VIZUAL ART COM SRL
CUI 8519985 · J1996000834295
VIZUAL ART COM SRL are CUI 8519985, nr. de înregistrare J1996000834295, înmatriculată pe 05.06.1996. Sediul social e în Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, jud. Prahova. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4712. În 2025: cifră de afaceri 150.954 lei, pierdere netă 2.744 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 151 mii lei · mediana 199 mii lei | 76% din mediană |
| Profit net | -3 mii lei · mediana 3 mii lei | sub mediană (pierdere) |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | -1.8% · mediana 1.6% | sub mediană (pierdere) |
| Cifră pe salariat | 151 mii lei · mediana 224 mii lei | 67% din mediană |
Comparat cu 270.686 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 150.954 | 138.496 | 153.321 | 124.185 | 116.097 | 92.581 | 103.450 | 14.839 | 5.153 | 37.221 | 88.161 | 84.597 | 95.918 | 74.094 | 122.361 |
| Venituri totale | 150.954 | 138.496 | 153.321 | 124.185 | 116.097 | 92.581 | 103.450 | 15.751 | 5.153 | 37.221 | 88.161 | 139.119 | 116.918 | 74.094 | 193.179 |
| Cheltuieli totale | 152.218 | 142.938 | 170.609 | 152.058 | 114.377 | 62.367 | 79.528 | 12.084 | 29.947 | 39.380 | 69.036 | 167.253 | 130.399 | 128.547 | 176.188 |
| Profit / pierdere brută | -1.264 | -4.442 | -17.288 | -27.873 | 1.720 | 30.214 | 23.922 | 3.667 | -24.794 | -2.159 | 19.125 | -28.134 | -13.481 | -54.453 | 16.991 |
| Profit / pierdere netă | -2.744 | -5.800 | -18.745 | -28.991 | 560 | 27.613 | 22.837 | 3.195 | -24.949 | -3.276 | 16.480 | -32.308 | -16.785 | -54.453 | 16.991 |
| Active imobilizate | 3.920 | 5.616 | 7.312 | — | — | — | — | — | 0 | — | — | — | 0 | 5.207 | 9.437 |
| Active circulante | 45.626 | 50.466 | 49.361 | 75.644 | 130.752 | 121.992 | 99.789 | 47.492 | 54.701 | 75.026 | 103.883 | 124.788 | 268.452 | 296.609 | 285.228 |
| Stocuri | 24.957 | 24.629 | 17.065 | 36.652 | 18.223 | 24.320 | 42.483 | 25.080 | 36.265 | 59.089 | 74.103 | 97.062 | 255.557 | 278.990 | 273.377 |
| Creanțe | 11.909 | 11.909 | 12.790 | 12.104 | 11.909 | 12.099 | 16.139 | 16.914 | 15.983 | 15.739 | 6.769 | 6.005 | 12.871 | 15.690 | 11.763 |
| Casa și conturi la bănci | 8.760 | 13.928 | 19.506 | 26.888 | 100.620 | 85.573 | 41.167 | 5.498 | 2.453 | 198 | 23.011 | 21.721 | 24 | 1.929 | 88 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 7.665 | 7.665 |
| Datorii | 12.559 | 16.351 | 11.142 | 11.368 | 37.485 | 29.285 | 34.695 | 5.235 | 15.640 | 11.016 | 36.597 | 73.981 | 401.030 | 425.275 | 363.671 |
| Capitaluri proprii | 36.987 | 39.731 | 45.531 | 64.276 | 93.267 | 92.707 | 65.094 | 42.257 | 39.061 | 64.010 | 67.286 | 50.807 | -132.578 | -115.794 | -61.341 |
| Capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | — | — | — | — | — | 4 | 3 | 4 | — | — |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Dec 01 2022 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 11.06.1996 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Buşteni |
| CAEN principal | 4712 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | VIZUAL ART COM SRL |
| Nr. reg. com. | J1996000834295 |
| EUID | ROONRC.J1996000834295 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1996-06-05 |
| Sediu social | Str. AVRAM IANCU, 4, Orş. Sinaia, PRAHOVA |
| Domiciliu fiscal | JUD. PRAHOVA, ORŞ. SINAIA, STR. AVRAM IANCU, NR.4 |
| Telefon | 0788139767 |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| WORLD BLUESKY TRANSILVANIA S.R.L. | 36 m |
| ŞTEFYFANY WORLD IMPEX SRL inactiv | 36 m |
| INTERNATIONAL SA | 51 m |
| DTICORP INT S.R.L. inactiv | 102 m |
| GENTIANA SRL inactiv | 112 m |
| GUS MANN GROUP S.R.L. | 122 m |
| CASA FLANDRIA S.R.L. | 124 m |
| FLANDRIA INSTAL S.R.L. | 124 m |
| MERIADEC SERV SRL | 128 m |
| SIN IMOBTUR SRL | 128 m |
| WISTERIA ENTERTAINMENT S.R.L. | 135 m |
| HAPPY TOP JUMP UP S.R.L. inactiv | 154 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 1812 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
La aceeași adresă (2)
CAEN autorizat (10)
Alte firme din Prahova
| 16848 | GENTIANA 2731 IMPEX SRL |
| 1303819 | TRANS BUCUR SRL |
| 1304474 | CODISAM SRL |
| 1316665 | GEOROM 91 SRL |
| 1320240 | N R DIVERS SRL |
| 1322110 | MIRIFIC SRL |
| 1323093 | POLISANDRA POPA SRL |
| 1327672 | SELEN SERV SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25