DUCALEX SRL
CUI 8558984 · J1996000373383
DUCALEX SRL are CUI 8558984, nr. de înregistrare J1996000373383, înmatriculată pe 28.05.1996. Sediul social e în Loc. Horezu, Oraş Horezu, jud. Vâlcea. Este neplătitoare de TVA, activă fiscal, înscrisă în Registrul RO e-Factura. Activitatea principală: CAEN 4752. În 2025: cifră de afaceri 127.731 lei, profit net 6.826 lei, 1 salariați (bilanț depus la Ministerul Finanțelor).
Evaluare
Scorul e calculat transparent din datele publice de mai jos. Nu e un rating de credit și nu ține loc de verificare proprie.
Contracte publice
Niciun contract atribuit în SEAP în datele deschise importate. Nu include achizițiile directe (cumpărările mici).
Față de industrie
| Cifră de afaceri | 128 mii lei · mediana 199 mii lei | 64% din mediană |
| Profit net | 7 mii lei · mediana 3 mii lei | 241% din mediană |
| Salariați | 1 · mediana 1 | 100% din mediană |
| Marjă netă | 5.3% · mediana 1.6% | 331% din mediană |
| Cifră pe salariat | 128 mii lei · mediana 224 mii lei | 57% din mediană |
Comparat cu 270.686 de firme din aceeași industrie care au depus bilanț.
Evoluție financiară
Bilanț detaliat · 15 ani (lei)
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 127.731 | 136.577 | 70.716 | 99.676 | 83.867 | 74.787 | 96.468 | 103.178 | 85.810 | 65.405 | 71.238 | 47.975 | 49.979 | 68.011 | 58.121 |
| Venituri totale | 147.731 | 256.577 | 70.716 | 99.676 | 84.558 | 75.020 | 96.468 | 103.598 | 85.811 | 65.405 | 71.238 | 47.978 | 49.983 | 68.017 | 58.223 |
| Cheltuieli totale | 139.428 | 144.318 | 116.773 | 129.365 | 114.669 | 104.398 | 118.287 | 124.142 | 103.611 | 84.351 | 85.476 | 70.970 | 69.264 | 84.956 | 77.232 |
| Profit / pierdere brută | 8.303 | 112.259 | -46.057 | -29.689 | -30.111 | -29.378 | -21.819 | -20.544 | -17.800 | -18.946 | -14.238 | -22.992 | -19.281 | -16.939 | -19.009 |
| Profit / pierdere netă | 6.826 | 109.693 | -46.764 | -30.686 | -30.950 | -30.120 | -22.784 | -21.580 | -18.658 | -19.600 | -16.375 | -24.431 | -20.708 | -16.939 | -19.009 |
| Active imobilizate | — | — | — | 6.782 | 6.782 | 6.782 | 6.782 | 6.782 | 9.152 | 9.152 | 10.847 | 12.520 | 19.420 | 26.807 | 37.257 |
| Active circulante | 49.230 | 51.098 | 48.501 | 40.783 | 54.396 | 52.000 | 46.087 | 37.113 | 44.993 | 56.449 | 60.503 | 59.288 | 59.855 | 63.001 | 57.489 |
| Stocuri | 48.294 | 47.795 | 47.213 | 36.418 | 51.131 | 47.109 | 43.495 | 35.821 | 43.533 | 52.254 | 56.797 | 53.367 | 51.004 | 50.406 | 44.320 |
| Creanțe | — | — | — | 2.525 | 1.711 | 2.909 | 823 | 687 | 688 | 3.956 | 3.439 | 5.105 | 4.168 | 3.409 | 7.821 |
| Casa și conturi la bănci | 936 | 3.303 | 1.288 | 1.840 | 1.554 | 1.982 | 1.769 | 605 | 772 | 239 | 267 | 816 | 4.683 | 9.186 | 5.348 |
| Datorii | 269.463 | 278.157 | 385.252 | 337.552 | 320.480 | 287.134 | 251.101 | 219.343 | 208.013 | 200.811 | 186.960 | 171.043 | 154.079 | 143.904 | 131.903 |
| Capitaluri proprii | -220.233 | -227.059 | -336.751 | -289.987 | -259.302 | -228.352 | -198.232 | -175.448 | -153.868 | -135.210 | -115.610 | -99.235 | -74.804 | -54.096 | -37.157 |
| Capital subscris vărsat | 230 | 230 | 230 | 230 | 230 | 230 | 230 | 230 | 230 | 230 | 16.726 | 230 | 230 | 230 | 230 |
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Indicatorii I1–I20 din situațiile financiare publicate de Ministerul Finanțelor. Anul curent apare după termenul de depunere.
