| HIDEACOFFEE S.R.L. | aceeași clădire |
| HOLDESIGNS S.R.L. | aceeași clădire |
| LUCY MOON S.R.L. | aceeași clădire |
| PETRETIT SRL | aceeași clădire |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4711 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (4)
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Vaslui
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-11-08