Fiscal
| Plătitor de TVA | nu |
| Inactiv fiscal | activ |
| Registrul RO e-Factura | înscris Thu Feb 01 2024 00:00:00 GMT+0000 (Coordinated Universal Time) |
| TVA la încasare | nu |
| Split TVA | nu |
| Datorii la stat | verifică pe anaf.ro — lista ANAF e publică doar prin formularul lor |
| Stare înregistrare | INREGISTRAT din data 21.06.1996 |
| Organ fiscal | Unitatea Fiscală Orăşenească Horezu |
| CAEN principal | 4752 |
| IBAN | — |
Identificare
| Denumire ONRC | DUCALEX SRL |
| Nr. reg. com. | J1996000373383 |
| EUID | ROONRC.J1996000373383 |
| Formă juridică | SRL |
| Înmatriculare | 1996-05-28 |
| Sediu social | Str. 1 DECEMBRIE, 38, Orş. Horezu, VÂLCEA |
| Domiciliu fiscal | JUD. VÂLCEA, ORŞ. HOREZU, STR. 1 DECEMBRIE, NR.38 |
| Telefon | — |
| Web | — |
Reprezentanți legali
Administratorii și reprezentanții legali sunt date cu caracter personal și nu le publicăm într-o căutare deschisă. Îi vezi dacă intri cu contul HoReCaOS.
Sediul pe hartă
Poziție la nivel de clădire ·
deschide în OpenStreetMap
Geocodare © OpenStreetMap contributors
| Firme active în apropiere | distanță |
|---|---|
| GOLD AMANET TRADE SRL inactiv | 105 m |
| GRIENERGY S.R.L. | 180 m |
| AGROCHEMICAL SERVICES SRL inactiv | 181 m |
| A & T POPESCU BAND S.R.L. | 208 m |
| MANUFACTURA HOREZEANĂ SOCIETATE COOPERATIVĂ inactiv | 211 m |
| RADURO AGRO S.R.L. | 224 m |
| RADURO BROKER SRL | 224 m |
| RADURO MEDIA S.R.L. | 224 m |
| RADURO TRAVEL HOREZU S.R.L. | 224 m |
| MONDOFARM SRL inactiv | 239 m |
| ALESSIA JEN TRANS S.R.L. | 243 m |
| ANT PROJECT-CONSTRUCT S.R.L. | 243 m |
Istoric
CAEN declarat în bilanțuri (1)
| 4752 | 2011 – 2025 |
Reconstruit din snapshot-urile complete ale registrului publicate de ONRC pe data.gov.ro din 2013 (trimestrial, lunar din 2025). Perioada arată snapshot-urile în care apare valoarea, nu data exactă a mențiunii.
CAEN autorizat (3)
Alte firme din Vâlcea
| 1468868 | GOSPODARUL SRL |
| 1483337 | CARGO SRL |
| 3291486 | STENOV SRL |
| 3992981 | FIBROBET SRL |
| 5071789 | METAL MIXT SRL |
| 5189947 | PIETRARU SRL |
| 5559470 | BRICO-MAT DECOR S.R.L. |
| 8036522 | ADIBER SRL |
Actualizat ANAF: 2026-10-13 · ONRC: 2026-10-25